Skip to content

Little Man: The Wayans Brothers to klapa, która osiąga gwałtowny wzrost w serwisie Netflix

6 de lipiec de 2023
l intro 1688611796

Streaming Netflixa

Calvin zaniepokojony

Lata 2000. były płodnym okresem dla komediowego Wayans Brothers, z sukcesami kasowymi, takimi jak seria „Straszny film” i „Białe laski”, choć daleko im do ulubieńców krytyków, którzy przez lata zyskali kultowych fanów. Ale jest szansa, że ​​jeden z ich lepiej zapomnianych dzieł z tamtej epoki, „Little Man”, mógł ostatnio natknąć się na twój radar. Film zajmuje obecnie dziewiąte miejsce na liście 10 najlepszych filmów Netflix w USA, obok tytułów takich jak „Druhny”, „Anihilacja” i „Titanic”.

Wydany w 2006 roku „Little Man” przedstawia Marlona Wayansa jako kryminalistę Calvina Simmsa, który również jest małym człowiekiem. Kiedy przestępstwo związane z diamentami idzie nie tak, Calvin przebiera się za niemowlę, aby zinfiltrować dom Darryla (Shawn Wayans) i Vanessy Edwards (Kerry Washington) w celu odzyskania cennego klejnotu. Komedia wyreżyserowana przez Keenena Ivory’ego Wayansa stała się hitem kasowym, zarabiając na całym świecie ponad 104 miliony dolarów.

Film został rozdarty na strzępy przez krytyków, co być może najlepiej odzwierciedla jego 12-procentowy wynik Tomatometru na Rotten Tomatoes, z konsensusem: „Kolejna sztuczna komedia braci Wayans, Little Man jest z wymaganą sprośnością, ale zapomniał przynieść śmiechy”. Aby dodać zniewagę do kontuzji, „Little Man” był nominowany do siedmiu Złotych Malin i zdobył trzy, w tym zwycięstwo dla najgorszego aktora zarówno dla Marlona, ​​jak i Shawna Wayansa. Choć jego obecny sukces na Netflix może wydawać się dziwny, biorąc pod uwagę jego niesmaczne pochodzenie, wielkie ambicje ekipy filmowej mogą być jeszcze bardziej oszałamiające.

Little Man był postrzegany przez obsadę i ekipę jako przełom

„Mały człowiek” może nie jest pierwszym filmem, który przychodzi na myśl, gdy myśli się o technicznych triumfach kinematografii, niemniej jednak film był dość ambitnym przedsięwzięciem jak na swoje czasy. Oparty na kreskówce Looney Tunes „Baby Buggy Bunny” z 1954 roku, film zrealizował koncepcję małej osoby napadającej na bank w przebraniu dziecka, wykorzystując cyfrowo przymocowaną głowę Marlona Wayansa do ciała 9-letniego aktora Linden Porco.

Efekty zostały wykonane przez londyńską firmę Moving Picture Company pod kierownictwem kierownika ds. efektów wizualnych Alexa Bicknella i producenta efektów wizualnych Roba Yamamoto. Porco i reszta obsady normalnie kręcili na planie. Następnie, używając zgrubnych fragmentów filmu i specjalnego systemu nakładania warstw wideo, zespół nakręcił osobno głowę Marlona Wayansa na zielonym ekranie, a następnie oba elementy zostały połączone.

Technika ta, choć jak na tamte czasy nie była niczym nowym, została wykorzystana do granic możliwości w „Little Man”. „Wierzę, że nigdy wcześniej nie zrobiono tego na taką skalę w filmie i po raz pierwszy zastosowano to jako głównego bohatera w całym filmie” – powiedział Bicknell w wywiadzie dla Celebrity Wonder. „Tutaj faktycznie pracowaliśmy i tworzyliśmy [principal] postać. Każde ujęcie Calvina to efekt wizualny”.

Czy ten post był pomocny?