Skip to content

Pojawiły się recenzje Barbie — oto, co mówią krytycy Rotten Tomatoes

19 de lipiec de 2023
l intro 1689723554

Wiadomości Filmowe

Barbie macha ręką w kapeluszu

Bijcie na alarm, pojawiły się recenzje „Barbie”, a to certyfikowany bop.

Widzowie są zafascynowani podejściem Grety Gerwig do „Barbie” od czasu debiutu pierwszego zwiastuna pod koniec zeszłego roku. Od gwiazdorskiej obsady po fascynującą i bardzo różową oprawę wizualną, „Barbie” stała się pewnego rodzaju kulturowym fenomenem, jeszcze przed premierą, częściowo dzięki wirusowej kampanii marketingowej. W ostatnich tygodniach pojawił się również „Barbenheimer”, przyjacielska rywalizacja filmu z „Oppenheimerem” Christophera Nolana — oba projekty mają zadebiutować tego samego dnia.

Dla Gerwiga ważne było przyjrzenie się mitologii Barbie ze wszystkich stron, aby dać widzom zniuansowane i samoświadome spojrzenie na kultową lalkę. „Jedną z rzeczy, które naprawdę chcieliśmy zrobić, to spojrzeć na tę skomplikowaną ikonę ze wszystkich stron, ale zawsze podchodzić do wszystkiego z wielkim sercem” – powiedział reżyser w rozmowie z USA Today. Fani na całym świecie są wyraźnie zainteresowani lekceważącym podejściem Gerwiga do lalki, a wczesne śledzenie z Variety sugeruje, że film Warner Bros. może zadebiutować w kraju za ponad 100 milionów dolarów.

Na szczęście widzowie nie będą pojawiać się na imprezach „Barbie”, by oglądać niewypał, ponieważ film zbiera bardzo pozytywne recenzje. Krytyk Looper, Dominic Griffin, ma do powiedzenia tylko pozytywne rzeczy na temat filmu, nazywając go „mieszającym gatunki, odważnym tonalnie filmem, który pod pozorem filmu zmaga się z patriarchatem i kapitalizmem”. Krytyczka IndieWire, Kate Erbland, była równie entuzjastycznie nastawiona do filmu Grety Gerwig, mówiąc: „Barbie” to pięknie wykonany przebój, który ma wiele na głowie, rodzaj filmu fabularnego, który z pewnością skorzysta na wielokrotnym oglądaniu…

Wygląda na to, że mamy zwycięzcę.

Film Barbie jest zaskakująco egzystencjalny

Jeśli recenzje są czymś, na czym można polegać, Warner Bros. Discovery może po prostu mieć największy hit lata w swoich rękach. Chociaż „Barbie” ma się dobrze otworzyć, częściowo dzięki znakomitym przedsprzedażom, te pozytywne recenzje potwierdzają, że film to coś więcej niż tylko szum. Dzięki pozytywnej opinii pantoflowej „Barbie” może stać się jednym z największych krajowych hitów lata, zarabiając na północ od 220 milionów dolarów. I chociaż zwiastuny pokazują „Barbie” jako wspaniałą letnią igraszkę idealną dla całej rodziny, wielu krytyków jest zaskoczonych, jak bardzo egzystencjalny jest ten film.

/Scenarzysta filmowy BJ Colangelo odważnie nazwał „Barbie” jednym z najlepszych filmów roku, szczególnie chwaląc reżyserkę Gretę Gerwig za zadawanie ważnych pytań. „Greta Gerwig dokonała niemożliwego z Barbie, łącząc jasną jak konfetti wrażliwość plastikowej zabawki, która od ponad pół wieku jest nieodzownym przyjacielem wielu osób, z ostrym scenariuszem, który inspiruje egzystencjalne przemyślenia na temat polityki płci i miłości własnej” ”, napisał Colangelo w recenzji 9/10. Krytyczka Kirsten Acuna również była równie entuzjastycznie nastawiona do eposu Gerwiga, porównując go do „Toy Story” na żywo, który wysyła „widzów na emocjonalną kolejkę górską, ponieważ w jednej chwili zapewnia czystą radość, a w następnej nostalgię”. Acuna zwróciła również uwagę, jak egzystencjalny i wpływowy jest ten film, mówiąc, że Barbie „zmaga się z celem swojego istnienia i co zrobić, jeśli nie czyni świata lepszym miejscem, a zamiast tego powoduje, że dziewczyny internalizują nierealistyczne standardy piękna”.

Podczas gdy wielu chwaliło „Barbie” za zbadanie spuścizny tej postaci, niektórzy krytycy nie byli pod wrażeniem wyborów dokonanych w filmie. „Barbie prawdopodobnie jest filmem feministycznym, ale tylko w najbardziej rozproszony sposób” — mówi krytyk filmowy Time, Stephanie Zacharek. Na szczęście wygląda na to, że większość krytyków zgadza się co do jednego: mocna gra aktorska filmu.

Margot Robbie i Ryan Gosling wybijają go z parku jako Barbie i Ken

Barbie i Ken w samochodzie

W chwili pisania tego tekstu „Barbie” może pochwalić się wynikiem 93% na Rotten Tomatoes. Chociaż ta liczba prawdopodobnie się zmieni, jedna rzecz się nie zmieni: krytycy kochają Margot Robbie. Australijska gwiazda zyskuje powszechne uznanie za swoją kolej jako kultowa lalka. Pisarka IGN, Alyssa Mora, mówi, że Robbie urodził się, by zagrać tę postać, pisząc: „Nie ma wątpliwości, że Robbie zasługuje na nagrodę za budzącą podziw równowagę, którą wykonuje, gdy okleina głupoty filmu odsłania coś znacznie głębszego”.

Tomris Laffly, scenarzysta Wrap, zwrócił szczególną uwagę na mimikę twarzy Robbiego (i Ryana Goslinga) jako lalek, mówiąc: „Nie można przecenić, jak bardzo Robbie i Gosling naciskają na mięśnie twarzy i siłę gwiazd, aby sporządzić wykresy ich prawdziwych lalek. przebudzenie świata, zarówno śmiejąc się głośno, zabawnie, jak i rozdzierając serce”. Robbie nie jest jedyną, która otrzymuje brawa za swoją rolę, a wielu scenarzystów, jak Devan Coggan z EW, mówi, że Gosling „kradnie show”. Wysokie słowa! Mike Ryan z Uproxx był równie entuzjastyczny, nazywając Goslinga rozkoszą jako Ken. Niezmiernie chwalona jest również Greta Gerwig, kapitan statku „Barbie”. „Greta Gerwig to nowy rodzaj ambitnego i przyprawiającego o zawrót głowy przeboju kinowego, który może się poszczycić dwoma znakomitymi kreacjami aktorów, którzy są już na dobrej drodze” — odważnie pisze Beth Webb z „Empire”. „Życie po „Barbie” po prostu już nigdy nie będzie takie samo”.

„Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Czy ten post był pomocny?