Skip to content

Gwiezdne wojny: dlaczego Anakin wzywa Ahsoka Snips w wojnach klonów?

15 de lipiec de 2023
l intro 1689378915

Telewizja

Anakin uśmiecha się do Ahsoki

Ponad dekadę temu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” przedstawiły fanom „Gwiezdnych wojen” postać, która stała się jedną z najważniejszych i najpopularniejszych w całej serii: Ahsokę Tano (Ashley Eckstein). W szeroko oczernianym filmie animowanym „Wojny klonów” spotyka Anakina Skywalkera (Matt Lanter) i Obi-Wana Kenobiego (James Arnold Taylor) podczas bitwy o Christophsis na prośbę Yody (Tom Kane). Tam ujawnia, że ​​​​od tego momentu ma być Jedi Padawana Anakina. Choć początkowo nie był pewien tego pomysłu, rozgrzewa się do Ahsoki, a ona do niego, tworząc związek podobny do bliskiego rodzeństwa.

Jedną z cech charakterystycznych więzi Ahsoki i Anakina jest ich wyzwiska, kiedy ona nazywa go „Skyguy” – gra jego nazwiska – a on nazywa ją „Snips”. Jej przezwisko wywodzi się z jednej z ich najwcześniejszych interakcji, kiedy po raz pierwszy sarkastycznie nazywa go Skyguy, a on ostrzega ją, by nie była wobec niego ostra. W tym momencie swojego życia jest dość żartobliwa i żartobliwa, więc Anakin bierze na siebie przekształcenie jej złośliwości w przezwisko. W ten sposób Ahsoka staje się Snipsem w oczach swojego nowego Mistrza Jedi (który technicznie nie jest Mistrzem Jedi).

Oczywiście, gdy dorosła, dojrzała i doświadczyła wszelkiego rodzaju przerażających rzeczy, nie jest tajemnicą, że Ahsoka przeszła długą drogę od czasów Snipsa – tak bardzo, że skutecznie całkowicie porzuciła to przezwisko.

Ahsoka bardzo wyrosła poza swoje dni jako Snips

W chwili wprowadzenia do „Gwiezdnych wojen” Ahsoka Tano jest zaledwie nastolatką, która ma przed sobą całe życie. Niewiele doświadczyła życia poza Świątynią Jedi, choć zmieniło się to, gdy została Padawana Anakina Skywalkera. Dorasta na liniach frontu różnych bitew między Republiką Galaktyczną a Separatystami, będąc naocznym świadkiem okropności wojny i konfliktu politycznego. Następnie, po opuszczeniu Zakonu Jedi po oskarżeniu o morderstwo, wyrusza na surowe ulice Coruscant, by poradzić sobie sama. Jej jedyną wytchnieniem od tego życia jest Oblężenie Mandalore.

Po oblężeniu, wykonaniu Rozkazu 66 i przemianie Anakina w Dartha Vadera życie Ahsoki staje się jeszcze trudniejsze. Jako Jedi musi bez względu na wszystko pozostać w cieniu, aby nie została schwytana i zabita przez imperialnych agentów. W końcu dołącza do Sojuszu Rebeliantów w nadziei, że pomoże tym uwięzionym przez nadużycia faszystowskiego reżimu. Dziesięciolecia po tym, jak została uczennicą Anakina, Imperium upada, ale walka się nie kończy. W „The Mandalorian” i „Ahsoka” stawia czoła powracającemu zagrożeniu w postaci Wielkiego Admirała Thrawna (Lars Mikkelsen), który stara się przywrócić Imperium do pełnej potęgi.

Wszystko to oznacza, że ​​do czasu „Ahsoki” era Snipsów tytułowego bohatera już dawno się skończyła. Jest starsza, mądrzejsza i bardziej kontemplacyjna, ponieważ w młodości porzuciła żartobliwość i złośliwość. Gdyby nie ona, można sobie tylko wyobrazić, o ile wcześniej jej historia mogłaby się zakończyć.

Czy ten post był pomocny?