Skip to content

Dlaczego Nina Dobrev opuściła pamiętniki wampirów?

13 de lipiec de 2022
l intro 1657695804

Nina Dobrev uśmiecha się

Wszystko zaczyna się od odwiecznej historii nastoletniej dziewczyny próbującej przeboleć śmierć swoich rodziców i wampira, który ma obsesję na punkcie dziewczyny przypominającej jego byłego. Tak zaczyna się epicka podróż „Pamiętników wampirów”, płodnej serii, która później doprowadziła do powstania dwóch spin-offów. Przez cały swój romantyczny i czasami przerażający pobyt w serialu Elena (Nina Dobrev) miała swoje wzloty i upadki.

Wielu fanów „Pamiętników wampirów” jest podzielonych na temat Eleny, ale nie ma wątpliwości, że jest sercem serialu. Trajektoria Eleny przezwyciężenia śmierci rodziców jest ważna. Ostatecznie zakochuje się dwukrotnie i odnajduje swoją drogę pod koniec serii. Ale wielu może zauważyć, że sama Elena nie przetrwała całego biegu. Pod koniec sezonu 6 Elena zapada w mistyczną śpiączkę, w której musi przebywać aż do śmierci swojej najlepszej przyjaciółki Bonnie (Kat Graham). Seria trwała jeszcze przez dwa sezony, aż do ostatecznej rozdzielczości w 2017 roku (poprzez IMDb). Więc biorąc pod uwagę znaczenie postaci Eleny, co skłoniło Dobrev do opuszczenia kultowej serii?

Nina Dobrev była gotowa przejść do większych i lepszych rzeczy

Nagłe odejście Niny Dobrev z serialu było szokujące. Po raz pierwszy ogłosiła, że ​​sezon 6 będzie jej ostatnim na szczególnie przejmującym poście na Instagramie. Z perspektywy czasu aktorka przeżywała swoje ostatnie dni.

„Zawsze wiedziałam, że chcę, aby historia Eleny była sześciosezonową przygodą iw ciągu tych sześciu lat odbyłam podróż życia” – stwierdziła Dobrev. I z pewnością była to szalona jazda. Dobrev wcieliła się w imponującą liczbę postaci, nie tylko człowieka o czułym sercu, który zakochał się w dwóch wampirzych braciach. Aktor grał rolę sobowtóra Eleny, Katherine i kolekcji innych przodków dotkniętych klątwą w ich linii krwi. Kadencja Dobrev w serialu była niezapomniana, ale nadszedł czas, aby przejść dalej.

„Ważne jest dla mnie to [Elena’s departure] być epickim i potężnym”, powiedziała Dobrev Self. „Czuję się, jakbym była zupełnie inną osobą niż byłam i bardzo urosłam. To była duża część mojego życia i chcę, żeby było piękne. Chcę, żeby to się dobrze skończyło.” Kontrakt Dobrev był na sześć lat; w końcu czuł się dobrze. Ale chociaż była gotowa zostawić „Pamiętniki wampirów”, wciąż miała w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę.

Nina Dobrev wróciła do finału serialu łzawiącego

Elena Gilbert pisze

Kiedy Nina Dobrev oficjalnie pożegnała się z Eleną Gilbert, wydawało się, że to dla niej zasłony. Diaboliczny i przezabawny złoczyńca Kai (Chris Wood) rzuca zaklęcie, łącząc życie Eleny z życiem Bonnie. Jedynym sposobem, aby ją obudzić, jest śmierć Bonnie, co oznacza, że ​​ona i Bonnie nigdy więcej się nie zobaczą. Wydaje się to niemożliwą sytuacją, ale w prawdziwym stylu „Pamiętników wampirów” znajdują rozwiązanie. Dobrev powróciła w finale serialu „Pamiętniki wampirów”, gdy Bonnie wymyśla sposób na obudzenie Eleny. W ostatnim odcinku, Dobrev wcieliła się w Elenę i nikczemną Katherine, idealną pożegnanie z serialu.

„Dla mnie to było świetne, bo musiałem wrócić, być częścią finału i pożegnać się” – powiedziała Dobrev w What Happens Live. Wszystkie postacie w końcu dostały to, czego potrzebowały. Nawet nieobecność Eleny nie powstrzymała jej przed szczęśliwym zakończeniem.

„Jestem zadowolona ze sposobu, w jaki serial się kończy — z faktu, że Elena odnajduje spokój i staje się człowiekiem, czego zawsze pragnęła”, powiedziała Dobrev w Entertainment Weekly. „Płakałam pod koniec, kiedy przeczytałam, że Elena znowu pisze w pamiętniku, kiedy Elena w zasadzie mówi to samo zdanie, które zrobiłam w pilocie osiem lat temu”.

Czy ten post był pomocny?