Skip to content

To wielka dynia, Charlie Brown Star Anne Altieri wspomina zwymiotowanie po każdej sesji nagraniowej

6 de listopad de 2022
l intro 1667311003

Fiolet z obrazu Charliego Browna

Historycznie rzecz biorąc, większość animowanych kreskówek obsadziła dorosłych aktorów lektorskich do odgrywania dzieci. Programy takie jak „Rugrats” i „Big Mouth” cieszą się popularnością wśród wykonawców z charakterystycznymi, pewnymi głosami, grającymi postacie o dekady młodsze.

To, co sprawiło, że animowane programy specjalne „Fistaszki”, oparte na komiksach Charlesa Schulza, stały się tak niekonwencjonalne, to nie tylko muzyka jazzowa czy tematy depresji i porażki. Odcinki te zawierały również prawdziwe dzieci jako głosy Charliego Browna, Linusa i Lucy.

Producent Lee Mendelson chciał, aby w tych rolach nie byli aktorami, aby czuli się bardziej autentyczni w oczach widzów. Sally Dryer, która użyczyła głosu Violet w „A Charlie Brown Christmas” i Lucy w późniejszych programach „Peanuts”, powiedziała: „Lee nie chciał wykorzystywać hollywoodzkich dzieciaków. USA dziś).

Jednak nie zawsze było to łatwe dla dzieci występujących w tych odcinkach. Oto, co Anne Altieri, która użyczyła głosu Friedie i Violet w „It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown”, miała do powiedzenia o swoich doświadczeniach z nagrywaniem.

Altieri nie rozpoznaje swojego głosu w odcinku specjalnym „Fistaszki” na Halloween

Anne Altieri zagrała wiele postaci w Halloweenowym odcinku specjalnym „To Wielka Dynia, Charlie Brown”, w tym próżna i kręcona Frieda. Ale miała dziwne doświadczenie, słysząc siebie w serialu lata później.

„To zabawne, kiedy teraz słucham programu, w ogóle nie rozpoznaję swojego głosu… ale pamiętam każde uczucie, jakie miałem w związku z każdą linią, którą dostarczyłem 39 lat temu”, powiedział Altieri (za pośrednictwem The Washington Post). Występ miał też swoją cenę. Altieri pamięta też wymiotowanie po każdej sesji.

Mimo to Altieri pojawiała się jako Violet lub Frieda w późniejszych programach „Peanuts”, takich jak „You’re in Love, Charlie Brown” i „A Boy Named Charlie Brown”, aż do 1969 roku (przez IMDb). Podobnie jak wielu dziecięcych aktorów obsadzonych w specjalnych programach „Fistaszki”, wydaje się, że później wycofała się z aktorstwa głosowego. Może wystarczy, że jej głos jest słyszany w telewizji od dziesięcioleci, kiedy „To Wielka Dynia, Charlie Brown” emitowane jest w każde Halloween.

Czy ten post był pomocny?