Skip to content

Co się stało z Tori Scott przed ocaleniem przez dzwonek?

22 de listopad de 2021
l intro 1637551956

Jeśli byłeś fanem „Save by the Bell” na początku lat 90., być może pamiętasz, jak zniknęło nagle dwie główne gwiazdy serialu — Tiffani Amber Thiessen jako Kelly Kapowski i Elizabeth Berkley jako Jessie Spano — w szóstym i ostatni sezon serialu. Zamiast tego w czwartym odcinku tego sezonu, zatytułowanym „The New Girl”, pojawiła się nowa główna bohaterka: motocyklistka wyraźnie nie przestraszona statusem Zacka (Mark-Paul Gosselaar) w szkole. Inteligentna i bystra Tori Scott, grana przez Leannę Creel, zostaje przedstawiona gangowi, gdy stawia swój motocykl na parkingu Zacka. Szybko integruje się z życiem Bayside High, kiedy przypadkowo wchodzi do biura dyrektora Beldinga podczas spotkania komitetu tanecznego i przedstawia dobrze przyjętą sugestię dotyczącą tematu. Następnie zostaje wciągnięta w pomoc Lisie (Lark Voorhies) w pracy nad tym wydarzeniem, co prawie psuje jej szkolny projekt z Zackiem.

W ciągu 10 odcinków, które zostały wyemitowane w latach 1992-1993, nie wspominając o odcinkach Kelly i Jessego (z których wiele nie jest obecnie dostępnych w serwisach streamingowych, takich jak Netflix), Tori funkcjonowało jako część głównego rzucać. Umawiała się z Zackiem i w pełni uczestniczyła w przyjaznych dla nastolatków przygodach grupy. Jej ostatni odcinek to „School Song”, w którym absolwenci studiów próbują odcisnąć swoje piętno, zmieniając hymn Bayside’a.

Jednak nigdzie jej nie było widać, gdy obsada skończyła studia, kończąc serię. Więc co się właściwie stało z Creelem?

Postać Creela została stworzona po tym, jak gwiazdy Tiffani Thiessen i Elizabeth Berkley nie mogły wrócić

W podcaście „Zack to the Future” (jak donosi The Retro Network) Gosselaar wyjaśnił, że serial nakręcił 13-odcinkowy ostatni sezon, który zawierał kamienie milowe w ostatnim roku – ale potem zamówił jeszcze 11. Niestety, Thiessen i Berkley byli już zaangażowani w inne projekty, więc producenci zdecydowali się przeprowadzić przesłuchania do nowego dodatku do obsady. Ponieważ producenci nie byli szczególnie zaniepokojeni ciągłością, po prostu dodali te odcinki do szóstego sezonu, nie w porządku.

Creel i jej dwie siostry Joy i Monica – wszystkie z nich są trojaczkami – zaczęły zachowywać się jako pierwszoklasiści w liceum. Jest całkiem prawdopodobne, że pamiętasz je z „Parent Trap 3” z 1989 roku (przez Today), a później w tym samym roku „Parent Trap: Hawaiian Honeymoon”. Ona i Monica zagrały także bliźniaczki w odcinku „Beverly Hills 90210” z 1992 roku. Powiedziała ABC, że studiuje na UCLA, kiedy zaproponowano jej rolę Tori w „Save by the Bell” i że się zgodziła, aby móc opłacić czesne.

Dodatek podzielił fanów, gdy odcinki zostały wydane, do tego stopnia, że ​​autor Chuck Klosterman napisał o „Paradoksie Tori” w swoim eseju „Being Zack Morris” – argumentując, że kręgi społeczne są płynne w szkole średniej – w książce z 2003 roku (poprzez Klub AV). Producenci powinni się spodziewać kontrowersji: „Save by the Bell” w końcu zapoczątkował kariery swoich gwiazd. Na dobre lub na złe, Tori pozostaje bardzo zniesławioną częścią kultury „Save by the Bell”: została nawet wspomniana w pierwszym odcinku serii o odrodzeniu Peacock, przez co jest całkowicie niejasne, czy Zack może ją wymyślił (przez TVLine). „Zdaję sobie sprawę, że moja postać była głównym tematem wielu żartów. A więc, wiesz, jest całkowicie w porządku. Na początku był to absurdalny rodzaj pseudorzeczywistości” – powiedział Creel Today na początku tego roku.

Creel wykorzystała swoje doświadczenie, aby rozpocząć karierę produkcyjną

Creel odkryła, że ​​jest producentem, gdy była na planie „Save by the Bell”, zauważając w wywiadzie dla FamilyFilmsProductions.com, że producent serialu, Peter Engel, „jest facetem, którym chcesz być”. Ukończyła studia magisterskie na wydziale produkcji filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim, a następnie wraz z bankierem inwestycyjnym założyła firmę Ignite Films, która pozwoliła jej nauczyć się kręcić filmy, takie jak „Podmiejskie”, „Ale ja jestem Cheerleaderka” i „Sześcistrunni samuraj” pod koniec lat 90. (przez IMDb).

Potem sprzedała tę firmę Lionsgate, zaczęła podróżować i założyła firmę fotograficzną. W końcu wróciła do produkcji i zaczęła reżyserować. Wyprodukowała wiele internetowych filmów wideo dla Yahoo, spędziła dwa lata jako filmowiec w singapurskim Uniwersytecie Technicznym Nanyang w latach 2011-2013, a następnie przekształciła swoją firmę w Creel Studio. „Uwielbiam opowiadać historie wizualnie” – powiedziała ABC. „Bardzo kocham fotografię i kręcenie filmów”.

Na LinkedIn swojej firmy Creel opisuje ją jako „agencję kreatywną i firmę produkcyjną z pełnym zakresem usług”, tworzącą treści na wielu platformach. Koncentruje się na „luksusowych treściach lifestylowych dla kurortów, winnic i firm zajmujących się nieruchomościami”. Wśród klientów znaleźli się między innymi Christie’s International Real Estate, Sotheby’s International Real Estate, Disney, Nokia, Food Network i HGTV. Przedstawia przykłady swoich fotografii kulinarnych i związanych ze stylem życia na stronie Creel Studio. Jednym z najnowszych projektów jej firmy jest aplikacja Vuse, która ma pomóc profesjonalistom z branży nieruchomości udostępniać treści z mediów społecznościowych w podróży.

Jest mężatką i ma dwóch chłopców

Creel jest żoną Rinata Greenberga, z którym również pracuje. Oboje stali się jednymi z pierwszych, którzy uzyskali licencje na zawarcie małżeństwa 17 czerwca 2008 r., Kiedy Kalifornia zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci. W tym czasie Creel powiedział „USA Today”, że byli razem od 10 lat, a Greenberg miał urodzić „w każdej chwili”. Obaj stali w kolejce po licencję i planowali ceremonię z przyjaciółmi i rodziną jeszcze tego samego dnia. „Okazja, aby uczynić to legalnym przed urodzeniem dziecka, była zbyt dobrą okazją, by z niej zrezygnować” – powiedział Creel.

Para miała wcześniej ceremonię zaangażowania w 2004 roku, a teraz ma dwóch synów, Levi i Milo, którzy mieli odpowiednio 7 i 2 lata w 2015 roku. W tym roku Creel powiedziała ABC, że właśnie zaczęli pokazywać klipy Levi z jej poprzedniej kariery. „Pokazaliśmy Leviemu jeden odcinek „Save By the Bell”. Był zdezorientowany! Nie do końca zrozumiał – powiedziała. „Śmialiśmy się z tego. Co mieliśmy zrobić?” Teraz, gdy sam jest nastolatkiem, być może trochę lepiej rozumie wybryki Zacka, Slatera (Mario Lopez), Screecha (Dustin Diamond), Lisy i czarnej skórzanej kurtki noszącej Tori.

Chociaż nie jest zaangażowana w żadne nowe projekty „Save by the Bell”, Creel uczestniczyła w uroczystości The Max Pop-Up Saved by the Bell w sierpniu 2018 roku w West Hollywood w Kalifornii. Powiedziała, że ​​niedawno ponownie nawiązała kontakt z Mario Lopezem, którego dzieci są w tym samym wieku co jej, i jest dostępna w Cameo, jeśli chcesz wysłać komuś pozdrowienia od Tori Scott (lub jednej z jej innych postaci).

Czy ten post był pomocny?