Skip to content
TV

Według samego gospodarza program Jerry’ego Springera miał miejsce dzięki szczęściu

27 de kwiecień de 2023
l intro 1682609909

Telewizja

Jerry Springer w okularach

Wpływowy prezenter telewizyjny Jerry Springer zmarł w wieku 79 lat, pozostawiając po sobie spuściznę zdefiniowaną przez tysiące odcinków jego długo emitowanego dziennego talk show o tej samej nazwie. Oczywiście jego długa kadencja jako gospodarza „The Jerry Springer Show” to nie wszystko, czym był. Miłośnicy Springera mogą pamiętać, że zanim przeszedł do kariery, z której jest znany, był w rzeczywistości burmistrzem Cincinnati — i jak powiedział w podcaście „Behind the Velvet Rope” (przez Insider), zaskakująca zmiana kariery była w rzeczywistości niewiele więcej niż łut szczęścia.

„Po tym, jak zostałem burmistrzem, zaproponowano mi pracę jako kotwica wiadomości dla filii NBC w Cincinnati” – wyjaśnił Springer. „Robiłem to przez 10 lat. I to był rodzaj racjonalnej zmiany, a potem to, jak doszło do tego programu, było czystym szczęściem. Firma, która była właścicielem stacji, w której robiłem wiadomości, była właścicielami talk show. Byli właścicielami Phila Donahue, Sally Jesse Raphael. Cóż, Phil przechodził na emeryturę. Więc dyrektor generalny zabrał mnie pewnego dnia na lunch i powiedział: Phil odchodzi na emeryturę, zaczynamy nowy talk show. Jesteś gospodarzem.

Springer nie uważał się za szczególnie utalentowanego gospodarza

Pomimo tego, że prowadził popularny talk show przez 27 sezonów, występował we wszystkich mediach i szczycił się licznymi rolami aktorskimi i producenckimi w swoim bogatym życiorysie, Jerry Springer być może, co zaskakujące, nie uważał się za szczególnie utalentowanego artystę – prawdopodobnie z powodu swojego na wpół przypadkowego startu w przemysł. „Więc zostałem przydzielony do [the talk show] jako pracownik, a potem nagle przedstawienie wystartowało. Więc trafiłem do show-biznesu bez własnego pomysłu” – podsumował swoją historię pochodzenia. W wywiadzie dla „Behind the Velvet Rope” nawet żartobliwie przeprosił za szkodliwy wpływ swojego programu na środowisko kulturowe.

Chociaż Springer wyraża pewne wątpliwości co do swoich mocy w showbiznesie, warto zauważyć, że osoba, która może utrzymywać długo emitowany program telewizyjny, taki jak „The Jerry Springer Show”, na antenie przez blisko trzy dekady, prawdopodobnie nie jest taka zła w swojej pracy, niezależnie od jakie mogą być ich osobiste odczucia na ten temat.

Czy ten post był pomocny?