Skip to content

Ostatni sezon edukacji seksualnej dokucza jeszcze bardziej niezręcznym wpadkom, związkom i przełomom

5 de lipiec de 2023
l intro 1688573220

Aktualności

Fani wreszcie dostają pierwsze prawdziwe spojrzenie na czwarty i ostatni sezon „Sex Education” Netflixa.

Krótka zapowiedź pojawiła się 5 lipca, dając widzom najmniejszą zapowiedź, zanim serial powróci z ostatnią emisją tej jesieni. W zwiastunie widać, jak Otis Milburn (Asa Butterfield) w końcu dochodzi do siebie, gdy wyjawia grupie pełnej nowych uczniów, że prawie cały swój czas spędza na myśleniu o seksie… i że nauczył się tego wszystkiego od swojej matki Jeana Milburna (Gillian Anderson). Oczywiście, jest bardzo źle rozumiany przez wszystkich, którzy myślą, że przyznaje się do całkiem okropnych rzeczy – i robi się na tyle dziwnie, że najlepszy przyjaciel Otisa, Eric Effiong (Ncuti Gatwa), musi wstać i zażądać, aby Otis powiedział wszystkim, że jest seksuologiem.

nie ma cały wiele ujawniono w tym zwiastunie, ale fani mogą spodziewać się więcej tego, co kochają w „Sex Education” — zabawnej, sprośnej igraszki, w której bohaterowie odkrywają granice swojej seksualności, oraz wrażliwego, troskliwego serialu, który dokłada wszelkich starań, by dbać o tych samych postacie. Co więc wydarzyło się pod koniec 3. sezonu „Sex Education” i co ma się zmienić, gdy zbliża się 4. sezon?

Gdzie skończył się 3. sezon Edukacji Seksualnej?

Więc co musisz pamiętać z 3. sezonu „Sex Education”, który był emitowany aż do 2021 roku? Otis — który udzielał porad seksualnych i zapewniał improwizowaną terapię za drobne pieniądze dzięki bogatej wiedzy swojej matki w tej dziedzinie — jest teraz z natury popularnym dzieckiem dzięki związkowi z Ruby (Mimi Keene), jedną z najbardziej podziwianych i piękne dziewczyny. Maeve (Emma Mackey), partnerka Otisa w zbrodni w ich klinice terapii seksualnej, dzięki zachęcającemu nauczycielowi rozważa wyjazd za granicę, aby studiować w Stanach Zjednoczonych, a Eric zmaga się ze swoim związkiem, ponieważ jego chłopak Adam (Connor Swindells) się boi ujawnić swojej seksualności matce. Pośród tego wszystkiego szkoła centralna, Moordale Secondary School, zatrudnia Hope Haddon (Jemima Kirke) jako swojego nowego dyrektora, aby jej reputacja była mniej tandetna po tym, jak poprzedni dyrektor powiedział, że uczniowie wymknęli się spod kontroli dzięki Jeanowi i Otisowi.

Wszystko to kończy się konfliktem — pomimo tego, że uczniowie z powodzeniem wyprowadzili Hope z Moordale — kiedy Otis i jego przyjaciele dowiadują się, że szkoła jest sprzedawana programistom i wszyscy będą musieli dowiedzieć się, gdzie studiować w następnym roku. Poza tym Otis i Ruby zrywają, po czym ściga Maeve, zanim ta postanawia studiować w Stanach, a Adam i Eric również się rozstają. W sezonie 4 uczniowie Moordale będą nieco rozproszeni… a poza tym kilku członków obsady nie wróci.

Kto nie wraca do Sex Education na ostatni sezon?

Adam Eric i Otis siedzą i rozmawiają

Niestety, kilka ukochanych postaci z „Sex Education” nie powróci do serialu w ostatnim sezonie, od nauczycieli po uczniów – i głównie dlatego, że dano im całkiem spore możliwości. Tak jest z pewnością w przypadku Simone Ashley, która grała Olivię Hanan, członkinię popularnej kliki „Nietykalni” od samego początku serialu… a teraz gra główną rolę romantyczną w „Bridgerton”, dołączając do obsady jako Kate, miłość Anthony’ego Bridgertona Jonathana Baileya w sezonie 2.

Jedna z głównych par serialu nie wróci, podobnie jak żadna z aktorek; Tanya Reynolds i Patricia Allison, które grały odpowiednio Lily Iglehart i Olę Nyman, również opuszczają serial. Reynolds pracował przy brytyjskich programach, takich jak „Dodger” i „The Baby”, a Allison można zobaczyć w projektach takich jak „Extraordinary”. Rakhee Thakrar nie powróci jako nauczycielka Emily Sands, ale pojawi się u boku Timothée Chalamet w nadchodzącej historii pochodzenia „Wonki”. Jeśli chodzi o powracających członków obsady, mają kilka całkiem dużych projektów w kolejce, ponieważ „Sex Education” dobiega końca – Emma Mackey ma pojawić się w filmie „Barbie” Margot Robbie, a Ncuti Gatwa zostaje brytyjską gwiazdą telewizyjną wchodząc w znoszone buty Doktora w „Doctor Who”.

Finałowy sezon „Sex Education” pojawi się na Netflix 21 września.

Czy ten post był pomocny?