Skip to content

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki pozytywnie testuje Covid-19

1 de listopad de 2021
AP21304800823030

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​jej test na Covid-19 był pozytywny.

W niedzielę wydała oświadczenie, w którym powiedziała, że ​​ostatnio widziała prezydenta Joe Bidena we wtorek, „kiedy siedzieliśmy na zewnątrz w odległości ponad sześciu stóp i nosiliśmy maski”.

Psaki postanowił w środę nie podróżować z Bidenem podczas jego podróży do Europy, co było wówczas określane jako sytuacja awaryjna rodzinna. Zamiast tego w podróż pojechała zastępca sekretarza prasowego Białego Domu, Karine Jean-Pierre.

Powiedziała, że ​​nagły wypadek rodzinny polegał na tym, że członkowie jej gospodarstwa domowego uzyskali pozytywny wynik testu.

„Od tego czasu w środę, czwartek, piątek i sobotę poddawałam kwarantannie i testowałam z wynikiem negatywnym (poprzez PCR) na COVID” – powiedziała. „Jednak dzisiaj uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID”.

Biorąc pod uwagę, że jest zaszczepiona, pozytywny wynik testu Psaki wskazywałby na przełomowy przypadek Covida. Powiedziała, że ​​doświadczyła tylko łagodnych objawów, ale zostanie poddana kwarantannie przez 10 dni i po negatywnym teście.

Ostatnia odprawa Psaki w Białym Domu odbyła się w środę. Reporterzy, którzy zajmują się odprawą, muszą zaświadczyć, że zostali zaszczepieni lub poddani testom, zanim uzyskają dostęp do terenu Białego Domu.

Więcej w przyszłości.

Jej pełne oświadczenie znajduje się poniżej:

W środę, w porozumieniu z kierownictwem wyższego szczebla w Białym Domu i zespołem medycznym, podjąłem decyzję o niepodróżowaniu z prezydentem w podróż zagraniczną z powodu nagłej sytuacji rodzinnej, w której stwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19 wśród członków mojego gospodarstwa domowego. Od tego czasu w środę, czwartek, piątek i sobotę poddałem kwarantannie i przetestowałem negatywny (poprzez PCR) na COVID. Jednak dzisiaj uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID. Chociaż od środy nie miałem bliskiego kontaktu osobiście z prezydentem ani wyższymi członkami personelu Białego Domu – a wynik testu był negatywny przez cztery dni po ostatnim kontakcie – ujawniam dzisiejszy pozytywny test z powodu dużej przejrzystości. Ostatni raz widziałem prezydenta we wtorek, kiedy siedzieliśmy na zewnątrz w odległości ponad sześciu stóp i nosiliśmy maski.

Dzięki szczepionce wystąpiły u mnie jedynie łagodne objawy, które umożliwiły mi dalszą pracę w domu. Zamierzam wrócić do pracy osobiście po zakończeniu dziesięciodniowej kwarantanny po negatywnym szybkim teście, co jest dodatkowym wymogiem Białego Domu, poza wytycznymi CDC, wyjętym z dużej ostrożności.

Czy ten post był pomocny?