Skip to content

Wczesne reakcje na Czarną Panterę: Wakanda na zawsze okrzyknięto emocjonalnym triumfem

27 de październik de 2022
l intro 1666848179

Shuri ubrana na biało

Kiedy „Czarna Pantera” reżysera Ryana Cooglera trafiła na duży ekran w 2018 roku, szybko okazała się absolutnym przełomem. Film stał się w krótkim czasie fenomenem kulturowym, w dużej mierze dzięki człowiekowi stojącemu za tytułowym bohaterem, Chadwickowi Bosemanowi. On, podobnie jak sam król T’Challa, był wojownikiem, który inspirował wszystkich, którzy go znali. Dlatego, kiedy zmarł 28 sierpnia 2020 r. z powodu raka jelita grubego, pozostawił po sobie ogromną pustkę w Marvel Cinematic Universe oraz w sercach swoich kolegów i fanów na całym świecie – taką, która nigdy nie zostanie wypełniona. .

Kontynuując spuściznę Czarnej Pantery i Bosemana, „Czarna Pantera: Wakanda na zawsze” jest w drodze do kin. Jako ostatnia kinowa odsłona Fazy Czwartej, historia widzi, jak Wakanda opłakuje nagłą utratę T’Challa, choć nie muszą długo zastanawiać się nad jego śmiercią. Napastnicy z podwodnego królestwa Talokana, dowodzeni przez Namora (Tenocha Huertę), starają się wykorzystać śmierć króla. Jednak siostra T’Challa, Shuri (Letitia Wright), jego były rywal, M’Baku (Winston Duke) i inni jasno dają do zrozumienia, że ​​nie oddadzą swojego domu tym najeźdźcom bez walki.

Kilku szczęśliwców mogło wcześnie sprawdzić „Czarna Pantera: Wakanda Forever” i większość wydaje się być pod wielkim wrażeniem wszystkiego, co ma do zaoferowania.

Wakanda Forever to potężna, dźwięczna kontynuacja

27 października 2022 r. wczesne reakcje na „Black Panther: Wakanda Forever” zalały media społecznościowe i stało się jasne, że Ryan Coogler, cała obsada i ekipa oraz Marvel Studios wyprodukowali kolejny homerun.

„#WakandaForever to przebojowa produkcja filmowa na innym poziomie. Przewyższa niesamowity pierwszy film z wysoką stawką i ekscytującym budowaniem świata” – napisał. @szarlotka w tweecie, śmiało twierdząc, że może to być najlepszy wpis do MCU. @MCBDirect podzielali podobne odczucia na temat filmu, chwaląc jego muzykę kompozytora Ludwiga Göranssona. @Rydenscarnato zaoferował również wysokie noty za „Wakanda Forever”, pisząc: „Nigdy nie było takiego CBM. Naprawdę dobre występy dookoła”. Chociaż czuje, że motywy Namora były trochę słabo rozwinięte, ale niekoniecznie ze szkodą dla historii.

Oczywiście głównym pytaniem, jeśli chodzi o „Wakanda Forever” jest to, jak to jest brzmieć? Odpowiednio, w dużej mierze brakuje mu tej żartobliwości, której wszyscy oczekujemy od produkcji MCU. „#BlackPantherWakandaForever Ryana Cooglera jest przede wszystkim oczyszczający. Emocjonalny film o stracie, dziedzictwie i uzdrowieniu” – powiedział. @Maryja_Zestawaz @TheJosiemarie zauważając, że chociaż jest to poważna funkcja, nie jest pozbawiona podnoszących na duchu momentów. Żeńska obsada ma mnóstwo czasu, by zabłysnąć, gdy świętuje się wprowadzenie serii „Czarnej Pantery”. Według @ikenny_jpośród wszystkich emocji, wciąż czeka nas kilka zabawnych niespodzianek.

Podsumowując, od występów, przez ton, przez ścieżkę dźwiękową, po historię, „Czarna Pantera: Wakanda Forever” wydaje się absolutnym triumfem dla wszystkich zaangażowanych. Jasne, to nie jest idealne i wielu będzie miało swoje skargi, gdy nadejdzie, ale w oparciu o te wczesne reakcje i wiele innych, ci, którzy go nie lubią, z dużym prawdopodobieństwem będą stanowić mniejszość. Premiera „Wakanda Forever” w kinach 11 listopada 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?