Skip to content

Alec Baldwin wymienia członków Rust Crew w nowym procesie sądowym

12 de listopad de 2022
l intro 1668295014

Alec Baldwin z zarostem

W zeszłym roku Alec Baldwin brał udział w śmiertelnej strzelaninie, która tragicznie odebrała życie operatorowi Halynie Hutchins i rannemu reżyserowi Joelowi Souza. Od tego czasu biuro szeryfa Santa Fe zakończyło dokładne dochodzenie w sprawie tego, co poszło nie tak tego dnia i pod koniec października wysłało swój raport do prokuratora okręgowego Mary Carmack-Altwies. Raport nie został (jeszcze) upubliczniony, ale jej biuro otrzymało nieco ponad połowę z 635 tys.

Ale przeciwko komu prokurator okręgowy wniesie oskarżenie? Odpowiedź na to pytanie pozostaje niejasna. Na początku tego weekendu Baldwin złożył pozew przeciwko czterem członkom załogi „Rust” o zaniedbanie (poprzez Ostateczny termin), którzy według niego są naprawdę winni. Tymi osobami są Seth Kennedy, właściciel firmy dostawczej, która dostarczyła broń i amunicję do filmowania; Hannah Gutierrez Reed, płatnerz, który w przeszłości był oskarżony o lekkomyślne działanie; David Halls, pierwszy asystent reżysera, który powiedział wszystkim na planie, że broń jest „zimna” i bezpieczna w obsłudze; oraz właścicielkę nieruchomości Sarah Zachry, szefową Gutierreza.

Baldwin chce oczyścić swoje imię, aby móc wrócić do pracy — ale może czeka go podjazd

W tym samym raporcie Ostateczny termin, wzajemna skarga Baldwina oskarża również czterech wymienionych oskarżonych o odszkodowanie, twierdząc, że stracił on możliwości pracy i został zwolniony z innych projektów z powodu złej prasy otaczającej strzelaninę. Baldwin wciąż upiera się, że nigdy nie wystrzelił z pistoletu i że wystrzelił sam. Ale wniesienie pozwu przeciwko wszystkim zaangażowanym może nie uwolnić go od haczyka.

Wiele osób – w tym inne celebrytki, które również zajmowały się bronią palną na planie – uważa, że ​​był odpowiedzialny za samodzielne sprawdzenie broni, zanim się nią zajmie. A ponieważ tak się nie stało, od tego czasu rozstrzygnął bezprawny proces śmierci z rodziną Hutchinsa. Został również wymieniony jako oskarżony (jeden z wielu) w procesie sądowym o zaniedbanie ze strony kierownika scenariusza Mamie Mitchell. Stała niebezpiecznie blisko Hutchinsa i Souzy, kiedy broń wystrzeliła i domaga się odszkodowania za straty moralne. Kiedy Baldwin odwołał się do pozwu o usunięcie z tego pozwu, sędzia odrzucił jego wniosek. Tak więc w dającej się przewidzieć przyszłości Baldwin pozostanie pogrążony w procesach sądowych, co jeszcze bardziej opóźni wątpliwą chęć wznowienia zdjęć w styczniu, zarówno jego, jak i producenta „Rust”.

Czy ten post był pomocny?