Skip to content
TV

Wulgarny język South Park sprawia, że ​​Trey Parker i Matt Stone są bardziej kreatywni

17 de luty de 2023
l intro 1676614124

Kyle pocieszający Stana

Nikt nigdy nie widział czegoś takiego jak „South Park”, zanim się zaczęło. Część „Simpsonowie”, część „Beavis and Butt-Head” i część „Wszystko w rodzinie”, serial animowany nosił swoje wpływy na okładce, ale miał własny smak. Od skromnych początków krótkometrażowego filmu VHS rozpowszechnianego w Hollywood po przebojowe wydarzenie filmowe z „South Park: Bigger, Longer, & Uncut”, serial wzniósł się ponad kontrowersje i stał się molochem popkultury.

Podczas gdy fani mogą twierdzić, że są chwile, kiedy „South Park” posunął się za daleko, celem serialu nie jest szokowanie lub wyobcowanie fanów. Twórcy Matt Stone i Trey Parker zrobili wszystko, co w ich mocy, aby powiedzieć, że tak naprawdę nie chcą urazić swoich odbiorców. Kiedy serial pojawił się po raz pierwszy, rodzice byli zniesmaczeni programem, w którym występowały dzieci i ich nocnikowe usta. Twórcy uznali jednak, że bardziej twórczo satysfakcjonujące jest zastanawianie się, co ich postacie, takie jak Kenny, Cartman, Stan i Kyle, mogą powiedzieć zamiast przeklinać.

Dzieci mogły być obrzydliwe bez przeklinania

W starym wywiadzie z 1997 roku dla Bikini Magazine (za pośrednictwem PaulSemel.com) Matt Stone wyjaśnił, że wulgarny język używany przez dzieciaki z „South Park” zmusił go i współtwórcę Treya Parkera do większej kreatywności i jest zakorzeniony w autentyczności. Wywiad został przeprowadzony jeszcze przed debiutem wpływowego i kontrowersyjnego serialu, więc pomysł pokazania dzieciaków przeklinających w telewizji wciąż był szokujący dla widzów późnych lat 90. Stone wyjaśnił: „W Comedy Central nie możemy powiedzieć” f *** ”i nie możemy powiedzieć” *** ”… to faktycznie poprawiło program”.

W późniejszym okresie serialu, podczas jego złotego wieku w sezonie 5, „South Park” faktycznie poszedł w ślady CBS z ich przełomowym odcinkiem „Chicago Hope” i nakręcił odcinek, w którym rzeczywiście mogli powiedzieć „s***” Centrum Komedii. Będąc „South Park”, powiedzieli to oczywiście 162 razy, ale przełamali bariery, prowadząc do dzisiejszego dnia, w którym postacie z takich programów jak „American Horror Story” i „The Walking Dead” mogą cały czas mówić przekleństwa w telewizji.

Pomimo tego, że był dostarczycielem złego smaku, Stone powiedział, że Parker i on sam uważają, że poleganie na przekleństwach to trochę kula. Powiedział: „To naprawdę działa w ciągu pięciu minut, ale jeśli to jest [what] robisz to przez 22 minuty przez 13 odcinków i wszystko, co masz, to garść przekleństw, to po prostu się starzeje. To nawet nie było wyzwaniem; to po prostu uczyniło nas bardziej kreatywnymi, ponieważ tak naprawdę musimy wymyślać prawdziwe żarty”. Fani zauważyli przez lata, że ​​dobrze umieszczony efekt dźwiękowy cenzora może być o wiele zabawniejszy niż usłyszenie prawdziwego przekleństwa. Nawet przy większej pobłażliwości dla języka w 2023, „South Park” nadal będzie wykrzykiwać słowo, które technicznie mogą powiedzieć w telewizji, aby uzyskać efekt komediowy.

South Park był wystarczająco bystry, by wiedzieć, że dzieci przeklinają, gdy zostają same

Stan, Kenny, Cartman i Kyle widzą przyszłego Stana i Kyle'a

Twórcy Matt Stone i Trey Parker, zmuszeni do kreatywnego wymyślenia większej liczby sposobów, w jakie dzieci z „South Park”, Cartman, Kyle, Stan i Kenny, mogą być obrzydliwe bez przeklinania, również doprowadziły do ​​większej autentyczności. Stone powiedział: „Jeśli zdarzy ci się wejść na grupę małych trzecioklasistów, przeklinają swoje mózgi. Uwielbiają to. To jedyne słowa, których używają. Ale używają ich w sposób, który jest trochę zły” ponieważ tak naprawdę nie rozumieją słów”. Mówi dalej, że przeklinanie jest w rodzinie i miał konkretny przykład potwierdzający jego rację dotyczącą dzieci, które często przeklinają. Powiedział: „Mój mały kuzyn, człowieku: najbrudniejsze usta ze wszystkich, jakich znam”.

Stone przyznał, że nie pamięta, dlaczego nie próbowali przenieść serialu do HBO, zanim wylądował w Comedy Central, aby mogli uciec z większą ilością, ale ogólnie powiedział, że cieszy się, że tego nie zrobili. Powiedział, że miał świetne doświadczenia z siecią, w której wylądowali, ponieważ mieli całkowitą swobodę twórczą. Bycie w kanale kablowym z „Komedia” w nazwie oznaczało, że mieli tylko jedno zadanie, z którego Stone i Parker byli zadowoleni, a było to po prostu być zabawnym. A „South Park” jest zabawny i rozwija się w Comedy Central od 25 lat i wciąż rośnie.

Czy ten post był pomocny?