Skip to content

Co się stało z Bennym w piaskownicy?

17 de lipiec de 2023
l intro 1689608855

Filmy Dramat

Benny odwraca się niechętnie

Jeśli chodzi o przełomowe filmy familijne z lat 90., niewiele jest tak uwielbianych i niezapomnianych jak „Piaskownica”. Ponadczasowa opowieść o młodzieńczej przyjaźni i przygodzie, film opowiada o grupie młodych ludzi, którzy gubią cenną piłkę baseballową na podwórku ogromnego psa znanego jako Bestia i muszą ją odzyskać w nadziei na zażegnanie konsekwencji dla młodego Scotty’ego Smallsa (Thomas Guiry ).

Sercem filmu jest więź między Scottym a liderem grupy chłopców z sąsiedztwa, Bennym Rodriguezem (Mike Vitar). Fajny, pewny siebie i wysportowany Benny jest wszystkim, o czym marzy każdy młody chłopak. Jest także wspaniałym przyjacielem, który jest gotów zaryzykować życiem w nadziei, że pomoże Scotty’emu wyjść z tarapatów.

Jednak podczas gdy wielu fanów „The Sandlot” pamięta, jak Benny ratuje dzień pod koniec filmu, znacznie mniej osób będzie wiedziało, jak zmienia się jego życie, gdy się starzeje. Dzieje się tak, ponieważ kontynuacje oryginalnego filmu trafiły bezpośrednio do wideo iw rezultacie były znacznie mniej popularne. Mimo to zapewniają szczęśliwe zakończenie, na które zasługuje Benny, gdy gra w wielkich ligach.

Benny miał wspaniałe życie w sequelach Sandlot

W „The Sandlot 2” Benny jest postrzegany jako legenda w okolicy, w której dorastał. Chociaż można go zobaczyć tylko w materiałach z pierwszego filmu, postać jest zwiastunem i mitologizacją przez następne pokolenie młodych ludzi za jego bezinteresowną odwagę i jego heroiczna ucieczka przed Bestią.

Mimo to, jak zauważono na końcu pierwszego filmu, osiągnięcie przez Benny’ego jego życiowego marzenia o grze w Los Angeles Dodgers czyni go naprawdę legendarnym. W końcu ilu młodych chłopców marzyło o zostaniu gwiazdami sportu? Benny jest już najfajniejszym dzieciakiem w okolicy w „The Sandlot”, ale jego wzrost po wydarzeniach z tej historii czyni go jeszcze bardziej godnym podziwu.

W końcu zawodowy baseballista wraca do swojej starej dzielnicy w „The Sandlot: Heading Home”, gdzie trenuje drużynę młodych ludzi do zwycięstwa. Daje to jego postaci pełny krąg, a także przygotowuje grunt pod jego ostateczną emeryturę wiele lat później, co prowadzi do tego, że zostaje menadżerem Dodgersów, co jest idealnym zakończeniem dla tak ukochanej postaci.

Czy ten post był pomocny?