Skip to content
TV

Kultowy akcent gwiazdy show z lat 70., Wilmera Valderramy, jest fałszywy

3 de grudzień de 2022
l intro 1670045989

Wilmer Valderrama uśmiecha się

Fez (Wilmer Valderrama) to jedna z najzabawniejszych i najbardziej dynamicznych postaci w serialu „Różowe lata 70.”. Jednym z powodów, dla których Fez jest tak zabawny, jest to, że jest kompletną dziką kartą. W przeciwieństwie do innych postaci, jego pochodzenie rodzinne i historia dzieciństwa nie są badane tak głęboko, co pozwala mu wykazywać dziwne zachowania lub robić dziwaczne komentarze, które brzmiałyby niewłaściwie w przypadku innych postaci.

Fez jest uczniem z wymiany zagranicznej, który wraz z innymi nastolatkami z serialu uczęszcza do szkoły w Point Place w stanie Wisconsin. Jednak nikt tak naprawdę nie wie, skąd jest (nawet po kilku sezonach), co tworzy wiele różnych absurdalnych, ironicznych momentów humoru. Fez nie do końca rozumie wszystkie amerykańskie tradycje, ale prezentuje też swój własny przypadkowy zbiór tradycji lub dziwactw, których nikt nie jest w stanie wskazać, ponieważ nikt nie zna jego kraju pochodzenia.

Chociaż narodowość Feza celowo pozostaje nieznana, zdecydowanie ma akcent, który odróżnia go od innych postaci z Wisconsinite w serialu. Jednak sam aktor nie ma tego samego akcentu; raczej akcent Wilmera Valderramy w „That ’70s Show” jest całkowicie wymyślony.

Wilmer Valderrama stworzył akcent Feza, łącząc akcenty z kilku krajów

W wywiadzie dla Today Wilmer Valderrama wyjaśnił, że akcent Feza w „That ’70s Show” jest fałszywy i nie pasuje do jego akcentu w prawdziwym życiu. Co więcej, Valderrama powiedział, że akcent Feza nie jest nawet oparty na akcencie z żadnego prawdziwego kraju lub regionu, ale raczej jest mieszanką kilku różnych akcentów. Powiedział: „Zinterpretowałem to tak, że nie wiemy, skąd on jest, byłoby naprawdę zabawnie, gdybym po prostu połączył akcenty z różnych krajów”.

Chociaż niektórzy uważają, że postać Feza z „Różowych lat 70-tych” nie zestarzała się dobrze, wydaje się, że granie go przez Valderramę sprawiało mu przyjemność. Akcent Feza w połączeniu z jego osobowością pomógł Valderramie stworzyć postać tak zabawną i dynamiczną. „Biorąc pod uwagę tę naiwność, tę niewinność… mógł po prostu popełnić dowolny słowny błąd i zostać odebranym jako czarujący, a nie obraźliwy” – powiedział aktor. Valderrama dodał, że kiedy stworzył „tajemniczy sos” Feza i przesłuchał go z nim, ponownie przyprowadzili go na przesłuchanie jeszcze cztery razy.

Imię Feza, które oznacza „Student z wymiany zagranicznej”, powstało z „tajemniczego sosu” Valderramy, który przyjął akcent postaci. Powiedział, że czuje „licencję na wszystko po trochu”, ponieważ Fez nie pochodził z żadnego konkretnego kraju i ponieważ miał być naiwny w stosunku do pewnych amerykańskich norm i tradycji kulturowych.

„Na wiele sposobów, [Fez could] zadawać pytania, o których wszyscy myśleli, i mówić to, co wszyscy myśleli, i nie musieć tego filtrować” – dodał Valderrama. nie widziano w telewizji”.

Czy ten post był pomocny?