Skip to content
TV

Fani uwielbiają ten wzruszający szczegół w Deadliest Catch

26 de czerwiec de 2022
l intro 1656002246

Jak sugeruje tytuł, „Deadliest Catch” to bardzo intensywny show. Śledzenie różnych statków rybackich i ich załóg, które polują na kraby na Morzu Beringa u wybrzeży Alaski, niebezpieczne warunki fizyczne miejsca i wynikające z tego uczucie napięcia na łodziach oznaczają, że dynamika między różnymi członkami obsady może być zaledwie tak niestabilny jak ocean, po którym płyną. Krótko mówiąc, rzeczy mogą i będą dramatyczne – a nawet przerażające dla członków ekipy, takich jak James Gallagher – a program poświęcony jest uchwyceniu każdego z tych momentów przed kamerą.

Jednak nawet gdy stawka jest wysoka, a wody surowe, „Deadliest Catch” nie jest całkowicie pozbawiony podnoszących na duchu i satysfakcjonujących momentów. W rzeczywistości od dawna w jednej z narracji serialu osadzony jest szczególny element dobrego samopoczucia, na który niektórzy fani zwracali uwagę przez lata jako jedna z najlepszych całościowych części serii.

Fani uwielbiają dynamikę Siga i Mandy

Podczas gdy niektórzy nieudolni widzowie twierdzili, że „Deadliest Catch” wymuszał dramat, kilku fanów wskazało duet ojciec-córka Sig i Mandy Hansen jako wyróżniającą się dynamikę postaci, która wydaje się zarówno przekonująca, jak i autentyczna. Mandy po raz pierwszy pojawiła się w serialu w sezonie 5, a następnie pojawiała się jako część załogi Siga przez kilka sezonów. Jej zaangażowanie w naukę podstaw w obliczu surowych nauk jej ojca szybko stało się punktem kulminacyjnym serii.

„Niezależnie od tego, czy została potraktowana w sposób szczególny, myślę, że zawsze chodziło tylko o to, by Sig spędzał czas ze swoją córką” – czytamy w poście na subreddicie r/DeadliestCatch. „Mandy to zahartowała i od wielu sezonów jest to jedna z najlepszych, najbardziej rozgrzewających wątków w DC”.

Od 14. sezonu rola Mandy w serialu rozszerzyła się jako członek głównej obsady, ale dynamika jej twardej miłości do Siga pozostała taka sama jak zawsze. „Myślę, że dobrze radzi sobie z przeciwnościami losu” – skomentował u/Scrappy_Larue w wątku omawiającym Mandy. „Widzieliśmy, jak krzyczano na nią i bagatelizowano ją za popełnianie błędów, a ona nie pęka ani nie przyjmuje postawy obronnej. Wydaje się, że to akceptuje i uczy się z tego”.

I pomimo tych wszystkich twardych wskazówek, które udziela, Sig nie wstydził się dzielić swoimi uczuciami. „Świetnie sobie radzi” – powiedział Sig o swojej córce w wywiadzie dla Hollywood Life w 2020 roku. „Jestem z niej dumny. Kto by nie był?”

Gdy Mandy kontynuuje swoją własną ścieżkę w zawodzie kraba, dynamika między nią a jej ojcem pozostaje wyjątkowo przejmującą cechą serialu.

Czy ten post był pomocny?