Skip to content
TV

Wyjaśnienie „teorii biletowej” Ricka i Morty’ego

1 de listopad de 2021
l intro 1635791790

Kiedy masz program dotyczący międzygalaktycznych przygód i wieloświata, pojawi się więcej niż kilka teorii fanowskich. Odkąd „Rick and Morty” po raz pierwszy pojawił się na antenie, fani snuli teorie na temat tego, co się naprawdę dzieje i czego możemy się spodziewać w przyszłości serii.

Przede wszystkim sezon 5 sitcomu science-fiction potwierdził, że Morty z przepaską na oko, z którą zostaliśmy po raz pierwszy przedstawieni w sezonie 1, jest w rzeczywistości „złą” wersją Morty’ego. Jednak prawdopodobnie nikt nie mógł odgadnąć, co pociągał za sobą jego wielki plan. Finał 5 sezonu potwierdził, że Zły Morty planował uciec przed centralną skończoną krzywą, aby mógł wejść w rzeczywistość, w której jest wolny od tyranii Ricka.

Inne teorie gubią się w wietrze, ale biorąc pod uwagę, że Adult Swim ma ogromną liczbę kolejnych odcinków, jest mnóstwo czasu, aby te teorie się urzeczywistniły (lub nie, jak może być). Jedną z takich teorii jest nieuchwytna „Teoria biletów”, jak po raz pierwszy wysunięto hipotezę w odcinku Mortynight Run z drugiego sezonu.

W odcinku Rick i Morty otrzymują bilet, aby odebrać swoją wersję Jerry’ego z przedszkola, gdy wyruszają na przygodę. Kiedy wracają, drażni się, że Rick i Morty, których śledziliśmy przez cały czas, byli alternatywnymi wersjami postaci C-137, które zwykle śledzimy w serialu. Co dokładnie może to oznaczać dla przyszłości serialu?

Teoria biletów ma mocne dowody na to

Istnieje kilka krytycznych szczegółów, które pozwalają lepiej zrozumieć tę teorię. Kiedy Rick po raz pierwszy podrzuca Jerry’ego, musi wypełnić formularz. W całym tekście kryje się wiele zabawnych pisanek, na przykład Rick stawia znak zapytania obok tego, czy jego Jerry ma alergię, ale najbardziej intrygujące jest na górze. Jest linijka, z której Rick może napisać, z jakiego wymiaru pochodzi, a mianowicie C-137, oraz z rzeczywistości, z której pochodzi jego Jerry. Zamiast zapisywać coś, Rick wstawia „nie dotyczy”.

Ma to sens, jeśli pamiętasz z pierwszego sezonu, że Rick i Morty C-137 musieli uciec od swojej pierwotnej rzeczywistości, kiedy zamienili populację w przerażające potwory Cronenberga. Nie istnieją już w rzeczywistości C-137, ponieważ Jerry w tym wszechświecie jest brodatym myśliwym. Możliwe, że Rick C-137 nigdy nie zadał sobie trudu, aby sprawdzić oznaczenie swojego wszechświata, lub najprawdopodobniej po prostu nie dba o to wystarczająco.

Więc jaki jest koniec tej teorii? Zasadniczo oznacza to, że w pewnym momencie uniwersalne oznaczenia postaci są bez znaczenia. Kiedy możesz podróżować przez wieloświat i przyjąć pozycję repliki siebie, rzeczy takie jak „rodzina” i „przyjaciele” stają się otwarte na interpretację.

Jeśli były to różne iteracje Ricka i Morty’ego, oznacza to, że kontynuujemy śledzenie tej pary kilka odcinków później w „Total Rickall”. Wynika to ze sceny w „Mortynight Run”, w której widziano, jak Rick ładuje zielone skały różowymi rzeczami. Następnie w „Total Rickall” widzimy Ricka wyrzucającego kamienie do kosza. Czy to naprawdę Rick C-137? Którą wersję Ricka śledzimy w tych odcinkach? Czasami najlepiej posłuchać rady programu i nie myśleć o tym zbyt mocno.

Czy ten post był pomocny?