Skip to content

Gudetama od Netflixa: niesamowita przygoda — co wiemy do tej pory

27 de wrzesień de 2022
l intro 1664246584

Gudetama siedzi na talerzu

Od momentu założenia w 1960 roku japońska firma Sanrio wrzuciła kilka znanych postaci do głównego nurtu popkultury. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna jest Hello Kitty, która istnieje od połowy lat 70. i pojawiła się w wielu filmach animowanych, programach telewizyjnych i grach wideo, udowadniając, że jest molochem w handlu. Inne kreacje Sanrio, takie jak Keroppi i Pochacco, dobrze sobie poradziły z nią, podobnie jak Gudetama: czujące niegotowane jajko wprowadzone w 2013 roku, którego nazwa wywodzi się od japońskiego wyrażenia „leniwy” (gude gude) i terminu „jajko” (tamago). ).

Jak sama nazwa wskazuje, Gudetama jest zmęczonym, ospałym małym jajkiem, które nie interesuje się zbytnio – i na pewno tego nie ukrywa. Niemniej jednak stali się ulubieńcami fanów wśród tych, którzy odnoszą się do ich wyczerpanej postawy, dlatego zajęli takie miejsce wśród wielu postaci Sanrio. Ponadto, w odpowiedzi na ich rosnącą popularność, Gudetama zamierza szturmem przejąć ukryty, pełen klejnotów serwis streamingowy Netflix. Jak ogłoszono na imprezie fanów Tudum, ulubione zmęczone żółtko wszystkich zagra w swoim własnym serialu, odpowiednio zatytułowanym „Gudetama: Jajeczna przygoda” (przez Polygon).

W związku z tym ogłoszeniem, oto wszystko, co do tej pory wiemy o „Gudetamie: jajeczna przygoda”.

O czym jest Gudetama: Jajeczna przygoda?

Z tego, co wiemy, fabuła „Gudetamy: An Eggcellent Adventure” jest dość prosta. Gudetama — zmęczony i niewzruszony światem jak zawsze — wiedzie spokojne, samotne życie, dopóki w ich życiu nie pojawi się nosicielka pół jaja, Shakipiyo. Widząc, że oboje pochodzą z jaj, Shakipiyo wnioskuje, że on i Gudetama muszą być spokrewnieni, a ich matka jest gdzieś w świecie. W ten sposób on i jego żółtko rodzeństwa wychodzą z lodówki i wyruszają w wielką niewiadomą, zdeterminowani, by za wszelką cenę połączyć się z dawno zaginioną rodzicielką.

Jak można sobie wyobrazić, ten quest nie będzie łatwy. Gudetama i Shakipiyo to jajko i pisklę biegające po zamieszkałym przez ludzi świecie, który przedstawia wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Niemniej jednak pozostają czujni, gdy szukają swojej mamy daleko i szeroko, nawigując w sytuacjach, o których nigdy nie myśleli, że się spotkają. Jest zrozumiałe, że Shakipiyo będzie prawdziwą siłą napędową tej podróży, ponieważ ostatecznie Gudetama historycznie nie inwestuje w nic innego niż wylegiwanie się. Niezależnie od tego, możesz postawić na to, że ten program zapewni wszelkiego rodzaju zabawne i humorystyczne chwile.

Kto jest na liście obsady Gudetama: An Eggcellent Adventure?

Akiyoshi Nakao zaskoczony

W chwili pisania tego tekstu pełna obsada „Gudetama: An Eggcellent Adventure” nie dotarła do opinii publicznej. W rzeczywistości nie wiadomo nawet, kto podkłada głos Gudetamie lub ich opierzonemu przyjacielowi Shakipiyo. Znamy jednak niewielką garstkę aktorów, którzy pojawią się w tej hybrydowej produkcji CGI-live-action. Przede wszystkim jest Akiyoshi Nakao, który rozpoczął karierę w telewizji na początku 2000 roku, zanim wszedł do kina zaledwie kilka lat później. jego kadencja aktorska. Najbardziej znany jest z pracy nad serialem telewizyjnym „Kansatsui Asagao” i filmem „Ace Attorney”, między innymi z produkcji na dużym i małym ekranie.

Wiemy również, że w serialu pojawi się Serena Motola, rozszerzając przy tym swoją stosunkowo krótką filmografię. Jej najwcześniejsze osiągnięcia aktorskie sięgają 2014 roku, a od tamtej pory pojawiła się w „Zasadach czarnej szkoły”, „Wrzeszcząc w deszczu” i siedmiu odcinkach „Soromon no Gishô”. Motola ostatnio pojawiła się w „Haw” z 2022 roku jako Megumi Morishita. Sława Sarutoki Minagawy z „Kanikôsen”, „Amachana” i „Death Note” ma również swoją rolę w „Gudetama: An Eggcellent Adventure”. Z pewnością więcej informacji o castingach wyjdzie na jaw, gdy debiut serialu Netflix będzie się zbliżał.

Czy jest data premiery Gudetamy: An Eggcellent Adventure?

Leżący Gudetama

Mimo że dopiero co wyszło na jaw, fani Gudetamy nie będą musieli zbyt długo czekać, aby sprawdzić „Gudetama: An Eggcellent Adventure”. Według Netflix debiutancki sezon rozpocznie się 13 grudnia 2022 r. Strona IMDb projektu ujawnia również, że wszystkie 10 odcinków będzie dostępnych w tym dniu, więc jeśli masz ochotę na imprezę z Gudetamą, będziesz więcej niż w stanie to zrobić w grudniu. Oczywiście, jeśli nie znasz postaci, możesz wcześniej sprawdzić inne programy, aby zobaczyć, o co w nich chodzi i czego możesz się spodziewać po adaptacji Netflix.

Zanim „An Eggcellent Adventure” doszedł do skutku, Gudetama miał już za sobą sporo doświadczenia telewizyjnego. Dzięki uprzejmości programu TBS (Tokyo Broadcasting System Holdings) „Asa Chan!” wystąpili we własnej serii filmów krótkometrażowych od 2014 do 2020 roku, które śledzą ich niechciane, ale często dzikie przygody. Odcinki nie są długie, zwykle trwają mniej niż minutę, a animacja nie jest innowacyjna, ale historie dają dobre wyobrażenie o tym, kim jest Gudetama, jednocześnie przedstawiając ich liczne drugoplanowe postacie. Po tej serii pojawił się „Gudetama Freestyle” YouTube na początku 2021 roku.

Czy jest zwiastun Gudetamy: An Eggcellent Adventure?

Aby zdobyć subskrybentów (lub potencjalnych subskrybentów) zainwestowanych w „Gudetama: An Eggcellent Adventure”, Netflix 25 września 2022 r. opublikował na YouTube zwiastun programu. Zaczyna się od tytułowego jajka, które przedstawia ich filozofię życia, która sprowadza się do ” po prostu idź z prądem bez względu na wszystko”. Następnie spotykamy Shakipiyo, który zagarnia niezbyt entuzjastyczną Gudetamę w poszukiwaniu ich mamy. Następnie wykonują skok wiary z lodówki i ruszają w drogę z Shakipiyo pchającym Gudetamę w prowizorycznym wózku ze skorupkami jajek. Jednak ich podróż wkrótce przybierze niebezpieczny obrót.

Postać Akiyoshi Nakao deklaruje, że z nieznanych powodów zamierza schwytać Gudetamę. Gdy gra „Gudetama March” Yoko Hary, Shakipiyo i Gudetama przedzierają się przez niebezpieczne miasto, a my widzimy szybkie ujęcia postaci Sereny Motoli i Sarutoki Minagawy, zanim teaser wprowadzi kolejną zmarszczkę w historii. W trakcie podróży Gudetama może się zepsuć lub „zepsuć”, więc chociaż Gudetamy nie obchodzi to mniej, teraz dwójka bohaterów ściga się z czasem, aby znaleźć swoją mamę. Zwiastun kończy się montażem różnych postaci CGI i aktorów na żywo oraz Gudetamy wzlatującego w niebo.

Podsumowując, „Gudetama: An Eggcellent Adventure” wygląda jak zachwycający road show dla wszystkich członków rodziny. Dla fanów tytułowego bohatera 13 grudnia nie może nadejść wystarczająco szybko.

Czy ten post był pomocny?