Skip to content
TV

Wyjaśnienie finałowej sceny po napisach She-Hulk

14 de październik de 2022
l intro 1665703288

Obrzydliwość w zbliżeniu

„She-Hulk: Attorney at Law” nie marnuje czasu na wykorzystanie ogromnej potęgi, jaką jest Marvel Cinematic Universe. W całej dziewięcioodcinkowej serii „She-Hulk” wprowadza kilka postaci i odniesień z MCU, umieszczając je bezpośrednio na ścieżce Jennifer Walters, która łamie czwartą ścianę (Tatiana Maslany). Po tym, jak pierwszy odcinek omawiał relacje między Jen i jej kuzynem, Brucem „Hulkiem” Bannerem (Mark Ruffalo), fani mieli okazję zobaczyć Sorcerer Supreme Wong (Benedict Wong), Emil „Abomination” Blonsky (Tim Roth), Daredevil (Charlie). Cox), a nawet kilka odniesień do Nowego Asgardu, Thora i życia miłosnego Kapitana Ameryki (Chris Evans). Innymi słowy, „She-Hulk” doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej pozycji w większej narracji.

Wraz z finałem „She-Hulk” wprowadzono kilka nowych elementów, które mogą stanowić podstawę przyszłych filmów i seriali telewizyjnych MCU. Być może największym szokiem w „She-Hulk” jest jednak wprowadzenie syna Hulka, Skaara (Wil Deusner), który według niektórych fanów może tworzyć film „World War Hulk”. Oczywiście, zgodnie z tradycją Marvela, w finale pojawia się scena post-kredytowa, która rodzi konkretne pytania o przyszłość niektórych ulubionych przez fanów postaci.

Abomination przyznaje się do swojej zbrodni w finale She-Hulk

Chociaż „She-Hulk: Attorney at Law” rozpoczyna bitwę między She-Hulk, Hulk, Abomination, przekształconym Toddem Phelpsem (Jon Bass) i Titanią (Jameela Jamil), She-Hulk wykorzystuje swoją zdolność do przełamania czwartej ściany i wkracza w naszą rzeczywistość, gdzie żąda obejrzenia „Kevina”, który jest bezpośrednim wezwaniem do Kevina Feige, głównego bohatera Marvel Studios. Po odkryciu, że Kevin jest w rzeczywistości sztuczną inteligencją, wzywa do zmian, które pociągną ludzi do odpowiedzialności za swoje działania. To powoduje, że szykująca się epicka bitwa zostaje całkowicie odrzucona, a zamiast tego zarówno Todd, jak i Emil zostają aresztowani — Todd za zhakowanie komputera i telefonu Jen, a Emil za złamanie warunków zwolnienia warunkowego.

Biorąc pod uwagę nowe spojrzenie na życie Emila Blonsky’ego i ogólną postawę zen, akceptuje on swoją odpowiedzialność i karę 10 lat więzienia. Jednak napisy końcowe w finale „She-Hulk” pokazują, że Wong po raz kolejny używa swojej procy do otwarcia portalu do szklanego więzienia Emila, co skłoniło Emila do spytania, czy mają Wi-Fi w Kamar-Taj, gdy przechodzą przez niego. portal. Jaka jest więc motywacja Wonga?

Przyjaźń między Wongiem i Blonskym

Wong pomaga uciec Emilowi ​​Blonsky'emu w napisach końcowych She-Hulk

Jednym z powodów nieustannych wysiłków Wonga, by wyciągnąć Emila Blonsky’ego z więzienia, mimo że został upomniany za ten czyn w trzecim odcinku „She-Hulk”, może być to, że Wong i Blonsky są w rzeczywistości przyjaciółmi. W trzecim odcinku Wong pojawia się w imieniu Blonsky’ego podczas przesłuchania w sprawie zwolnienia warunkowego. Władze chcą wiedzieć, dlaczego i jak Blonsky uciekł, a Wong wyjaśnia, że ​​to zrobił, i chociaż Wong zaoferował Blonsky’emu schronienie, Blonsky odrzuca tę ofertę, aby pokazać, że został zreformowany i chce przynieść korzyść społeczeństwu, a nie potwór.

W tym momencie władze zwracają uwagę, że Wong popełnił przestępstwo, wypuszczając Blonsky’ego na jakiś czas na wolność, co powoduje, że Wong natychmiast oświadcza, że ​​musi odejść, i znika w portalu. Wiemy, że Wong jest popularny w całym MCU, niezależnie od tego, czy bawi się na wieczorze karaoke z Shang-Chi, czy zostaje, by popijać „The Sopranos” z ulubioną przez fanów Madisynn (Patty Guggenheim). Wong może uważać Emila Blonsky’ego za prawdziwego przyjaciela, a ponieważ Blonsky jest odsyłany z powrotem do więzienia tylko za naruszenie zwolnienia warunkowego, Wong nie mógł pozwolić mu stracić dekady swojego życia. Jednak może być inny powód, dla którego Wong zdecydował się ponownie wystrzelić Blonsky’ego i może to mieć związek z ich wspólnym występem w „Shang-Chi i legendzie dziesięciu pierścieni”.

Wong może potrzebować Abominacji do szkolenia innych magicznych uczniów

Wong pokonuje Abomination w Shang Chi

Przed „She-Hulk” ostatni występ Abominationa w MCU pojawił się z epizodem w „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Jak ujawnia „She-Hulk”, walka w klatce pomiędzy Wongiem i Abominationem była częścią treningu Wonga. Wong potrzebował godnego wroga, a Abomination akurat pasował do tego zadania. Nie ma między nimi animozji, co podkreśla „She-Hulk” i jego finałowa scena, więc może być tak, że Wong jest po prostu wdzięczny za wysiłki Emila w tym dziale, lub może to być tak, że Wong ma zamiar użyć Abominationa w szkolenie innych uczniów w Kamar-Taj. Mógłby też dobrze wykorzystać swoją oryginalną ofertę schronienia, ponieważ prawdopodobnie trudno jest uzyskać kogoś ekstradowanego z tak odległego miejsca, tak skąpanego w magicznej energii. A może jest nawet szansa na przyszły program telewizyjny skoncentrowany na Wongu i jego superprzyjaciółkach.

Ze swojej strony Benedict Wong dał jasno do zrozumienia, że ​​uwielbia grać tę postać. „Po prostu cieszę się z grania tej roli i do czego mnie to prowadzi” – powiedział The Hollywood Reporter. „W każdym projekcie, w który zapraszają mnie do udziału, to po prostu odrywa kolejną warstwę cebuli, wiesz? Możesz dowiedzieć się więcej o dziwactwach Sorcerer Supreme”. Bycie jednym z najsilniejszych użytkowników magii na świecie prawdopodobnie ma efekt uboczny w postaci lekkomyślności, ale przynajmniej wiemy, że „Wongers” ma w MCU całkiem sporo przyjaciół, którzy go wspierają. Teraz fani Marvela muszą tylko usiąść, odetchnąć głęboko i czekać na kolejne pojawienie się Abominationa i Sorcerer Supreme.

Czy ten post był pomocny?