Skip to content

Maria Valenzuela z Movistar o odkrywaniu na nowo gatunku thrillerów, kolejnym etapie dystrybucji i strajku scenarzystów

6 de czerwiec de 2023
files 2023 06 05 13 09 50

Raczkujący dystrybutor Movistar osiągnął pierwszy wzrost sprzedaży i przechodzi do następnego etapu, ujawniła GM Maria Valenzuela, omawiając próbę hiszpańskiego giganta, aby na nowo odkryć gatunek thrillera i to, w jaki sposób strajk scenarzystów daje możliwości zwrócenia uwagi na międzynarodowe treści.

Valenzuela przejął w zeszłym roku kierownictwo największego hiszpańskiego dystrybutora płatnej telewizji/operatora SVoD, Movistar Plus Internacional, a były dyrektor Sony i Huawei powiedział, że jak dotąd „była to niesamowita podróż”.

Strój jest lubiany przez zakupy Rapa Sezony 1 i 2 oraz poza światem (Apagon)które zostały sprzedane firmie Vix+ w Stanach Zjednoczonych i LatAm, i jest w trakcie wprowadzania na rynek kilku nowych programów, które Valenzuela opisała jako „następny krok i wielkie wyzwanie nadchodzącego roku”, rozmawiając z Wszykina przed przemówienie NEM na rynku w Dubrowniku we wtorek.

„Partnerzy chcą mieć bezpośredni związek z Movistar” – powiedziała. „Byliśmy bardzo zachęceni odpowiedzią z całego świata [to the distribution arm] i tak cenna jest ta wiedza, którą wnosimy, zbliżając naszych partnerów. Nie posiadamy platformy poza Hiszpanią, co czyni nas niezależnym producentem-dystrybutorem, z którym należy się dostosować”.

Możliwości koprodukcji i współpracy w naturalny sposób wzrosną, gdy ramię dystrybucyjne stanie się bardziej ustabilizowane, dodał Valenzuela. Strój wcześniej stosował niestandardowe modele dystrybucji dla każdego ze swoich programów i współpracował z Beta Film – nawiązał współpracę w 2019 roku. Chociaż ta współpraca się skończyła, Valenzuela podkreślił, że para pozostaje bliskimi współpracownikami.

Powiedziała, że ​​Movistar ma dobrą pozycję na całym świecie, aby „spojrzeć na USP dla hiszpańskiego serialu i zobaczyć, jak przełożą się one na publiczność francuską, niemiecką lub latynoamerykańską, nie za pomocą algorytmu, ale intuicyjnego przeczucia, w jaki sposób treść może ewoluować”.

„Moja praca to podróż między tymi dwoma światami kreatywności i dystrybucji” – dodała.

Mając to na uwadze, Valenzuela jest mocno zaangażowana w tętniącą życiem produkcję oryginałów należącego do Telefoniki giganta i była na NEM promując nadchodzące thrillery La Mesías, Zwycięzca Cannesies Syn leworęczny I Rapa.

Odkrycie na nowo

Zdaniem Valenzueli, dzięki wielu różnym podejściem, zespół odkrywa na nowo gatunek thrillera.

Movistar chętnie bawi się numerem odcinka, długością odcinka i formatem, ale, co ważniejsze, daje twórcom przestrzeń do „testowania, miksowania i ustalania własnego języka i oprawy” – powiedziała.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować programy, które nie są złapane we wzorce, które widzisz gdzie indziej” – dodał Valenzuela. „Spędziliśmy ostatnie siedem lat, odkrywając, że DNA jest inne. Stałą cechą naszych programów jest to, że są one napędzane postaciami, a nie zdarzeniami”.

Flaga Valenzueli Rapa, w którym widzowie dowiadują się, kto jest zabójcą w pierwszym odcinku, który „łamie wszelkie zasady, czyniąc z tajemnicy tajemnicę”. Syn leworęczny, w międzyczasie ma „niesamowity rekord na naszej platformie”, „nie czując się oczywiście komercyjnie”, powiedziała, a program zdobył nagrodę dla najlepszego serialu krótkometrażowego w ostatnich Canneseries. Debiut Rafaela Cobosa podąża za Lolą, matką z wyższej klasy, która obserwuje, jak jej najmłodsze dziecko, Lorenzo, dryfuje w mrok grupy neonazistów.

Valenzuela nie zdradzał wiele, jeśli chodzi o wysoki profil La Mesias, thriller rodzinny o traumie, który pochodzi od Javiera Ambrossiego i Javiera Calvo i trzyma szczegóły fabuły w tajemnicy. Prywatny pokaz odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Strategia odkrywania na nowo jest jednym ze sposobów, w jaki Movistar stara się zabłysnąć na rynku wypełnionym amerykańskimi streamerami z głębokimi kieszeniami, co, jak powiedział Valenzuela, dało zespołowi odnowioną, intensywną koncentrację, a jednocześnie są w stanie wykorzystać sukces lokalne hity strumieniowe, takie jak Napad na pieniądze.

Strajk pisarzy w USA, który nie wykazuje oznak słabnięcia, stwarza również okazję do zwrócenia uwagi na międzynarodowe treści” – dodała.

„To wspaniały moment, aby wszyscy ze świata międzynarodowych produkcji byli dumni z tego, co robimy” — dodała.

Przemawiając wczoraj w Dubrowniku, Pliki x EP Frank Spotnitz powiedział, że „erozja władzy pisarzy w USA” może służyć jako „okazja do nauki” dla europejskich gawędziarzy.

Valenzuela przemawiał w NEM, który zawiera również przemówienia dyrektorów z All3Media International, Warner Bros. Discovery i SkyShowtime.

Czy ten post był pomocny?