Skip to content
TV

Zakończenie sukcesji, sezon 3, odcinek 8, wyjaśnione

6 de grudzień de 2021
l intro 1638770241

Po ostatnich siedmiu odcinkach wyglądało na to, że w trzecim sezonie „Sukcesji” niewiele się zmieni. Następnie, w „Chiantishire”, kawałki zostają nagle przetasowane, zmierzając do finału w przyszłym tygodniu.

Odcinek 8 sezonu 3 rozpoczyna się, gdy rodzina Royów uczestniczy w ślubie Kendall (Jeremy Strong), Shiva (Sarah Snook) i matki Romana (Kieran Culkin), Caroline (Harriet Walter). Na początku odcinka zarówno Kendall, jak i Shiv wydają się być pokonani. Kendall przyznaje, że jego ojciec Logan (Brian Cox) pokonał go w ostatniej próbie usunięcia go z firmy, podczas gdy Shiv dąsa się po tym, jak jej losy spadają przez cały sezon. To pozostawia Romana w najbardziej uprzywilejowanej pozycji w oczach ojca.

To nie trwa. Na weselu kluczowa rozmowa między Shiv i jej matką powoduje, że Shiv wszystko przemyśleje. Tymczasem nieobliczalne zachowanie Lukasa Matssona (Alexander Skarsgård) zagraża zbliżającemu się zakupowi przez WayStar dużej firmy technologicznej GoJo. Roman zostaje wysłany na ratunek i znów wygląda jak bohater. A potem niedyskrecja z telefonem nagle rujnuje jego status w oczach ojca i daje Shivowi szansę.

Oto, o co chodzi w zakończeniu odcinka 8. sezonu „Succession”.

Przyszłość WayStar-Royco może wyglądać inaczej

Ewoluująca architektura korporacyjna WayStar-Royco to nadal ważna historia w tym sezonie. W odcinku 6 sezonu 3, Shiv zawarł nieautoryzowaną umowę ze Stewy (Arian Moayed), Sandy (Larry Pine) i Sandi (Hope Davis), aby stworzyć nowe miejsca w zarządzie w zamian za utrzymanie kontroli nad firmą przez Roya. Podjęła tę decyzję na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, podczas gdy Logan był ubezwłasnowolniony z powodu ZUM, a Logan nigdy nie wydawał się zbytnio lubić tej transakcji.

Teraz Logan wygląda na chętnego do wyrzucenia tego wszystkiego przez okno. Ostatnio Roman projektował zakup GoJo, dużej firmy technologicznej kierowanej przez jej dyrektora generalnego, Lukasa Matssona. W tym tygodniu seria dziwnych tweetów Lukasa sprawiła, że ​​Roman i Logan martwią się, że ma wątpliwości. Podczas spotkania jeden na jednego w ustroniu Lukasa nad jeziorem Lukas prosi Romana o układ podziału władzy w stosunku 50-50. Ku zaskoczeniu Romana, kiedy przywraca umowę ojcu, Logan rozważa to.

Jeszcze kilka tygodni temu mogło się to wydawać nie do pomyślenia. Jednak umowa Shiva ze Stewy i Sandy/Sandi zmieniła zasady. Chociaż nienawidzi rezygnowania z kontroli nad firmą, przyznaje, że GoJo sprawia, że ​​WayStar-Royco bardziej pasuje do XXI wieku. Zaakceptowanie umowy z GoJo może również zepsuć ostatnią umowę Shiva ze Stewy, Sandy i Sandi. Czy Logan rozważyłby wszystko nie do pomyślenia, żeby nie musiał dzielić się władzą z Sandy Furness? To jest możliwe.

Jedynym problemem jest to, że Roman popełnia duży błąd, który może całkowicie zrujnować umowę.

Roman uczy się ważnej lekcji na temat SMS-ów

Na początku wszystko kręci się Roman w tym tygodniu. Jego ojciec rozważa nie tylko kupno GoJo, ale nawet zgodzi się na dzielenie się władzą 50-50 ze szwedzkim strojem.

Potem wszystko się rozpada, gdy Gerri gratuluje Romanowi, a on odpowiada, wysyłając jej SMS-a ze zdjęciem swoich genitaliów – z wyjątkiem tego, że przypadkowo trafia ono do jego ojca. Nagle romanse z Gerri, które Roman do tej pory ukrywał przed ojcem, zostały ujawnione. Nigdy nie było jasne, czy Logan wiedział o niedyskrecjach Romana z Gerri przed tym, ale teraz nie można temu zaprzeczyć. W jednej chwili cała praca, jaką Roman wykonał, aby zdobyć przychylność ojca w tym sezonie, rozpada się.

Logan jest równie zaniepokojony, że Roman skompromituje się, jak i zniesmaczony, że rozważa romans ze starszą kobietą. Warto również zauważyć, że różnica wieku nie jest tutaj problemem – przez cały ten sezon Logan miał romans ze swoją od dziesięcioleci młodszą pracownicą Kerry (Zoe Winters).

Z jednym SMS-em Roman wydaje się być na szali z Loganem.

Losy Shiva zmieniają się dramatycznie

Na początku tego tygodnia Shiv jest przygnębiona i nie jest zainteresowana uczestnictwem w weselu matki, nie chce dać matce szansy na napawanie się jej niepowodzeniami. Pod koniec tego tygodnia Shiv może być domniemanym spadkobiercą. Zmiana następuje, gdy Shiv rozmawia z matką na weselu. Tradycyjnie w „Sukcesji” Caroline nigdy nie aprobowała życiowych wyborów Shiva, czy to poślubienia jej męża Toma (Matthew Macfayden), czy rozpoczęcia kariery politycznej. W noc poprzedzającą poślubienie Caroline Petera Muniona (Pip Torrens), Shiv i Caroline spotykają się, aby po raz ostatni wymienić się obelgami i podzielić się wzajemnymi oskarżeniami. Caroline okrutnie mówi Shivowi, że ludzie tacy jak oni nie nadają się na matki, i gratuluje Shiv jej decyzji, by nie mieć dzieci z Tomem.

To wszystko zmienia. Jak zawsze Shiv chce udowodnić matce, że się myliła. Słowa matki skłaniają ją do spisku, aby przejąć firmę od jej brata Romana. Zaczyna też rozważać posiadanie dziecka z Tomem (co zabawne, pomysł Shiva na „brudną gadkę” polega na tym, by powiedzieć Tomowi prosto w twarz, że go nie kocha).

Dzięki nowo odkrytej pewności siebie, niedyskrecja Romana daje Shivowi możliwość wrzucenia go pod autobus. Pod koniec tego tygodnia Shiv manipuluje Gerri, aby oskarżyć Romana o molestowanie seksualne za romans, który był w zasadzie powszechnie znany do tego momentu. Wygląda na to, że Gerri nie ma innego wyjścia, jak tylko pomóc Shivowi pokonać Romana.

Kendall uderza w dno

Biedny Kendall. Po siedmiu epizodach prób pokonania ojca z zewnątrz, w tym tygodniu w końcu przyznaje się do porażki. Po wyzwaniu ojca na kolację jeden na jednego, Logan przyjmuje dorozumianą rezygnację Kendalla. Może nawet nie dać Kendallowi wykupu akcji za 2 miliardy dolarów, który zaoferował w zeszłym tygodniu. Kendall potulnie przyznaje, że ojciec go zepsuł. Logan korzysta z okazji, aby dwukrotnie upokorzyć swojego syna, wykorzystując syna Kendalla, Iversona (Quentin Morales) jako nieświadomego testera smaku, a następnie zadając mu pokręcone pytania o noc, w której zabił firmę cateringową pod koniec pierwszego sezonu, na przykład, ile czasu zajęła firma cateringowa. utopić.

Kendall potulnie odpowiada, że ​​przynajmniej jest lepszą osobą niż Logan, a Logan odchodzi z szyderczym triumfem. Następnie Kendall opuszcza większość reszty odcinka, ponieważ fabuła Shiva i Romana ma pierwszeństwo. W ostatnich sekundach odcinek rozpoczyna się wraz z Kendall w pobliskiej willi. Ignoruje swoje dzieci i pijany zasypia twarzą w dół w basenie, odzwierciedlając utonięcie dostawcy. To prawie tak, jakby próbował się utopić. Wydaje się, że to się nie wydarzy, ale zdecydowanie tonie w poczuciu winy.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedź witrynę sieci krajowej Rape, Abuse & Incest National Network lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czy ten post był pomocny?