Skip to content
TV

Środowe włosy Jenny Ortegi wymagały wielu eksperymentów, aby uzyskać właściwy efekt

17 de listopad de 2022
l intro 1668674140

Środa z niecierpliwością

Od czasu ich debiutu ponad 80 lat temu, „Rodzina Addamsów” jest istotną częścią popkultury (za pośrednictwem Smithsonian Magazine). Te kreacje Charlesa Addamsa reprezentują niezachwianego ducha tych, którzy sprzeciwiają się konwencjom głównego nurtu. Zamiast tego obejmują swoje wyjątkowe i nigdy nie nudne życie poza zwykłymi podmiejskimi tropami. Inspirując wszystko, od memów po towary, utrzymali również poziom rozpoznawalności z pokolenia na pokolenie.

Nowa seria Netflix „Wednesday” daje młodym Addamsom własną przygodę z dala od popularnej rodziny. Postać zostaje wysłana — wbrew swojej woli — na studia do Nevermore Academy. To, co następuje, to tajemnica morderstwa i mnóstwo nowych przyjaciół o interesującym pochodzeniu. W projekcie Tima Burtona reżyser kieruje czterema odcinkami, ale jego historia uderza blisko domu. „To po prostu opowiedziało mi o tym, jak czułem się w szkole i co myślisz o swoich rodzicach, jak się czujesz jako osoba” – powiedział Burton Empire. Jego zainteresowanie serialem poszło jeszcze dalej — zapuścił się w wygląd głównego bohatera.

Każdy członek Rodziny Addamsów jest znany ze swojego charakterystycznego stylu i nie inaczej jest w przypadku środy. Odrywa się także od wyglądu, który tak wielu znało przez lata. Gwiazda serialu, Jenna Ortega, mówi o długim procesie, aby wszystko naprawić, i jest jeden element, który był szczególnie trudny dla Burtona i aktorki.

Jenna Ortega odegrała główną rolę w decydowaniu o fryzurze postaci

Najwcześniejsze dyskusje na temat środowego wyglądu skłoniły Tima Burtona do poszukiwania czegoś innego. Jenna Ortega rozmawiała z Teen Vogue o wyzwaniach, przed którymi stanęła para, ustalając fryzurę, która tak wielu kojarzy się z tą postacią. Chciał zaktualizować te klasyczne warkocze, ale okazało się, że jest to trudny proces pełen eksperymentów.

Według gwiazdy test makijażu u Burtona w Londynie pomógł zespołowi wymyślić coś wyjątkowego. „Krótkie, maleńkie warkocze… naprawdę długie, grube warkocze… Po prostu wypróbowałyśmy różne warianty” — powiedziała. Wśród ich najciekawszych prób znalazła się srebrna smuga, która podkreślałaby czarne jak smoła włosy bohatera.

Burton uznałby również pomysł fryzjera z grzywką za interesujący dla wyglądu postaci. Dla Ortegi po prostu nie wydawało się to właściwe. Wszystko to skłoniło aktorkę do zasugerowania fryzury, którą widzowie zobaczą w produkcie końcowym. Zasugerowała, aby faktycznie obciąć włosy, aby uzyskać grzywkę i warkocze. „Hej, jeśli mamy czas, aby to wyhodować, mamy czas, aby to wyhodować” – powiedziała aktorka. Wyniki są czymś, co Ortega powiedział, że Burton pokochał. Jest to coś, co zespół związał z kontynuacją projektu.

Czy ten post był pomocny?