Skip to content

Umiera Vin Scully: Głos drużyny LA Dodgers, a ich miasto było 94

3 de sierpień de 2022
Vin Scully

Vin Scully, głos radia i telewizji Los Angeles Dodgers przez 67 lat, który w tym procesie stał się synonimem miasta, zmarł we wtorek, podała organizacja Dodgers. Miał 94 lata.

„Straciliśmy ikonę”, powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Dodgers, Stan Kasten. „The Dodgers Vin Scully był jednym z najwspanialszych głosów we wszystkich dyscyplinach sportowych. Był gigantem człowieka, nie tylko jako nadawca, ale jako humanitarny. Kochał ludzi. Kochał życie. Kochał baseball i Dodgers. I kochał swoją rodzinę. Jego głos zawsze będzie słyszany i wyryty we wszystkich naszych umysłach na zawsze. Wiem, że nie mógł się doczekać dołączenia do miłości swojego życia, Sandi. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do jego rodziny w tym bardzo trudnym czasie. Vin będzie naprawdę tęsknić.

Hollywood i media zgony w 2022 roku: Galeria zdjęć

Scully rozpoczął swoją przygodę z franczyzą Dodgersów w 1950 roku w rodzinnym Brooklynie, gdzie w wieku 22 lat został trzecim człowiekiem w budce radiowej z Hall of Famer Red Barber i Connie Desmond. Podążył za zespołem na Zachodnie Wybrzeże, kiedy przeniósł się do Los Angeles w 1958 roku i był głównym prezenterem radiowym i telewizyjnym, aż do przejścia na emeryturę w 2016 roku w wieku 88 lat, wciąż będąc na szczycie swojej gry.

W międzyczasie Scully stał się głosem baseballu dla miasta. Oficjalna biografia Per Scully w Cooperstown, Sports Illustrated’s Robert Creamer napisał w 1964 roku: „W ciągu sześciu lat spędzonych w Kalifornii Scully stał się tak samo częścią sceny Los Angeles, jak autostrady i smog”.

Scully nazwał niektóre z największych momentów w sporcie dla różnych sieci, w tym CBS z lat 1975-1982, w tym dzwoniąc do transmisji telewizyjnych z tenisa, golfa i NFL (ta ostatnia, w tym „The Catch” Dwighta Clarka od Joe Montany i San Francisco 49ers w mistrzostwach NFC 1981 Gra). Później przeniósł się do NBC, gdzie był głównym komentatorem play-by-play przez większość lat 80. wraz z komentatorem Joe Garagiolą. Miał nawet dzienny talk-show CBS na parkingu Television City.

Jednak baseball był pożywką dla jego najbardziej pamiętnych wizyt, od 715. home runu Hanka Aarona w 1974 r., który pobił rekord wszechczasów Babe Ruth, po słynną home run Kirka Gibsona w World Series w 1988 roku. Nazwał także idealną grę Dona Larsona dla New York Yankees w World Series z 1956 roku – jako jedyną, która to zrobiła – a także odnotował błyskawiczny wzrost Fernando Valenzueli w latach 80-tych.

Wszystkie te kultowe momenty baseballu przyszły na mecz dla Dodgersów i jego legionu fanów, z których wielu na wpół unikało dźwięków stadionu Dodger podczas meczów, wkładając jedną słuchawkę do uszu, aby usłyszeć wołania Scully’ego z góry w loży prasowej.

Został wybrany do Baseball Hall of Fame w 1982 roku, jednym z wielu wyróżnień, w tym przyznaniem Prezydenckiego Medalu Wolności w 2016 roku.

„Gra w baseball ma kilka charakterystycznych dźwięków. Słyszysz trzask nietoperza. Tłum śpiewa w siódmej rundzie i masz głos Vin Scully.

Od 2016 roku Vin Scully otrzymuje Prezydencki Medal Wolności. ROZERWAĆ pic.twitter.com/wmw9ZcWLOe

— CSPAN (@cspan) 3 sierpnia 2022

Scully był częścią bogatego dziedzictwa Los Angeles, które obejmowało trzy inne ewentualne Hall of Famers: spiker Lakers Chick Hearn, który podobnie jak Scully ma ulicę nazwaną jego imieniem w mieście; Komentator Kings Bob Miller; oraz hiszpańskojęzyczny odpowiednik Scully, Jaime Jarrín, który jest z Dodgers od 1959 roku.

Gdy pojawiły się wiadomości o odejściu Scully, Los Angeles i nie tylko zareagowały:

Nigdy nie będzie drugiej Vin Scully. Będziesz na zawsze tęsknić. 🎙💙 pic.twitter.com/WyTmXsati5

— Los Angeles Dodgers (@Dodgers) 3 sierpnia 2022

Zasmuca nas strata wielkiej Vin Scully — człowieka, za którym wszyscy będziemy bardzo tęsknić i głosu, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Życząc pocieszenia i przesyłając szczere kondolencje rodzinie Scully i wszystkim naszym drogim przyjaciołom z @Dodgers 💙🤍 https://t.co/epsVEaAbuW

— Królowie LA (@Królowie LAK) 3 sierpnia 2022

Legendy nigdy nie umierają 💙

— LA Galaxy (@LAGalaxy) 3 sierpnia 2022

Nie możesz opowiedzieć historii baseballu bez Vin Scully pic.twitter.com/PBq5el6vwB

— Jomboy Media (@JomboyMedia) 3 sierpnia 2022

Słuszne było to, że Vin Scully był w trakcie rozmowy telefonicznej, gdy Hank Aaron pobił rekord wszechczasów home run pic.twitter.com/PeG4CsNv6m

— Jomboy Media (@JomboyMedia) 3 sierpnia 2022

Głos naszej gry.

Sieć MLB opłakuje śmierć Vin Scully. pic.twitter.com/BgJwsxqij7

— Sieć MLB (@MLBNetwork) 3 sierpnia 2022

Czy ten post był pomocny?