Skip to content

Recenzja sezonu 2 Afterparty: świeża obsada niezwykłych podejrzanych, których warto podsumować

7 de lipiec de 2023
l intro 1688688083

Recenzje Recenzje telewizji

Danner uśmiecha się z bliska

OCENA REDAKCJI : 9 / 10

Zalety
  • Wszyscy aktorzy są fantastyczni
  • Kostiumy i dekoracje też są dobrze zrobione
  • Historia jest dobrze opowiedziana we wszystkich jej permutacjach
Cons
  • Ta historia mogłaby się obejść bez śmiechu „grubasa przewracającego się”.

Pierwszy sezon „The Afterparty” wprowadził nas w założenia serialu: Detektyw Danner (Tiffany Haddish) szuka wskazówek, podczas gdy masa podejrzanych, którzy mogą mieć coś wspólnego z morderstwem lub nie, opowiada jej swoje historie z nocy o których mowa (i każdą inną historię, którą zechcą ujawnić) w wybranym przez siebie unikalnym gatunku. W trakcie Danner rozwiązuje sprawę i (prawie) wszyscy wracają do domu zadowoleni. Sezon 2 opiera się na prawie tym samym założeniu, z wyjątkiem tego, że Danner nie jest już policjantem, a poza nią jedynymi pozostałymi osobami z pierwszego sezonu są Aniq (Sam Richardson) i Zoe (Zoe Chao).

Aniq i Zoe biorą udział w ślubie młodszej siostry Zoe, Grace (Poppy Liu), która ma poślubić jednego z najbardziej pożądanych kawalerów w Dolinie Krzemowej, Edgara Minnowa (Zach Woods). Ale Edgar umiera w noc ich małżeństwa. Podejrzanych jest wielu — jest oczywiście Grace, ale także rodzice Zoe i Grace, Feng (Ken Jeong) i Vivian (Vivian Wu) oraz ich „funcle” Ulysses (John Cho). Są też matka Edgara, Isabel (Elizabeth Perkins) i adoptowana siostra Hannah (Anna Konkle), były ukochany Grace, Travis (Paul Walter Hauser) i brytyjski przyjaciel Edgara, Sebastian (Jack Whitehall). To wiele osób do przepracowania i duże możliwości dla szerokiej gamy historii.

Poszczególne historie nie tylko rozgrywają się w różnych gatunkach, ale wszystkie różnią się od zeszłego roku. W tym roku jest wszystko, od romansu dla Grace, przez kryminał dla Travisa, po twee Wesa Andersona dla Hannah. Jednak wszyscy dotykają nocy śmierci Edgara przez pękniętą soczewkę, która nie do końca się sumuje. Na tym polega piękno tej historii typu „Rashomon” — chociaż podstawa każdej opowieści jest taka sama, osoby, które je opowiadają, sprawiają, że każda jest inna i zabawna na swój sposób. Nie mogę komentować, jak to wszystko się potoczy, ponieważ Apple TV+ dostarczyło do recenzji tylko dziewięć z dziesięciu odcinków, ale mogę powiedzieć, że historia staje się bardziej warstwowa i interesująca, gdy nowe postacie dodają do niej swoje unikalne głosy.

Nowy sezon, nowe zwroty akcji

Chociaż podstawowy zarys historii jest bardzo podobny do poprzedniego sezonu, otoczenie i gracze (poza Aniq i Zoe) są zupełnie inni. Chociaż gracze nie są tak zabawni (przynajmniej nie w ten sam sposób), tajemnica jest właściwie trochę lepsza, częściowo dlatego, że koncentruje się na panu młodym w noc jego ślubu, a nie na nielubianej gwieździe rocka, jak w zeszłym sezonie.

Nie znaczy to, że serial przestał być zabawny. Wszystko to pozostaje dość zabawne, chociaż niektóre historie są o wiele bardziej zabawne niż inne. Niektóre mogą być bardziej prawdopodobne niż inne — historia Aniq o tym, jak bezskutecznie próbowała zaimponować rodzicom Zoe, prawdopodobnie zagra lepiej dla wielu niż dla mnie. Wszystko zależy od tego, co uważasz za zabawne, a to zwykle różne rzeczy dla różnych ludzi. To, czemu sprzeciwiam się, to ilość śmiechu uzyskana dzięki upadkowi Paula Waltera Hausera. Jest dużym facetem i chociaż niekoniecznie wpływa to na większość komedii, w której bierze udział jego postać, są gagi, które są nieprzyjemnie wywołujące dreszcze w sposobie, w jaki grają na jego obwodzie.

To powiedziawszy, większość komedii nie jest odmianą „gruby facet upada”, ale śmiech – zwłaszcza ten dostarczany przez dziwacznego pana młodego w retrospekcji lub Hannah i Funcle Ulyssesa tu i teraz – jest często bardziej dziwaczny niż w zeszłym roku. To często sprawia, że ​​komedia jest mniej oczywista. To powiedziawszy, jest mnóstwo powodów do śmiechu, gdy próbujesz dowiedzieć się, kto to zrobił. I to pytanie nadal jest częścią DNA serialu, nawet jeśli parametry się zmieniły.

Zmienione parametry

Rodzina Grace i Travis oglądają ciało

Chociaż detektyw Danner wciąż rozwiązuje sprawę, nie pracuje już w policji. Teraz jest tylko pisarką – i najwyraźniej niezbyt dobrą, biorąc pod uwagę, że nie napisała ani słowa w swoim opowiadaniu o sprawie z zeszłego sezonu. W rzeczywistości policja nie wchodzi na scenę aż do ostatniej sceny odcinka 9, więc nie wiemy, jak zmienią sytuację. W międzyczasie Danner po prostu próbuje zrobić coś, co ma znaczenie po tym, jak odeszła z policji po nieudanej sprawie. A z Aniq jako jej „partnerem” próbującym rozwiązać mordercę, ma przed sobą robotę, ponieważ jego perspektywa jest zabarwiona potrzebą Zoe, by chronić swoją rodzinę.

W rzeczywistości jednym z powodów, dla których serial jest bardziej zaangażowany w tajemnicę w tym sezonie, jest to, że Danner, Aniq i Zoe skupiają się na rozwiązaniu morderstwa. Zoe prowadzi własne śledztwo w celu oczyszczenia siostry z zarzutów i udaje jej się zdobyć cenne informacje. Nawet Travis i Ulysses włączają się do akcji, udowadniając, że trucizna, która zabiła Edgara, działa szybko.

Wszystkie historie różnych graczy są poparte doskonale skonstruowanymi kostiumami i scenografią. Od cylindrów i tiar z historii Grace po sukienki z klapami i eleganckie garnitury Travisa, wszystkie kostiumy są specyficzne i pasują do historii każdego podejrzanego. Świetne są też zestawy. Wszystko, od luksusowego domu w Dolinie Krzemowej po zubożałą wioskę w Patagonii, zostało ożywione z zadziwiającą szczegółowością.

„The Afterparty” zostało stworzone przez Christophera Millera i odciski palców Millera i jego częstego partnera kreatywnego Phila Lorda w całym programie. Jest sprytnie, jest zabawnie, jest kreatywnie. To także świetna odmiana. Podsumowując, drugi sezon „The Afterparty” jest fantastyczny z zabawnym i sprytnym założeniem. Dbałość o szczegóły w poszczególnych historiach każdej postaci jest dobrze zrobiona, a każdy odgrywa piekielnie swoje odrębne role. Twój przebieg może się różnić w zależności od tego, co uznasz za zabawne, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie w „The Afterparty”.

Pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu „The Afterparty” będą miały swoją premierę w środę, 12 lipca na Apple TV+, a jeden odcinek będzie miał swoją premierę w każdą środę.

Czy ten post był pomocny?