Skip to content

Tom Hanks twierdzi, że klasyczny film science fiction był oglądany prawie 40 razy

5 de grudzień de 2021
l intro 1638670358

Tom Hanks jest jednym z najbardziej znanych i najsłynniejszych współczesnych aktorów — jeśli nie wszech czasów. Jego lista kultowych ról wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Jest znany z grania tytułowego Forresta Gumpa, Andrew Becketta w „Filadelfii” i Chucka Nolanda w „Castaway”, a także z roli szeryfa Woody’ego w serii „Toy Story”. Co więcej, jego role są ogólnie wysoko cenione, co często skutkuje nominacjami do nagród. Hanks dwukrotnie wygrał sześć nominacji do Oscara za „Filadelfię” i „Forrest Gump”. Jego ostatnia nominacja dotyczyła roli Rogersa w „Pięknym dniu w sąsiedztwie” z 2019 roku.

Można śmiało powiedzieć, że kilka filmów Hanksa jest z pewnością ulubionymi filmami niektórych ludzi — w końcu filmy wymienione powyżej tylko zarysowują powierzchnię dawnej filmografii aktora w dobrze znanych filmach. Ale fani aktora mogą się zastanawiać, jaki jest ulubiony film Hanksa? W 2008 roku na specjalnym panelu aktor dał nam odpowiedź.

Hanks uwielbia 2001: Odyseja kosmiczna

Film science fiction Stanleya Kubricka z 1968 roku „2001: Odyseja kosmiczna” jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych filmów wszechczasów i jeden z najbardziej wpływowych. Jak się okazuje, Tom Hanks jest jedną z osób, na które wywarł wpływ kultowy już film. W 2008 roku Akademia zorganizowała forum z okazji 40-lecia filmu (według Entertainment Weekly). Hanks był obecny i entuzjastycznie mówił o tym, co dla niego znaczy film.

Hanks powiedział: „Możesz na nie patrzeć w kółko i zastanawiać się nad jego znaczeniem. I to jest pojedyncze znaczenie dla każdej osoby. Dzięki Bogu, Kubrick nigdy nam tego nie przedstawił”. Co więcej, aktor najwyraźniej, dotrzymując słowa, oglądał film w kółko. Według Mental Floss, strona fanowska Hanksa zauważyła, że ​​aktor widział film około 40 razy.

Sam Hanks nie skomentował jeszcze, ile razy widział ten przełomowy film. Mimo to jego entuzjazm jest niezaprzeczalny. Zachwycał się tym, jak film został nawet nakręcony podczas panelu, stwierdzając: „Nie mogę sobie wyobrazić notatek ze studia, które Kubrick dostałby dzisiaj. Um, czy moglibyśmy mieć twarz na monolicie, który mówi małpom, aby podniosły kość?”

Czy ten post był pomocny?