Skip to content

Jak „Hocus Pocus 2” stał się urzekającym sukcesem jako najpopularniejszy film w historii Disney+

31 de październik de 2022
hocus pocus 2 e1667078250736

Widać wyraźnie z frontu teatralnego i strumieniowego, że Disney już dominuje.

Podczas gdy dyrektor generalny Bob Chapek był oczywiście orędownikiem rozwijającego się Disney+ podczas pandemii, fakt, że kino pozostaje potężną, nie jest umknięty firmie. Oczywiście podbiją listopad Czarna Pantera: Wakanda na zawsze, który zapierał dech w piersiach ostatniej nocy po swojej hollywoodzkiej premierze. Grudzień należy również do Disneya w kasie, z 20th Century Studio’s Avatar: Droga Wody.

Wakanda na zawsze ma otworzyć się na 175-200 mln USD i nie będzie zaskoczeniem, czy naśladuje lub przewyższa swój pierwszy rozdział, który zarobił 700,4 mln USD w Stanach Zjednoczonych.

Problem bogacza dla Disneya polega na tym, gdzie najlepiej wykorzystać jego dziedzictwo IP.

Ale to była sytuacja dla Disneya od dziesięcioleci, a także zwycięski atrybut. Dysponując tak potężnymi markami, Disney może przemierzać w przód i w tył pomocniczy rurociąg od kina do domu, podsycając swoją publiczność rodzinną tam, gdzie znajdują się treści.

Po przeczytaniu postanowili przejść bezpośrednio do wideo z sequelami swoich animowanych musicali opracowanych przez Jeffreya Katzenberga, takich jak Aladyn, Król Lew, itp., podczas gdy udało im się nawet odwrócić inżynierię ich własnych sukcesów, tj ten Liceum W 2008 roku muzyczna franczyza doczekała się kinowej premiery w 2008 roku z doskonałym otwarciem 42 mln USD w USA/Kanadzie, 90,6 mln USD brutto i blisko 253 mln USD WW. To samo dla własności Disney Channel Hannah Montana, który przeniósł się na ekran w 2008 roku z Hannah Montana i Miley Cyrus: Koncerty Best of Both Worlds, który miał otwarcie 31 mln USD w 683 kinach, wciąż doskonały do ​​limitowanej premiery z 45 tys. USD na kino, za 65,2 mln USD w kraju, 70 mln USD plus globalny brutto. Ten film z koncertu kosztował Disneya tylko 7 milionów dolarów przed P&A.

Kiedy więc przyszło do kręcenia kontynuacji ich kultowego filmu familijnego z 1993 roku, Hokus Pokus, Zespół Disney Live Action Seana Baileya postanowił zorganizować wydarzenie w Disney+. Tak, prawdopodobnie jesienny rynek teatralny bardzo by podtrzymał ten film. Należy jednak pamiętać, że filmy, które teraz trafiają do namiotu imprezowego, zostały opracowane mniej więcej dwa lata temu i w czasie, gdy nie było jasne, czy kinomaniaczki powrócą tłumnie. Dlatego najbardziej odpowiedzialnym zakładem finansowym na kontynuację prawie 30-letniego filmu z takimi danymi demograficznymi, który zarobił tylko 44 miliony dolarów w krajowym BO, był Disney+.

Dzieje się tak pomimo faktu, że w pierwszy weekend października 2020 r., kiedy zamknięto rynki teatralne w Nowym Jorku i Los Angeles, reedycja kinowa Disneya Hokus Pokus prowadził kasę z około 1,7 miliona dolarów. Ponowne wydanie miało coś w rodzaju wydania jednodniowego, z wyemitowaniem w siostrzanej sieci kablowej Disneya Freeform na dwie noce przed kinem; a gwiazda zdjęcia, Bette Midler, tweetuje na żywo. Wszystko to było wystarczającym papierkiem lakmusowym dla studia z Burbank w Kalifornii, aby przejść do przodu z reprezentacją Midler, Sarah Jessiki Parker i Kathy Najimy jako sióstr Sanderson.

Mimo to Disney zawsze był świadomy gorącego fandomu związanego z tym filmem: 30 września, w dniu premiery kontynuacji, nauczyciele pojawili się w ubraniach Hokus Pokus koszulki w lokalnej szkole podstawowej w Santa Clarita w Kalifornii z napisem „Czuję dzieci”.

Prawidłowe odczytanie liści herbaty przez Disneya zaowocowało Hokus Pokus 2 urzeka tłumy, a film jest nie tylko najchętniej oglądanym do tej pory w Disney+, ale także pobił rekord Nielsena w transmisji strumieniowej w pierwszy weekend z 2,7 miliarda minut wyświetleń.

Ten sukces Hokus Pokus 2 był napędzany kampanią marketingową D-Day, podobną do tej, którą Disney wykonałby dla każdego z ich teatralnych masztów.

„To był prosty pomysł powrotu tych trzech kultowych postaci”, mówi prezes ds. marketingu Disney Studios, Asad Ayaz, „Rozpoczęliśmy kampanię od hasła „Wróciliśmy, czarownice”. I ta linia posłużyła jako ostateczny haczyk marketingowy tych trzech aktorek, które powróciły 29 lat później.

Kampania oficjalnie rozpoczęła się w czerwcu niespodziewanym debiutem pierwszego zwiastuna online. Ten artykuł zebrał ponad 43,5 mln wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin, a reakcja była przytłaczająco pozytywna (90% w przypadku wskaźników w mediach społecznościowych). Drugi zwiastun został ujawniony jako niespodzianka dla fanów uczestniczących w Disney D23 Expo 9 września i został opublikowany w Internecie natychmiast po tym, jak kawałek ten przyniósł 20 milionów wyświetleń, a tempo trwa.

W sumie wszechświat mediów społecznościowych dla Hokus Pokus 2 obejmowało 201 mln obserwujących, wzbogacone o niestandardowe naklejki, GIF-y, emotikony postaci i obiektyw Snapchat AR. Były zespoły z kluczowymi wpływowymi osobami na Instagramie i TikTok, które organizowały Watch Party, tematyczne rzemiosło i przepisy, piękno, drag queens i niestandardowe filmy, aby uczcić film. Ukierunkowane aktywacje obejmowały przejęcie Drag Brunch & Drag Bingo z udziałem sióstr Sanderson w LA, NYC i Miami, a także Hokus Pokus 2– tematyczne przesyłki pocztowe do regionalnych wpływowych osób oraz niestandardowe segmenty programów porannych na dziesięciu rynkach w tygodniu premiery.

Opierając się na teatralnej taktyce marketingowej Hokus Pokus 2Disney ustawił 11 partnerów promocyjnych, którzy byli organiczni w filmie.

Obejmowało to Airbnb odtworzenie kultowego domku sióstr Sanderson w Salem w stanie Massachusetts, dzięki czemu można go zarezerwować w oknie premiery filmu. Klub Disneya D23 również gościł Hokus Pokus 2 uroczystość w Salem w stanie Massachusetts dla członków podczas weekendu inauguracyjnego.

Walgreens był nie tylko partnerem promocyjnym, ale pojawił się w filmie. Krajowa apteka miała niestandardowe miejsce i płatne media cyfrowe wraz z oznakowaniem w sklepach na zdjęcie i prezenty w ponad 9000 sklepach.

Mop Swiffer stał się nowym środkiem transportu Sarah Sanderson (Parker) w nowym filmie, a marka miała również niestandardowy spot telewizyjny, opracowała niestandardową kreację cyfrową, sponsorowała premierę i aktywowała influencerów.

Kellogg’s stworzył ekskluzywne płatki zbożowe dla Hokus Pokus 2 w około 400 tysiącach pudełek dostępnych w sklepach spożywczych w całym kraju. Nawiązali współpracę z Walmartem, aby uzyskać ekskluzywny sku, który oferował dodatkową promocję u sprzedawcy, czyli specjalną książkę o zaklęciach Winifred Sanderson (Midler). Okładką pudełka z płatkami jest książka.

Odkurzacze robotów Shark Ninja stały się nowym środkiem transportu Mary Sanderson (Najimy) w filmie, a umieszczenie było wsparte specjalnie dostosowanym spotem telewizyjnym, ekspozycjami detalicznymi w całym kraju, sponsorowaniem premier i płatną cyfrą.

Lovesac stworzył specjalną reklamę telewizyjną, w której zaprezentował swoje niestandardowe „sactionale” z dźwiękiem StealthTech i znalazł się na światowej premierze filmu.

Kilka innych marek pojawiło się na pokładzie z niestandardowym produktem, w tym Goose Creek Candles (niestandardowe) Hokus Pokus 2 Linia świec, Mooncat (tematyczne lakiery i akcesoria), Colourpop Cosmetics (kolekcja licencjonowana), Babybel (Hokus Pokus 2 opakowania), z których wszystkie obejmują wsparcie online, media i sprzedaż detaliczną.

I oczywiście, mając już podekscytowaną publiczność na Freeform z Hokus Pokus, Disney ponownie dostarczył i zachwycił tę publiczność ogromnym programem, który był częścią sieci 31 nocy Halloween programowanie. Były integracje z logo ABC i specjalny wygląd podczas emisji sieci Hokus Pokus 29 września. Disney przeforsował również sequel wśród swoich siostrzanych marek, z niestandardowymi historycznymi treściami społecznościowymi w społecznościach National Geographic i dużą rotacją miejsc w Disney Channel, FX i Hulu.

W kurortach Disneyland i Walt Disney World wszędzie pojawiły się oznakowania i ekskluzywne aplikacje cyfrowe, a tytuł wyreżyserowany przez Anne Fletcher znalazł się również na takich lokalnych imprezach, jak Quinceanera Expo (LA), Atlanta Black Pride Festival i Fiestas Patrias Olvera Street (LA) oraz aktywacje z lokalnymi domami studenckimi.

Więcej dowodów na to, że uruchomienie małego ekranu Hokus Pokus 2 nie splamiło franczyzy: EPka Davida Kirschnera drażniła się, że trwają prace nad muzyczną wersją filmu z 1993 roku na Broadwayu.

Mówi Ayaz o sile Hokus Pokus franczyzy, „Film stał się jak Rocky Horror Picture Show pod pewnymi względami po prostu ten klasyk, który jest całym pokoleniem dzieci, rodzin i dorosłych, którzy kochają ten film i uwielbiają jego zabawność”.

„Co za wspaniały film na Halloween”.

Czy ten post był pomocny?