Skip to content
TV

Dlaczego Mo z Netflix Watcher wygląda tak znajomo

15 de październik de 2022
l intro 1665806347

Margo Martindale uśmiecha się do kamery

Ryan Murphy to jeden z najbardziej udanych programów telewizyjnych autorzy i producentów naszych czasów. Od „Glee” do „American Horror Story”, „9-1-1”, „Feud”, „Pose”, „Nip/Tuck” i „Scream Queens”, wydaje się, że każda nowa mikstura z House of Murphy plusk. I chociaż Murphy wyrobił sobie markę w świecie „tradycyjnej” telewizji, od 2019 roku przenosi również swój Midasowy akcent na Netflix. Jako współtwórca trwających seriali, takich jak „Polityk” i „Ratched” oraz miniseriali, takich jak „Hollywood”, udowodnił, że również trzyma rękę na pulsie ery streamingu — i ogromnego sukcesu „Dahmer – Monster: Historia Jeffreya Dahmera”, stworzona przez Ryana Murphy’ego i Iana Brennana, tylko jeszcze bardziej doprowadziła do tego domu.

Teraz, zaledwie kilka tygodni po premierze „Dahmera”, kolejny wielki zakład Murphy i Brennan z Netflix już się skończył. Oparty na artykule Reevesa Wiedemana w The Cut z 2018 roku, „The Watcher” to kolejny intensywny thriller kryminalny oparty na prawdziwej historii. Podąża za parą małżeńską, Norą (Naomi Watts) i Deanem Brannock (Bobby Cannavale), którzy mają do czynienia z prześladowcą, który zaczyna wysyłać im listy po przeprowadzce do ich wymarzonego domu w Westfield w New Jersey. Chociaż Watts i Cannavale są gwiazdami, serial może pochwalić się mnóstwem kradnących sceny drugoplanowych graczy, w tym ukochaną aktorką postaci, która gra wścibską nową sąsiadkę Brannocków, Mo. Oto kilka miejsc, w których mogłeś już wcześniej zobaczyć tę aktorkę.

Margo Martindale dała się poznać jako płodna aktorka postaci w latach 90.

Snoopy sąsiad Brannocks, Mo, gra Margo Martindale, aktorka, którą każdy, kto śledził filmy i telewizję przez ostatnie dwie dekady, prawie na pewno widział i zakochał się w tym czy innym momencie.

Urodzony w Jacksonville w Teksasie Martindale działa zawodowo od późnych lat 80-tych. Jej pierwsze główne źródła ujawnienia się pojawiły się w latach 90., kiedy zaczęła odgrywać serię drugoplanowych ról w niektórych z najpopularniejszych i najbardziej lubianych filmów dramatycznych tej dekady. W 1992 roku zagrała małą, ale pamiętną rolę u boku Susan Sarandon w „Lorenzo’s Oil”, grając Wendy Gimble, matkę aktywistkę, która łączy więź solidarności z Michaelą Odone (Sarandon). Trzy lata później ponownie dzieliła ekran z Sarandonem w opartym na faktach filmie. Tym razem film, o którym mowa, to „Dead Man Walking” (na zdjęciu powyżej), w którym Martindale zagrał siostrę Colleen, koleżankę i powiernicę bohaterki siostry Helen Prejean (Sarandon).

Nadal często widywano ją w latach 90., grając postacie takie jak dr Charlotte Samit w „Pokoju Marvina” i Linda Bennett w „Magii praktycznej”. Następnie, w 2004 roku, jej profil zyskał na popularności dzięki występowi w roli przepełnionej wściekłością matki Mary Margaret „Maggie” Fitzgerald (Hilary Swank) w „Million Dollar Baby”. Chociaż sama postać była kontrowersyjna i oskarżana przez niektórych krytyków o bycie stereotypem „królowej dobrobytu”, nie można było zaprzeczyć surowej mocy nieustraszonego, ściernego występu Martindale’a.

Zagrała babcię Ruby w Hannah Montana: The Movie

Babcia Ruby śmieje się i klaszcze

Margo Martindale miała już ugruntowaną pozycję pod koniec 2000 roku, czego przykładem jest rosnąca liczba wybitnych ról typu „matka”, które grała po „Million Dollar Baby”. Dwie z tych ról to Ma Cox, matka Deweya (John C. Reilly), w kultowej, klasycznej parodii muzycznej z 2007 roku „Walk Hard: The Dewey Cox Story”, oraz Camilla Figg, długoletnia przyjaciółka Dextera Morgana (Michael C. Hall). i jego rodzina, w krótkim, ale pamiętnym odcinku w „Dexterze” Showtime. Ale najlepiej zapamiętaną rolę Martindale z tamtego okresu może być rola Ruby, nie kto inny jak babci ze strony matki Miley Stewart (Miley Cyrus) w filmie Hannah Montana.

W „Hannah Montana: The Movie”, wydanym w 2009 roku, ojciec Miley, Robby Ray (Billy Ray Cyrus) odkrywa, że ​​jej życie jako Hannah Montana powoduje, że zostaje wyobcowana z korzeniami i rodziną, więc zabiera ją do niej (fikcja). ) rodzinnym mieście Crowley Corners w Tennessee na dwutygodniowe wakacje z okazji urodzin swojej babci Ruby. Chociaż film dla dzieci Disney Channel nie jest pierwszą rzeczą, którą wielu kojarzyłoby z aktorką kalibru Martindale, nadal czule spogląda wstecz na ten projekt; w wywiadzie dla The AV Club w 2020 roku Martindale ujawniła, że ​​nie tylko mogła śpiewać z pamięci główną piosenkę filmu „Hoedown Throwdown”, ale nawet pamiętała ruchy taneczne. „Odtworzenie go zajęłoby mi około godziny” – powiedziała aktorka.

Została królewską telewizyjną w Justified

Mags Bennett trzymający młotek

Zanim dołączyła do „Uzasadnionego”, każdy, kto zwracał uwagę na którąkolwiek z ról Margo Martindale, znał ją już ze względu na niesamowitą, raz na pokolenie aktorkę, którą jest. Ale to, co zrobiła w drugim sezonie serialu FX neo-Western, wywindowało ją na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności i uznania.

Drugi sezon „Justified” był kontynuacją starcia między Raylanem Givensem (Timothy Olyphant) a potężną rodziną przestępczą Bennett, dowodzoną przez nieubłaganą matriarchę Mags Bennett. Grana przez Martindale z oszałamiającym stopniem zaciekłości, inteligencji i nikczemnej charyzmy, Mags przeszła do historii „Uzasadnionego” jako najbardziej pamiętna sezonowa antagonistka serialu, a także okazała się największą pokazową prezentacją jej talentu aktorskiego.

Kiedy Martindale zdobyła niespodziewaną nominację do nagrody Primetime Emmy dla wybitnej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym, była w siódmym niebie, mówiąc CNN: „Zostałam nominowana do nagrody Tony i pomyślałam, że to było tak dobre, jak to tylko możliwe… Więc powiedzmy, że publiczność jest o wiele większa!” Ale nawet jeśli powody, dla których Mags cieszyła się popularnością, były oczywiste – słowami Martindale’a: „Ludzie naprawdę identyfikują się z tą postacią i myślę, że to dlatego, że jest to postać, która jest potężna, starsza i niezwykle podła!” — nawet najbardziej optymistyczny fan „Uzasadnionego” nie mógł przewidzieć, że Martindale rzeczywiście to zrobi wygrać nagroda. W końcu był to jeden z najsłodszych i najbardziej zasłużonych niepokojów w historii Primetime Emmy.

Po cichu była najlepszą częścią sierpnia: gwiazdorskim zespołem hrabstwa Osage

Mattie Fae Aiken rozmawia z Jeanem Fordhamem

Tracy Letts „Sierpień: hrabstwo Osage” stał się jedną z najbardziej udanych i cenionych sztuk teatralnych 2000 roku, kiedy zadebiutował na Broadwayu w 2007 roku, więc było oczywiste, że ewentualna adaptacja sceniczna musiałaby być równie Duże E Wydarzenie. Film „Sierpień: Hrabstwo Osage” wzniósł się na ten poziom wzniosłości, pozyskując jedną z najbardziej absurdalnie ułożonych obsad, jakie do tej pory widziało amerykańskie kino w XXI wieku: Meryl Streep, Sam Shepard, Julia Roberts, Ewan McGregor, Abigail Breslin, Julianne Nicholson, Juliette Lewis, Dermot Mulroney, Chris Cooper, Benedict Cumberbatch, Misty Upham… i oczywiście Margo Martindale.

Film, tragikomiczna rodzinna opowieść o ponownym spotkaniu dysfunkcyjnej bandy z Oklahomy po zniknięciu ich patriarchy Beverly Weston (Shepard), stał się znany ze względu na wielkość i intensywność występów aktorów. To skłoniło kilku krytyków do wyróżnienia Margo Martindale, w stosunkowo subtelnej i niepozornej roli młodszej siostry Violet Weston (Streep), Mattie Fae Aiken, jako głównej atrakcji zespołu. Alonso Duralde z TheWrap nawet wyraził pochwałę dla Martindale jako humorystyczną aluzję do Meryl Streep, pisząc: „Reżyser John Wells… zmienia mroczny, ponury humor do 11, a to zależy od największej aktorki ekranowej tego pokolenia znaleźć uczciwość i siłę wśród wszystkich showboatingu: mam na myśli oczywiście Margo Martindale, która przywodzi na myśl swoje sceny jako Mattie Fae.

Zdobyła jedne z najlepszych recenzji w swojej karierze za Blow the Man Down

Enid Nora Devlin mówi

Lata 2010 były dla Margo Martindale obfitą dekadą. Oprócz czołowych filmów, takich jak „The Hollars” i seriali telewizyjnych, takich jak „The Millers”, stała się pierwszorzędnym gościem i powracającą gwiazdą w wielu programach, od „New Girl” przez „The Good Wife” po „The Americans”. z tą drugą rolą, jako metodyczna opiekunka KGB Jenningsa, Claudia, przyniosła Martindale drugą i trzecią w karierze nagrodę Primetime Emmy (poprzez IMDb). Jej nowy status królewskiej rodziny telewizyjnej znalazł odzwierciedlenie w jej znaczących rolach drugoplanowych w „Sneaky Pete” Prime Video, grając Audrey Bernhardt i FX w „Mrs. America” Hulu, grając Bellę Abzug – a także jej niezapomniane występy jako przesadzona wersja się, aktorka charakterystyczna Margo Martindale, w animowanym programie Netflix „BoJack Horseman”.

Jednak jej najlepsza, najbardziej doceniana rola w ostatnich latach była prawdopodobnie nie w telewizji, ale w filmie. W 2019 roku była częścią obsady jednego, czarnego thrillera komediowego „Blow the Man Down” Bridget Savage Cole i Danielle Krudy. Film opowiada o dwóch siostrach z odległej wioski rybackiej w Maine, które niechętnie wplątują się w niebezpieczny spisek kryminalny, a Martindale gra właścicielkę lokalnego burdelu Enid Norę Devlin, której los splata się z bohaterami. Jest to rola, która wydaje się być skrojona na miarę, aby aktorka chwyciła się charakterystycznego uścisku ekscentrycznej, ludowej Americany, a Martindale robi posiłek z każdej sceny, w której się znajduje, w występie, który zdobył wystarczająco dużo uznania, by zdobyć jej nominację do nagrody Indiana Film Journalists Association dla najlepszego aktorka wspierająca.

Czy ten post był pomocny?