Skip to content
TV

Epizody Criminal Minds, w których nikt nie umiera

21 de listopad de 2021
l intro 1637499516

Śmierć jest w dużej mierze częścią świata proceduralnego CBS „Criminal Minds”. Przez ponad dekadę serialu powszechne jest, że ofiary są zabijane w jednym odcinku, a morderstwa stają się coraz bardziej przerażające, motywowane zawiłymi motywami. Po kilku sezonach metody wykorzystywane przez niesubskrybowanych do zgłaszania swoich ofiar przeszły z prostych do absurdalnych, ponieważ nie byłoby to „Criminal Minds” bez co najmniej jednej osoby umierającej w odcinku.

Często jednostka analizy behawioralnej FBI w sercu „Criminal Minds” ratuje ofiarę niespu w danym odcinku — serial potrzebuje napięcia w kwestii tego, czy ofiara umrze, czy nie. Ale te odcinki nadal zazwyczaj zawierają śmierć co najmniej jednej osoby na początku odcinka, co następnie rozpoczyna nowe śledztwo. A co z odcinkami bez żadnych zgonów? Czy są jakieś odcinki „Criminal Minds”, w których wszyscy, których widzimy na ekranie, docierają do napisów końcowych?

Na początku tego roku, na subreddit r/criminalminds, użytkownik u/BiLeftHanded zapytał innych fanów serialu CBS, czy wiedzą o odcinkach, w których nikt nie umiera. Niezawodni jak zawsze, fani otrzymali kilka obiecujących odpowiedzi.

Tym razem wszyscy żyją

Tak się składa, że ​​są dwa odcinki „Criminal Minds”, w których nikt nie umiera, a do obsady dodaje się nowe życie w postaci dwójki noworodków. Redditor u/mccabebabe wspomniał o odcinku sezonu 11 „Piękna katastrofa” (przez IMDb). W tym wpisie ciężarna żona Dereka Morgana (Shemar Moore), Savannah (Rochelle Aytes), zostaje zastrzelona przez Chazza Montolo (Lance Henriksen), który obwinia Morgana o śmierć syna i porwał go i torturował kilka odcinków wcześniej. Odcinek rozgrywa się jako napięta konfrontacja między Morganem i Chazzem — wraz z grą w rosyjską ruletkę — podczas gdy życie Savannah jest na szali. W końcu przeżyła i urodziła syna pary, pozostawiając odcinek pozytywnym akcentem.

Użytkownik Reddit u/IisforIda zwrócił również uwagę, że odcinek 15 sezonu „Saturday” (przez IMDb) jest wolny od śmierci. W odcinku połowa zespołu bierze dzień wolny, podczas gdy druga połowa pracuje nad sprawą stalkera. Znaczna część odcinka dotyczy osobistego rozwoju bohaterów, w tym narodzin nowego dziecka Matta (Daniel Henney).

Porwania czasami dobrze się kończą

Są też odcinki porwania w „Criminal Minds”, które kończą się tak samo, jak porwanie może się skończyć. U/mccabebabe przypomniał również innym Redditorom, że odcinek 12 sezonu „Elliott’s Pond” (poprzez IMDb), który obejmuje przypadek porwania, nie ma zgonów.

Odcinek przedstawia trzech chłopców uprowadzonych przez dorosłe bliźniaki, które same zostały uprowadzone, gdy były małe. Bliźniacy nie są zainteresowani krzywdzeniem chłopców, ale wolą ich zatrzymać. Tak więc, poprzez połączenie akcji ratunkowej BAU i ich własnej próby ucieczki, chłopcy zostają uwolnieni stosunkowo bez szwanku. Jest krótka wzmianka o naturalnej śmierci człowieka, który pierwotnie porwał bliźnięta, ale w większości wszyscy żyją. U/mccabebabe zwrócił uwagę, że ten odcinek i „Piękna katastrofa” – oba „świetne” odcinki, ich słowami – są wyreżyserowane przez członka obsady „Criminal Minds”, Matthew Greya Gublera, który gra Spencera i jest znany z reżyserowania niektórych z najbardziej nawiedzające epizody.

Innym epizodem porwania jest „JJ” z sezonu 6 (przez IMDb), który służy jako wyjście JJ (AJ Cook) z serialu (zanim wróci) z powodu skomplikowanej oferty pracy. Sprawa odcinka dotyczy porwania i usiłowania zabójstwa na wodach pełnych rekinów, ale ofiara zostaje uratowana i w końcu przeżyje. Tak więc, jeśli fani „Criminal Minds” kiedykolwiek będą potrzebować nieco mniej chorobliwego odcinka do obejrzenia, te odcinki są prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Czy ten post był pomocny?