Skip to content

Reżyser „Nuclear Family” Ry Russo-Young w serialu dokumentalnym HBO o walce jej lesbijskich matek o uznanie, Revelations i ostatni odcinek

11 de październik de 2021
Nuclear Family HBO 1 1

„Miej gotowe chusteczki”, ostrzega Rodzina nuklearna reżyser Ry Russo-Young trzeciego i ostatniego odcinka serialu dokumentalnego o jej mamach, jej siostrze i sobie oraz o przełomowej walce o prawa rodzicielskie par jednopłciowych, która określała ich życie w latach 90. XX wieku.

Po premierze 26 września na kablówce premium filmy dokumentalne z Słońce jest także gwiazdą Helmer analizuje prawniczą i medialną bitwę, jaką Sandy Russo i Robin Young stoczyli w ostatniej dekadzie XX wieku, by utrzymać opiekę nad córką od byłego przyjaciela, który był dawcą spermy, a teraz chciał mieć dostęp do Ry jako własnego potomka. W ówczesnej Ameryce, gdzie pojęcie rodziny lesbijskiej prawie nie znajdowało żadnej ochrony w sądach i sądzie opinii publicznej, walka była nie tylko o utrzymanie rodziny razem, ale o samo pojęcie rodziny.

Jedna z moich ulubionych serii roku, Rodzina nuklearna nie tylko otwiera przed widzami jakąś niedawną i być może nieznaną historię, ale także przedstawia samą Russo-Young nową perspektywę motywacji jej biologicznego ojca Toma Steela, który zmarł na HIV/AIDS w 1998 roku. filmów dokumentalnych, reżyserka rozmawiała ze mną o dzisiejszym podsumowaniu, zwróceniu obiektywu na własny klan, o swoich planach na fikcyjną wersję historii. Dodatkowo Russo-Young omówił proces odkrywania, który: Rodzina nuklearna przyniósł dla niej i jej publiczności.

OSTATECZNY TERMIN: W związku z wyemitowaniem dziś wieczorem trzeciego i ostatniego odcinka serialu oraz wszystkich dotychczasowych reakcji na nowe spojrzenie na historię twojej rodziny, gdzie teraz jesteś?

RUSSO-MŁODY: Jestem w dobrym miejscu, ponieważ oglądanie serialu wzrusza ludzi emocjonalnie i jak… jestem naprawdę poruszony. Po prostu płakałam, dosłownie, przed tym wywiadem, ponieważ rozmawiałam z mamami i dzieliłyśmy się historiami o niedawnych reakcjach, i cóż, po prostu przeczytam reakcję, którą przeszedłem przez kogoś, kogo znam. wiem, nigdy nie spotkałem tej osoby. Oto, co powiedzieli: Oglądanie was wszystkich razem sprawia, że ​​jestem taka szczęśliwa, napełnia moje serce. Czuję, że jesteście całą rodziną, której nigdy nie miałem, i to wszystko, czego potrzebuję. Miłość zawsze zwycięży wszystko, miej nadzieję, że pewnego dnia nasze ścieżki się skrzyżują.

OSTATECZNY TERMIN: O mój Boże.

RUSSO-MŁODY: Tak, jesteś po prostu jak, o mój Boże, prawda? Jest to dla mnie tak znaczące, że mogę opowiedzieć swoją historię i że może ona rezonować z innymi ludźmi, a na poziomie emocjonalnym, na poziomie miłości, mogą myśleć o własnej rodzinie.

OSTATECZNY TERMIN: W tym kontekście jedną z wielu reakcji, jakie widziałem w Nuclear Family, jest to, że są członkowie mojej rodziny, którzy zdają sobie sprawę, że nigdy nie będą musieli przechodzić przez to, przez co przeszła twoja mama, twoja siostra i ty. Że ich rodzina jest prawnie i kulturowo uznana i chroniona. Czy uderzyło Cię, na ile rodzin gejów i lesbijek patrzy? Rodzina nuklearna i zobaczyć opowieść nie tylko z innej epoki, ale prawie z innego świata?

RUSSO-MŁODY: Tak, ale to takie interesujące, ponieważ rozmawiałem wczoraj z 23-latką, która jest dzieckiem poczętym od dawcy nasienia, i mówiła, jak bardzo moja siostra Cade ma w zasadzie doświadczenie, próbując być hetero i potem zdała sobie w końcu sprawę, że była lesbijką, zgodnie z jej własnym doświadczeniem.

OSTATECZNY TERMIN: Naprawdę?

RUSSO-MŁODY: Tak, byliśmy zaskoczeni i mówię, wow, zorientowaliśmy się, że jesteś o 17 lat młodszy ode mnie i ta narracja wciąż do ciebie pasowała, a ty sam tego doświadczyłeś, więc myślę, że to tylko każde pokolenie się zmienia. Poza tym, jak wiemy, każde pokolenie wpływa na następne, więc myślę, że ta historia ma kluczowe znaczenie dla przekazania linii i myślę, że to jeszcze nie koniec. Myślę, że dzieci homoseksualnych rodziców nie mają teraz nic, myślę, że to cenna historia, ale taka, która będzie współbrzmiała z nimi w dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o to, przez co przechodzą, to właśnie mam na myśli.

OSTATECZNY TERMIN: Do tego, jak prawie wszystkie klasyczne historie, ten dokument jest dramatem w trzech aktach, jak to połączyć, i wiem, że niektóre rzeczy, takie jak nowy, perspektywiczny wywiad z Tomem Steelem, pojawił się później w tym kawałku i poszedłeś z powrotem i rozmawialiśmy z mamami o innym punkcie widzenia na ten temat. Tak więc, gdy opowieść dobiega końca, patrząc na nią teraz i przechodząc do trzeciego odcinka, co byś zrobił inaczej, jeśli w ogóle?

RUSSO-MŁODY: Nie sądzę, że zrobiłbym coś inaczej.

OSTATECZNY TERMIN: Czemu?

RUSSO-MŁODY: Ponieważ spędziłem dużo czasu z tym projektem i tematem oraz z tą edycją. Mówię to, ponieważ włożyłem godziny, godziny i godziny, upewniając się, że to jest w porządku, wiesz. Jestem przekonany, że film jest tym, czym chcę. Nie mogę tego powiedzieć o większości rzeczy, które zrobiłem, ale mogę to powiedzieć o tym projekcie, ponieważ towarzyszył mi od tak dawna, pracowałem nad nim, wiesz, w pewnym sensie, czas życia.

OSTATECZNY TERMIN:Teraz wiem, że masz plany zrobienia, z braku lepszego wyrazu, fabularyzowanej wersji tego, gdzie jest to siedzenie z tobą teraz, kiedy wyszły filmy dokumentalne?

RUSSO-MŁODY: Jestem tym podekscytowany, twórczo, a kiedy coś mnie ekscytuje, dostaję trochę wizji tunelowej, po prostu chcę się zanurzyć, więc jestem podekscytowany.

OSTATECZNY TERMIN: W świecie jazzu muszę zapytać, o czym myślą wasze mamy, Sandy i Robin Rodzina nuklearna? To znaczy, jak pokazuje serial, to nie pierwszy raz rozmawiają przed kamerami o tym i twojej rodzinie, ale to ty, jedna z ich córek, opowiadająca historię ich i twojej rodziny…

RUSSO-MŁODY: Są ze mnie bardzo dumni. Ale powiem, myślę, że przez cały ten czas czuli się inaczej, mieli różne rodzaje uczuć w związku z tym i prowadziliśmy różnego rodzaju rozmowy przez całe życie, kiedy przedstawialiśmy ten dokument w świecie.

W tej chwili są przepełnieni dumą i miłością i myślę, że są naprawdę wdzięczni, że są… cóż, nie wdzięczni, to nie jest właściwe słowo, ale w końcu są rozpoznawani jako rodzina, ludzie dzisiaj postrzegają nas jako rodzina. Kiedy robiliśmy prasę w latach 90., kiedy ostatnio robiliśmy dużo prasy, ludzie nie postrzegali nas w ten sposób, więc to dla nich naprawdę ważne, aby w końcu mieć to uznanie.

OSTATECZNY TERMIN: Wiesz, to interesujące, że o tym wspomniałeś, ponieważ jedną z rzeczy, które naprawdę uderzyły mnie w serialu, jest patrzenie na sensację medialną lat 90-tych. Czas, który jest pod pewnymi względami, jak sądzę, ostatnią wielką amerykańską dekadą, że tak powiem, kiedy Ameryka przynajmniej miała pokój i dobrobyt. Patrząc na dzisiejsze szaleństwo karmienia, które otaczało twoją rodzinę, co teraz o tym myślisz, gdy przyczyniasz się do narracji własną pracą?

RUSSO-MŁODY: To po części dlatego chciałem opowiedzieć tę historię. Więc nie czuję się ofiarą, ale żebym mógł przekazać swoją wersję na własnych warunkach w skomplikowanym i zniuansowanym języku, na który czułem, że nasza kultura jest gotowa.

OSTATECZNY TERMIN: Więc przechodząc do trzeciego i ostatniego odcinka, co powiedzielibyście ludziom, którzy oglądali pierwsze dwa odcinki, a teraz czekają, czekają na zakończenie, czekają na rozwiązanie.

RUSSO-MŁODY: Przygotuj swoje chusteczki.

OSTATECZNY TERMIN: Doceniamy prostotę i ostrzeżenie…

RUSSO-MŁODY: (ŚMIECH) Dzięki. Ale moja rodzina nigdy nie bała się łez, wiesz? To znaczy, zawsze traktowaliśmy je jako część życia i część tego, co to znaczy żyć pięknie i uczciwie. Więc kiedy ktoś mówi mi, że płakał, promienieję. Bardzo mnie to cieszy, bo kiedy płaczę czuję się bardzo oczyszczony i dużo płaczę, więc wiesz, że to oznacza, że ​​jesteś obecny.

Czy ten post był pomocny?