Skip to content

Raper Migos startu opłakiwany przez Justina Biebera, Drake’a, Cardi B w Atlancie Memorial Service w Arenie

12 de listopad de 2022
GettyImages 953610590

Tłum celebrytów zebrał się w piątek na domowej arenie Atlanta Hawks, aby przypomnieć sobie zabitego rapera Takeoffa, członka hip-hopowego tria Migos.

Takeoff, urodzony w Kirsnick Khari Ball, został zastrzelony na początku tego miesiąca przed kręgielnią w Houston.

Pozostali przy życiu członkowie Migos, wujek Takeoff Quavo i kuzyn Offset, byli częścią tłumu, w skład którego wchodzili Justin Bieber, Cardi B, Yolanda Adams, CeeLo Green i Teyana Taylor.

Drake wygłosił przemówienie porównujące siebie i Migosa do stada szczurów. Bieber (który wykonał akustyczną wersję swojej piosenki „Ghost”) i Chloe Bailey mieli występy muzyczne w pamięci Takeoffa.

W klipie z mediów społecznościowych Drake’a pochwalił Takeoffa jako „Zawsze zrównoważony. Ilekroć zdejmował okulary przeciwsłoneczne, miał w sobie to coś, co kochałam – bez względu na to, co się wokół nas działo, zawsze trochę zezował, ale jakby miał szeroko otwarte oczy.

Film z pochwałami Quavo krążył dalej Media społecznościowe. Powiedział, że Takeoff „był przy mnie, patrząc na mnie tymi oczami, takimi samymi oczami, jakie masz, jak moja siostra, czekając, aż zrobię następny ruch, a potem poszedłeś za mną. Zawsze upewniałeś się, że zrobiłem to pierwszy, abyś mógł zrobić to dobrze ze mną.

Quavo, zaledwie trzy lata starszy od Takeoffa, kontynuował: „Nigdy ze mną nie rywalizowałeś. Zawsze byliśmy w tej samej drużynie, bo nienawidziłeś grać przeciwko mnie, bo zawsze grałem zbyt mocno lub zbyt ostro. I słyszałem, jak mama mówi: „Nie za szorstko, synu”, bo nie lubię przegrywać.

Offset upamiętnił swojego kuzyna, któremu przypisywał „zmienienie kultury muzycznej na zawsze”. Często ogarniały go emocje.

Kevin „Coach K” Lee i Pierre „P” Thomas, których wytwórnia płytowa założyła Migos, również wygłosili przemówienia, podobnie jak matka i rodzeństwo Takeoffa.

Według lokalnych doniesień z Houston w Teksasie, Takeoff był w lokalu 810 Billiards & Bowling ze swoim Quavo, kiedy strzelanina rozpoczęła się około 2:30 we wtorek. Policja początkowo potwierdziła tylko, że ci dwaj muzycy byli wśród ponad 40 osób w sali widowiskowej, a jeden z mężczyzn doznał rany postrzałowej głowy lub szyi.

Policja w Houston potwierdziła później, że Takeoff zginął na miejscu. Dwie inne osoby doznały urazów pozornie nie zagrażających życiu; Quavo nie został ranny.

KTRK z Houston opisał imprezę jako prywatną imprezę z udziałem około 40 do 50 osób, która odbyła się do 1 w nocy, ale impreza została przeniesiona do około 2 w nocy

Migos rozpoczął swoją karierę w 2008 roku, kiedy trzej raperzy z Lawrenceville w stanie Georgia – oprócz Takeoff i Quavo, w skład grupy wchodzili kuzyn Kiari Kendrell Cephus, który występuje pod pseudonimem Offset.

Trio wydało singiel „Versace” w 2013 roku, zaczerpnięty z ich mixtape YRN, a następnie z singlami „Fight Night” (2014) i „Look at My Dab” (2015). Swój największy sukces osiągnęli dzięki czterem wpisom Billboard Hot 100 Top 10 „Bad and Boujee” z udziałem Lil Uzi Verta (2016), „MotorSport” z Nicki Minaj i Cardi B (2017), „Stir Fry” (2018) i „Walk It”. Talk It” z udziałem Drake’a (2018).

Trio wydało swój debiutancki album Yung bogaty naród w 2015 roku.

W 2016 roku grupa pojawiła się jako fabularyzowana wersja siebie w odcinku pierwszego sezonu „Go For Broke” serialu telewizyjnego Atlanta. Potem pojawiło się kilka albumów, chociaż ostatnio członek grupy Offset wykonywał materiał solowy.

Czy ten post był pomocny?