Skip to content

Disney planuje zwolnienia, „Rygorystyczny przegląd” zamrożenia wydatków i zatrudnienia; Nadchodzą „Trudne i niewygodne decyzje”, dyrektor generalny Bob Chapek mówi pracownikom

11 de listopad de 2022
Bob Chapek Disney lot

Zataczając się na giełdzie kolejki górskiej i tracąc zarobki, Walt Disney Company wkrótce zacznie ciąć wydatki, koszty i personel, powiedział dziś dyrektor generalny Bob Chapek.

„Jestem w pełni świadomy, że będzie to trudny proces dla wielu z was i waszych zespołów”, napisał Chapek do kierownictwa Disneya w Dzień Weteranów, gdy House of Mouse zbliża się do 100. rocznicy. „Będziemy musieli podejmować trudne i niewygodne decyzje” – dodał w notatce o procesie, który najwyraźniej trwa od jakiegoś czasu. „Ale właśnie tego wymaga przywództwo i z góry dziękuję za podjęcie działań w tym ważnym czasie”. (Przeczytaj pełną notatkę poniżej)

Bez ogródek przewidując „niektóre redukcje personelu w ramach tego przeglądu”, Chapek powiedział najlepszym pracownikom: „Chociaż nie poświęcimy jakości ani siły naszej niezrównanej maszyny do synergii, musimy zapewnić, że nasze inwestycje są zarówno efektywne, jak i przynoszą wymierne korzyści zarówno do odbiorców, jak i do firmy”.

Podobnie jak jego rówieśnicy medialni, Disney zatrudniający około 190 000 pracowników odczuł ból w 2022 roku, gdy jego akcje spadły o ponad 40%, a inflacja, wahania kursów walutowych i zacięta konkurencja w dziedzinie strumieniowania, wywierająca presję na jego działalność. Na początku tego tygodnia firma poinformowała o kwartalnych wynikach poniżej oczekiwań dotyczących zysków z Wall Street, a także wydała uderzająco miękkie wytyczne dotyczące przychodów i zysku w roku fiskalnym 2023, co jeszcze bardziej wytrąciło inwestorów z równowagi.

Straty płatnej telewizji zaszkodziły Disneyowi, chociaż firma obiecała zysk z transmisji strumieniowej do końca roku podatkowego 2024.

Jego ruch oszczędnościowy i zamrożenie zatrudnienia następują po serii reorganizacji po nabyciu większości 21st Century Fox zawarła w 2019 r. umowę o wartości 71,3 miliarda dolarów, która zmieniła branżę. Przeszła do uproszczonej struktury korporacyjnej z zaledwie dwoma działami: Parki, Doświadczenia i Produkty oraz Dystrybucja Mediów i Rozrywek.

Chociaż Disney jest największym w okolicy, nie jest jedyną firmą redukującą zatrudnienie, ponieważ niektóre podstawy gospodarki wyglądają na niepewne.

Warner Bros Discovery, które walczy o zmniejszenie zadłużenia z powodu fuzji WarnerMedia i Discovery o wartości 43 miliardów dolarów, która została zamknięta w kwietniu ubiegłego roku, również zainicjowała kilka rund redukcji kosztów. NBCUniversal również zwolnił miejsca pracy, ponieważ zmienił swoją strukturę wokół przesyłania strumieniowego.

Przeczytaj notatkę Boba Chapka tutaj:

Liderzy Disneya-

Na początku roku podatkowego 2023 chcę skontaktować się z Państwem bezpośrednio w sprawie działań związanych z zarządzaniem kosztami, o których wspomnieliśmy z Christine McCarthy w rozmowie o zarobkach w tym tygodniu. Wysiłki te pomogą nam zarówno osiągnąć ważny cel, jakim jest osiągnięcie rentowności Disney+ w roku podatkowym 2024, jak i sprawią, że będziemy ogólnie bardziej wydajną i elastyczną firmą. Ta praca odbywa się na tle niepewności ekonomicznej, z którą borykają się wszystkie firmy i nasza branża.

Podczas gdy niektóre czynniki makroekonomiczne są poza naszą kontrolą, osiągnięcie tych celów wymaga od nas wszystkich kontynuowania działań w celu zarządzania rzeczami, które możemy kontrolować – w szczególności naszymi kosztami. Wszyscy będziecie mieli do odegrania kluczowe role w tych wysiłkach, a jako starsi przywódcy wiem, że uda wam się to zrobić.

Aby było jasne, jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy, a zespół zarządzający może nas tam osiągnąć.

Aby pomóc nam poprowadzić nas w tej podróży, powołałem grupę zadaniową ds. struktury kosztów, składającą się z kadry kierowniczej: naszego dyrektora finansowego, Christine McCarthy i radcy prawnego, Horacio Gutierreza. Wraz ze mną ten zespół będzie podejmował krytyczne decyzje dotyczące dużego obrazu, niezbędne do osiągnięcia naszych celów.

Nie zaczynamy tej pracy od zera i już postawiliśmy kilka kolejnych kroków – o których chciałem, abyście usłyszeli bezpośrednio ode mnie.

Najpierw podjęliśmy rygorystyczny przegląd wydatków na treści i marketing firmy, współpracując z naszymi liderami treści i ich zespołami. Chociaż nie poświęcimy jakości ani siły naszej niezrównanej maszyny do synergii, musimy zapewnić, że nasze inwestycje są zarówno efektywne, jak i przynoszą wymierne korzyści zarówno odbiorcom, jak i firmie.

Po drugie, ograniczamy przyrost liczby pracowników poprzez ukierunkowane zamrożenie zatrudnienia. Zatrudnianie na niewielką podgrupę najbardziej krytycznych, napędzających biznes stanowisk będzie kontynuowane, ale wszystkie inne role zostaną wstrzymane. Twoi liderzy segmentu i zespoły HR mają bardziej szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób będzie to miało zastosowanie do Twoich zespołów.

Po trzecie, dokonujemy przeglądu naszych kosztów SG&A i ustaliliśmy, że jest miejsce na poprawę wydajności, a także możliwość przekształcenia organizacji tak, aby była bardziej elastyczna. Zespół zadaniowy będzie prowadzić tę pracę we współpracy z zespołami segmentu, aby osiągnąć zarówno oszczędności, jak i usprawnienia organizacyjne. Przechodząc przez ten proces oceny, przyjrzymy się każdej drodze operacji i robocizny, aby znaleźć oszczędności, i przewidujemy pewne redukcje personelu w ramach tego przeglądu. W najbliższym czasie podróże służbowe powinny być teraz ograniczone tylko do niezbędnych podróży. Osobiste sesje robocze lub poza siedzibą firmy wymagające podróży będą wymagały wcześniejszej zgody i przeglądu ze strony członka zespołu wykonawczego (tj. bezpośredniego podwładnego przewodniczącego segmentu lub dyrektora wykonawczego). W miarę możliwości spotkania te powinny być prowadzone wirtualnie. Udział w konferencjach i innych wydarzeniach zewnętrznych również będzie ograniczony i będzie wymagał zgody członka zespołu wykonawczego.

Nasza transformacja ma na celu zapewnienie, że będziemy prosperować nie tylko dzisiaj, ale także w przyszłości — a w nadchodzących tygodniach i miesiącach usłyszysz więcej od naszego zespołu zadaniowego.

Jestem w pełni świadomy, że będzie to trudny proces dla wielu z Was i Waszych zespołów. Będziemy musieli podejmować trudne i niewygodne decyzje. Ale to jest właśnie to, czego wymaga przywództwo iz góry dziękuję za podjęcie działań w tym ważnym czasie. Nasza firma przeszła wiele wyzwań w naszej 100-letniej historii i nie mam wątpliwości, że osiągniemy nasze cele i stworzymy bardziej prężną firmę, lepiej dostosowaną do otoczenia jutra.

Jeszcze raz dziękuję za przywództwo.

-Pion

Czy ten post był pomocny?