Skip to content

Stray data premiery, zwiastun i rozgrywka – co wiemy do tej pory

5 de czerwiec de 2022
l intro 1654375738
Koty w końcu znalazły się w centrum uwagi w przygodowej grze akcji „Zabłąkane”. To nie tylko puszysta, jakże słodka przesłanka. Ranny i samotny koci bohater ląduje w niebezpiecznym, zamieszkałym przez roboty mieście. Większość tytułu rozgrywa się w tej dystopii, w której wydaje się, że ludzie zniknęli. Z pomocą towarzysza drona o imieniu B-12, kot musi przetrwać okropności tej tajemniczej krainy i odnaleźć drogę do domu. Oczekuj skradania się, akcji i rozwiązywania łamigłówek w miarę postępów w tym inspirowanym cyberpunkiem środowisku.

Deweloper BlueTwelve Studio może nie jest jeszcze wielkim nazwiskiem, ale unikalne założenie gry widzianej z punktu widzenia kota wystarczyło, aby przyciągnąć wydawcę Annapurna Interactive. Po ujawnieniu, „Błąd” przykuł również uwagę kocich fanatyków na całym świecie. Oto, co musisz wiedzieć o przygodzie z perspektywy trzeciej osoby.

Jaka jest data premiery Stray?

„Stry” zadebiutuje 19 lipca 2022 roku na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC przez Steam. Będzie również dostępny za pośrednictwem PlayStation Plus Extra i Premium, czyli odpowiednika Sony Xbox Game Pass. Krótko mówiąc, członkowie PlayStation Plus na tych poziomach nie będą musieli płacić za grę, ponieważ będzie ona dostarczana wraz z subskrypcją. Studio oficjalnie ogłosiło „Zabłąkaną” w czerwcu 2020 r. z celem premiery na 2021 r. Następnie został przesunięty do 2022 roku bez konkretnej daty premiery.

Annapurna Interactive potwierdziła datę premiery Straya podczas czerwcowego PlayStation State of Play. Jednak technicznie jest w fazie rozwoju od lat. Według BlueTwelve, „Błąd” powstał pierwotnie jako seria gifów o nazwie „HK_Project”. Dzięki tym gifom i ich pozytywnemu odbiorowi Annapurna ostatecznie skontaktowała się z BlueTwelve w 2016 roku, a zespół zrealizował swoją wizję cyberpunkowej przygody o tematyce kotów.

Czy jest przyczepa dla Straya?

kot w uprzęży

„Zabłąkany” ma wiele przyczep. Jej pierwszy zwiastun przedstawiał głównie scenerię przygody: zaniedbane, oświetlone neonami ulice miasta zamieszkanego przez roboty. Jest pozbawiony ludzi, co widać po graffiti na ścianach i braku stałocieplnych form życia. Zamiast tego po ulicach przemierzają roboty różnej wielkości. Nawet kot ma własnego towarzysza drona, który pomaga w tłumaczeniu lokalnego języka.

Później Annapurna opublikowała bardziej szczegółowy opis rozgrywki. Deweloperzy wyjaśniają, że kot musi znaleźć sposób na właściwą interakcję z otoczeniem i uciec z miasta. Czasami oznacza to zakłócanie spokoju obywateli-robotów, takich jak koci towarzysze w prawdziwym świecie. Dlaczego nie przewrócić koszy na śmieci i nie spać na czyichś kolanach? W zwiastunie rozgrywki ociera się nawet o nogę robota. Na bardziej złowrogim poziomie kot musi unikać i odpierać zmutowane szczury.

Najnowszy zwiastun łączy to, co najlepsze w scenerii i rozgrywce, aby pokazać podróże kota po opuszczonych metrze, zniszczonych mieszkaniach i ciemnych zaułkach.

Jak wygląda rozgrywka w Stray?

kot siedzący przy ladzie

Co zrobiłby kot? Właśnie o tym pamiętał BlueTwelve podczas swojego projektu. „Zabłąkany” występuje w roli głównej kota, więc możesz odkrywać i obserwować świat tylko jako kot. Ma swoje własne motywacje, z którymi może być trudno się odnieść, ale świat wciąż przemawia do osoby za ekranem dzięki opowiadanym przez niego opowieściom. W rzeczywistości zespół dodał B-12 do gry, aby rozwinąć sposób, w jaki może rozwinąć narrację. Spodziewaj się wiedzy krążącej wokół upadku ludzkości i wielu wybryków związanych z kotami, które gracz będzie musiał wykonać.

B-12 czasami dodaje kontekst do sytuacji za pomocą mowy; jednak kot nadal wzywa strzały. Możesz przemykać się przez ciemne zaułki, łapać mikrofale i głośno miauczeć, aby rozwijać fabułę. Zgodnie z blogiem PlayStation, zespół programistów czerpał inspirację z własnych zwierząt domowych i dwóch kotów biurowych, aby naprawdę zrealizować tę dostawę. Oscar i Jun, koty, o których mowa, byli szczególnie kochani za „wesołą żywotność”, jaką wnieśli do studia i inspirację, jaką wnieśli do tytułu.

„Obserwowanie, jak wchodzą w interakcje z obiektami w biurze (nawet czasami wyłączając nasze komputery w najgorszym możliwym momencie!) dało nam sporo inspiracji dla różnych interakcji kotów, które są możliwe w trakcie gry” – napisał producent Swann Martin-Rage.

Czy ten post był pomocny?