Skip to content

International Insider: The World’s Watching Katar; Cichy rynek w AFM; Grecja jest słowem; „Ostatnia deska ratunku” Zuckerberga; Szał fuzji i przejęć

11 de listopad de 2022
deadline newsletter international insider 1000x563 1

Dzień dobry, wtajemniczeni. Jesse Whittock ponownie w tym tygodniu, przenosząc Cię przez najważniejsze nagłówki tygodnia, z raportami z Los Angeles, Grecji i Kataru World Cup. No to ruszamy.

Świat ogląda Katar

Obawy związane z Mistrzostwami Świata: Największy na świecie turniej sportowy FIFA World Cup rozpoczyna się 20 listopada i nie brakuje kontrowersji. Kraj przyjmujący Katar ma słabe wyniki w zakresie praw człowieka, co jest teraz w centrum uwagi bardziej niż kiedykolwiek. Max i ja spędziliśmy ostatnie kilka tygodni badając, jak nadawcy, sponsorzy i eksperci odniosą się do wydarzenia, biorąc pod uwagę rozczarowujące wyniki Kataru w zakresie LGBTQ+ i praw kobiet oraz szokujące traktowanie pracowników migrujących. Kto bojkotuje, kto zabiera głos i jakie kampanie są prowadzone? Oczywiście firmy telewizyjne muszą prowadzić swoje relacje – sam turniej zastąpi regularne europejskie sezony piłkarskie w listopadzie i grudniu – ale do jakiego stopnia powinny nawoływać do nadużyć? Oczekuje się, że Mistrzostwa Świata będą jednym z najchętniej oglądanych wydarzeń sportowych wszech czasów, więc dla nas wszystkich jest to moralny labirynt. Aby uzyskać szerszy obraz, czytaj dalej.

AFM — Cisza na zachodnim wybrzeżu

Powrót, ale bez wielkiego wybuchu: W przeciwieństwie do zgiełku Cannes w maju, pierwszy osobisty amerykański targ filmowy od trzech lat w zeszłym tygodniu był spokojnym wydarzeniem, poinformował Andreas w tym tygodniu. Rozpoczęto ważne projekty, w tym zdjęcie Guya Ritchiego z II wojny światowej Ministerstwo Wojny Niedżentelmeńskieja A24 jest pod wrażeniem łupka, w tym zdjęcia z zapasami Zaca Efrona Żelazny pazur i thriller kryminalny Kristen Stewart Miłość kłamie, krwawi, ale kilka dużych filmów teatralnych było pokazywanych i nie ogłoszono żadnych ważnych umów. Jak zauważył Andreas, większość rynków filmowych tworzy obecnie co najmniej jedną dużą umowę ze studiem lub streamerem, ale w AFM tak się nie stało. Santa Monica została nawet pozbawiona zwykłych imprez, więc młyn plotek wyprodukuje mniej grudek plotek niż my, dziennikarze, przywykli do słuchania na przyjęciach branżowych. Powodów jest wiele: międzynarodowi kupcy wciąż mniej podróżują, a wśród nich niedomagająca gospodarka światowa i problemy walutowe. Niektórzy twierdzą, że AFM też cierpi, ale jeden z amerykańskich sprzedawców wypowiadał mi sentyment, który często słyszę na temat rynków telewizyjnych takich jak Mipcom: „Dopóki ktoś nie wymyśli lepszego planu, AFM pozostaje dla nas ważnym i bardzo użytecznym ćwiczeniem”. Kalifornijskie słońce też nie boli. Przeczytaj pełny raport tutaj.

Grecja jest słowem

Agora o Agorze: Przechodząc do nieustraszonego Zaca Ntima, relacjonującego z Grecji: Festiwal Filmowy w Salonikach to premierowe wydarzenie filmowe w Grecji, ale w czwartek na bocznym pasku branżowym festiwalu Agora zadebiutowała nowa sekcja poświęcona międzynarodowym serialom z kolekcją kursów mistrzowskich i dyskusji z udziałem lokalnych i międzynarodowych producentów. Pasek boczny serii został stworzony, aby wykorzystać obecną energię otaczającą produkcję seryjną w Grecji po ostatnich sukcesach, takich jak Christoforos Papakaliatis Maestro, który stał się pierwszym greckim programem odebranym przez Netflix. Spektakl zostanie wyemitowany w Grecji i na Cyprze 19 grudnia w serwisie Netflix przed światową premierą w 2023 roku. Agora była również gospodarzem zajęć mistrzowskich poświęconych sztuce aktorskiej, podczas których wystąpił w rzadkim publicznym wystąpieniu czołowy francuski agent Laurent Grégoire, który omówił swoją karierę. był inspiracją dla popularnego serialu Zadzwoń do mojego agenta. Pełne podsumowanie kursu mistrzowskiego można przeczytać tutaj. Saloniki potrwają do niedzieli (13 listopada).

„Ostatnia deska ratunku” Zuckerberga

Meta poświęca personel: Nawet największe firmy zajmujące się mediami społecznościowymi nie mogą uniknąć cyfrowego spowolnienia w 2022 r., a matka Facebooka, Meta, ogłosiła w tym tygodniu swoje największe w historii (no cóż, właściwie pierwsze w historii) zwolnienia na dużą skalę. Zwolniono przykuwających wzrok 11 000 pracowników. Dodajmy to do około 4000 pracowników Twittera, których Elon Musk puszcza, i nagle mamy bardzo spuchnięty rynek pracy. Nie jest to najbardziej świąteczna wiadomość, gdy zbliżamy się do sezonu świątecznego. Twarz Facebooka, Mark Zuckerberg, napisał obszerną notatkę do pracowników, lamentując, jak jego własne błędy biznesowe, stan całej gospodarki i zwiększona konkurencja doprowadziły do ​​znacznego zmniejszenia przychodów. „Traktuję zwolnienia jako ostateczność” – napisał Zuckerberg w swojej notatce – nie, że będzie to duży komfort dla tych, którzy teraz szukają nowej pracy. Cięcia mają wpływ zarówno na amerykański statek-matkę, jak i na biura międzynarodowe, a w przyszłości będzie o wiele więcej. Przeczytaj mój raport tutaj.

Niebieski dzień dla użytkowników Twittera: Nowy plan „Chief Twit” Elona Muska, aby pobierać od użytkowników cenne Blue-Checks – skutecznie pozwalając każdemu, kto ma 8 dolarów miesięcznie na zaoszczędzenie na weryfikację – zaczął się w tym tygodniu przewidywać chaos. Wielu już przeniosło się do powstającego serwisu społecznościowego Mastodon (Masto-co, pytasz? Dowiedz się więcej tutaj), ale zwolennik ultrawolności słowa Musk jest przekonany, że jest to jeden ze sposobów, dzięki którym platforma może zarobić bardzo potrzebne pieniądze. Oczywiście spełniły się obawy, że ludzie będą rejestrować się pod fałszywymi nazwiskami i podszywać się pod osoby publiczne: „zweryfikowane” konta byłego prezydenta USA George’a Busha i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira twierdzili, że „nie zabijają Irakijczyków”, podczas gdy „LeBron” James poprosił o transakcję z dala od Lakers w ciągu kilku godzin od uruchomienia systemu. Musk patrzy na dłuższą metę, tweetując: „Pamiętaj, że Twitter zrobi wiele głupich rzeczy w nadchodzących miesiącach. Zachowamy to, co działa, a zmienimy to, co nie”. Przeczytaj raport Jill Goldsmith na temat ostatnich wydarzeń w Twitterland tutaj.

Zespół ds. fuzji i przejęć

Czy każdy może przestać kupować wszystko: W środę wszyscy w międzynarodowej telewizji postanowili kupić kogoś innego. Poranek rozpoczął się od ostatniej wiadomości, że Banijay przejął większościowy udział w Nasi chłopcy współproducent MoviePlus Productions, jedna z najbardziej znanych izraelskich firm niezależnych. Kilka godzin później Fremantle włączył się do akcji, ujawniając, że nabył 72 Films, firmę produkcyjną, która stworzyła takie hity, jak 9/11: Jeden dzień w Ameryce, Pokaz Elona Muska oraz Jimmy Savile: Brytyjska opowieść o horrorze. Tak jak myślałem, że będę miał okazję napić się kawy, BBC Studios ogłosiło zakup innej firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, nieskryptowanej, Voltage TV. Czy nikt nie powiedział tym ludziom, że przez kolejne dwa tygodnie nie ma Czarnego Piątku? Mówiąc poważniej, specjaliści od fuzji i przejęć już od dłuższego czasu przewidują boom minikonsolidacyjny i zaczynamy dostrzegać jego efekty.

Niezbędniki

🌶️ Gorący: Sansa Stark staje się złodziejką klejnotów: Sophie Turner prowadzi nowy dramat ITVX Joannajak ujawniłem w środę.

🌶️ Inny: Reżyser teatralny John Tiffany zaadaptował Nicole Taylor Dzika róża jako musical sceniczny, jak w opowiadaniu Baza

🌶️ I ten: Pięć wschodzących kanadyjskich talentów znalazło się na pokładzie queerowego, niezależnego materiału muzycznego Zapomnieliśmy się zerwaćjak poinformował Mel po raz pierwszy.

🌶️ Jeden na szczęście: Philip Glenister i Steffan Rhodri grają w dramacie kryminalnym BBC, który przeskakuje w czasie Morderstwa w Steeltownujawniliśmy.

Królewski zwrot: Niemiecki dramat Netflixa Cesarzowa.

📈 Oceny: Korona sezon 5 zadebiutował w serwisie Netflix, a odcinek 1 pierwszego dnia przyciągnął 1,1 miliona widzów.

W opracowaniu: Turysta współproducent Highview Productions bierze Pipa Williamsa Słownik zgubionych słów do telewizora.

Nowy baner: ProSiebenSat.1 zreorganizował swoje międzynarodowe aktywa produkcyjne pod nowym szyldem Seven.One Studios.

🎞️ Ekskluzywny klip: Obejrzyj ekskluzywny klip z nadchodzącego dokumentu Sky o Formule 1 Villeneuve Pironi.

I w końcu: RIP do brytyjskiej aktorki komediowej Leslie Phillips, która zmarła w wieku 98 lat.

Zac Ntim przyczynił się do tego tygodnia Insider

Czy ten post był pomocny?