Skip to content

„Tom Cruise pokazał nam, że chodzenie do kina wróciło” dzięki „Top Gun: Maverick”, mówi weterynarz Paramount, Sherry Lansing; Aktor odbiera honor Davida O. Selznicka z PGA

26 de luty de 2023
tom

Po roku 2022, w którym największy film w jego karierze osiągnął największe zyski kasowe i najbardziej dochodowy film roku z Top Gun: Maverick (718,7 mln USD, 1,49 mld USD na całym świecie), Tom Cruise przyjął dziś wieczorem wyróżnienie Davida O. Selznicka na rozdaniu nagród PGA.

Po wspaniałym wprowadzeniu przez byłą szefową Paramount Pictures, Sherry Lansing, Cruise rozpłakał się, gdy dyrektor wykonawczy powiedział: „Po prostu każdy dzień jest lepszy dzięki tobie”.

Paramount/Skydance Top Gun: Maverick był także kandydatem do najlepszego filmu na PGA dzisiejszego wieczoru, oprócz tego, że był nominowany do sześciu Oscarów, w tym za najlepszy film.

POWIĄZANE: Nagrody PGA 2023 – pełna relacja z Wszykina

Lansing dzieliła swoje wczesne dni z aktorem w 20th Century Fox Opukanie (1981), a także o tym, jak chciał podjąć pierwsze kroki w produkcji z latami 1996 Niewykonalna misja. Szefowa studia miała wątpliwości co do Cruise’a w zespole, ale lepszy mały Cruise niż żaden, pomyślała wtedy. Ale potem Lansing przeczytał scenariusz, który miał całość Niewykonalna misja zespół umiera na początku, a Ethan Hunt Cruise’a przeżywa, by pomścić ich śmierć.

Jednak największe wrażenie zrobiło na niej to, że Cruise rozumiał studyjną stronę biznesu.

„Nie uważał nas za swoich wrogów. Kiedy budżet się powiększył, Tom starał się go obniżyć, nie niszcząc filmu” — powiedział Lansing.

„Tom Cruise pokazał nam, że chodzenie do kina wróciło” — powiedziała o determinacji aktora-producenta, by zostać Top Gun: Maverick jako wydanie teatralne. A jego wydanie odbyło się podczas pandemii, pomimo polityki wewnętrznego studia, która chciała umieścić kontynuację na Paramount +.

„Oglądał codziennie dzienniki… oglądał wszystkie zapowiedzi” — powiedział Lansing o swojej determinacji, by wyprodukować najlepszy film. Aktor chował się w sali projekcyjnej lub z tyłu sali, aby uchwycić reakcję publiczności podczas pokazów próbnych. Gdyby tylko widzowie wiedzieli, że Cruise ich obserwuje.

Najważniejszy bęben Cruise’a zagrał na Straussa Także sprach Zaratustry ze scenami z, o rany, całego jego kanonu, tj Kolor pieniędzy , Rain Man , Krany , Zabezpieczenie , Jack Reacher , Daleko i daleko , Firma , Misja niemożliwa , Kilku dobrych ludzi , Oczy szeroko zamknięte , Raport mniejszości , Koktajl , Jerry Maguire , Vanilla Sky , Wywiad z wampirem , Skała Wieków, Magnolia i więcej.

Wchodząc na scenę, Cruise powiedział Lansingowi: „Jesteś wyjątkową osobą i wywarłeś ogromny wpływ na moją karierę”.

Cruise opowiadał o swoim dzieciństwie, pracy na różnych stanowiskach, aby móc chodzić do kina. „Kiedy nie miałem pieniędzy, wymyślałem sposób, żeby się wślizgnąć” — powiedział aktor.

Pewnego dnia miał 18 lat w Valley Forge w Pensylwanii. „Nie oglądałem filmu, ale kręciłem go na planie”. To zdjęcie było Opukaniew którym zagrali także Timothy Hutton, który przygotowywał się do zdobycia Oscara Zwykli ludzie, i pierwszoroczny aktor Sean Penn. To tam Cruise zakochał się w kręceniu filmów, stając się uczniem rzemiosła na planie Opukanie, eksploracja produkcji poprzez różne działy dzięki reżyserowi Haroldowi Beckerowi i producentowi Howardowi Jaffe z „ich dziesięcioleciami mądrości”

„Byłem przytłoczony tym, czego nie wiedziałem” — powiedział Cruise. „Jak stać się w tym kompetentnym?”

Następny Opukanie, Penn zaprosił Cruise’a do Los Angeles, gdzie poznał Paulę Wagner. Została jego przedstawicielem ds. talentów, aw przyszłych latach jego partnerem produkcyjnym. Podziękował jej mężowi Rickowi Nicicie, Bertowi Fieldsowi i Kevinowi Huvane’owi z CAA.

Cruise powiedział na sali, że rozumie, że gdyby jego filmy były dobre, zarabiałyby pieniądze, a wszyscy, którzy z nim pracowali, mieliby w tym udział przy jego produkcjach. Przekazał tę filozofię sali, podkreślając, że skoro wszyscy w branży filmowej radzą sobie dobrze, przynosi to korzyści wszystkim, studiu, całemu ekosystemowi branży.

„Musisz stworzyć to szczęście i sprawić, by istniało” – powiedział Cruise. „Trzymam kciuki za was wszystkich”.

Cruise w dużej mierze był nieobecny na torze nagród Top Gun: Maverick, ale to nie przypadek: pojawił się w kluczowych momentach podczas fazy po nominacji do Oscara podczas lunchu nominowanych i dzisiejszego wieczoru na rozdaniu nagród PGA. Chodzi o to, kiedy Paramount chce użyć swojej tajnej broni. Cruise otrzymał wówczas honorową Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes Top Gun: Maverick miał tam swoją zagraniczną premierę w maju, a czterokrotnie nominowany do Oscara otrzymał retrospektywę z festiwalu.

„Chcę podziękować publiczności za umożliwienie mi rozrywki” – powiedział aktor.

Nagroda Selznick Achievement Award przyznawana jest producentowi lub zespołowi produkcyjnemu za ich niezwykły dorobek w dziedzinie filmów. Byli odbiorcy to między innymi Steven Spielberg, Barbara Broccoli, Mary Parent, Brian Grazer, David Heyman i Kevin Feige.

Czy ten post był pomocny?