Skip to content

Dlaczego napisy początkowe Cowboy Bebop mają tak podzielonych fanów

25 de wrzesień de 2021
l intro 1632604643

Początkowe napisy „Cowboy Bebop” to jeden z największych atutów ukochanego anime. Idealnie nadaje ton, informując widza, że ​​ten konkretny serial animowany będzie jazzową kosmiczną zabawą pełną walk kung fu, broni i palenia. W czołówce znajduje się podskakująca zabawna piosenka „Tank!” wykonywane przez pasy bezpieczeństwa. Otwarcie wyraźnie pokazuje także popkulturę, która zainspirowała jego wygląd i brzmienie, takie jak sekwencje otwierające Saula Bassa „Zawrót głowy” i „Anatomy of a Murder” Alfreda Hitchcocka (przez BFI), napisy końcowe „Tokyo Drifter” i okładki albumów jazzowych z lat 50. i 60. Dodatkowo napisy końcowe „Cowboy Bebop” zostały zamienione w bzdury. Wśród najlepszych przykładów napisów z napisem „Bebop” są te do „Gwiezdnych wojen” (przez YouTube) i skeczu „Na parze szynki” z odcinka „Simpsonów” „22 Short Films About Springfield” (przez YouTube).

Na sobotnim wirtualnym wydarzeniu fanów Tudum Netflix opublikował napisy początkowe do ich adaptacji na żywo z udziałem Johna Cho, Mustafy Shakira i Danielli Pinedy (za pośrednictwem YouTube). Fani podzielili się swoimi reakcjami na serial Post na Twitterze wyposażony w klips. Wielu fanów pochwaliło, ale niektórzy chętnie wyrażali swoją ambiwalencję. Chociaż napisy Netflix nawiązują do oryginalnego anime, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym, różnią się znacznie w zależności od tego, które postacie „Cowboy Bebop” pojawiają się (i nie pojawiają się).

Fani Cowboy Bebop zauważyli nieobecność Radicala Edwarda w napisach początkowych

Jeśli chodzi o napisy początkowe „Cowboy Bebop” na żywo, fani najbardziej denerwują brak Radicala Edwarda, nastoletniego hakera, który dopełnia główny kwartet anime. Wyraźnie widać w napisach końcowych Alex Hassell jako Vicious i Elena Satine jako Julia. Julia i Vicious mają powiązania z przeszłością Spike’a, a fabuła serialu Netflixa będzie się opierać na tym tragicznym melodramacie. Widzimy również Tamarę Tunie jako impresario klubu jazzowego Ana i Masona Alexandra Parka jako Grena, weterana gry na saksofonie.

Jeśli chodzi o nieobecność Eda w napisach początkowych, użytkownik Twittera @karolinaKarolina wykrzyknął: „Kocham to tbh, ale gdzie jest Ed?” podczas gdy inny użytkownik Twittera, @Zigisstardusted, odpowiedział na oficjalne konto Netflix dla programu, pytając: „[W]tu jest Ed? Czy to jest coś marketingowego, czy też są dosłownie usunięte?”. Do ostatniego komentarza: @ MagnumOpus27 próbował złagodzić niepokój. Zauważyli: „Ed pojawia się dopiero w połowie[way] punkt w oryginalnym serialu, a tutaj rozciągają go, aby pasował do wielu sezonów, więc dobrze jest pomyśleć, że Ed pojawi się tylko w sezonie 2. ”

W pierwszym sezonie anime „Cowboy Bebop” ekipa pstrokatych zbiera się powoli. Kilka pierwszych odcinków to tylko Spike Spiegel i Jet Black, grane w adaptacji Netflix przez Johna Cho i Mustafę Shakira. Data dog Ein dołącza do załogi w odcinku 2, a następnie Faye Valentine (Daniella Pineda) dołącza do grupy „Cowboy Bebop” w odcinku 3 (przez IMDb). Co do Eda, pojawia się dopiero w odcinku 9. Zapowiedź castingu dla postaci Eda jeszcze się nie zmaterializowała, więc nie jest jasne, kiedy – i czy – ulubiona przez fanów postać kiedykolwiek pojawi się w adaptacji aktorskiej Netflix.

Czy ten post był pomocny?