Skip to content
TV

Według fanów najbardziej współczujący moment Sheldona w teorii Wielkiego Wybuchu

30 de grudzień de 2022
l intro 1672421185

Sheldon Cooper w koszulce Green Lantern

Ci, którzy nie widzieli „Teorii wielkiego podrywu”, wiedzą co najmniej dwie rzeczy o sitcomie CBS: obfite wykorzystanie odniesień do popkultury oraz brak umiejętności społecznych i arogancji Sheldona Coopera (Jim Parsons). Poświęć trochę czasu na obserwowanie, jak Cooper traktuje innych i trudno mu kibicować, zwłaszcza jeśli chodzi o tych, których uważa za mniej inteligentnych od siebie. Zastanów się, jak traktuje Penny (Kaley Cuoco), swoją sąsiadkę i rzekomą „przyjaciółkę”. Sheldon nieustannie ją poniża i kpi, celowo stwarza sytuacje, by ją dręczyć, a następnie oczekuje, że pomoże mu przysługami.

Oczywiście Cooper rozwija się z czasem, ucząc się, jak ważne jest docenianie swoich przyjaciół, poświęceń i zdając sobie sprawę, że nie wszyscy podzielają te same wartości, co on. W ciągu 270 odcinków serialu Sheldon od czasu do czasu wyraża współczucie i radość tym, którzy go kochają i troszczą się o niego. Chociaż jest z czego wybierać, fani „Teorii wielkiego podrywu” uważają, że jest jeden szczery moment ze strony Sheldona, który wyróżnia się na tle innych.

Fani uwielbiają, jak Sheldon dziękował swoim przyjaciołom podczas przemówienia Nobla

Na subreddicie dla fanów „Teorii wielkiego podrywu” użytkownik u/AbbreviationsAway500 przeprowadził ankietę wśród fanów na temat najbardziej współczującego i szczerego momentu Sheldona. Z ponad 110 głosami nie powinno dziwić, że fani uważają, że porywająca przemowa Sheldona do nagrody Nobla jest najpopularniejszym kandydatem. Zagorzali fani „Teorii wielkiego podrywu” wiedzą, że Sheldon marzył o zdobyciu nagrody Nobla od dziecka. Będąc częścią finału serialu CBS, Cooper postanawia uczynić ten moment wyjątkowym, dziękując swoim przyjaciołom za trzymanie się go, traktowanie ich ze szczerym współczuciem i szacunkiem. „Jego przemówienie z okazji przyjęcia Nagrody Nobla polegało na tym, że wyrażał prawdziwe emocje, co jest dla niego niezwykle trudne, co czyni to znacznie większym poświęceniem” – powiedział użytkownik u/Significant_Curve286 w odpowiedzi na ciepłą i pełną współczucia przemowę Sheldona.

Moment, który podsumowuje historię Sheldona i zapewnia głębszy wgląd w to, jak bohater w końcu pozbył się swojej arogancji, był wielkim momentem dla współgwiazdy Kaley Cuoco. „Kiedy po raz pierwszy przeczytałam scenariusz, podczas ceremonii wręczenia Nagrody Nobla – kiedy wszyscy wstali – byłam po prostu zdumiona genialnym scenariuszem” – powiedziała aktorka Penny w rozmowie z The Hollywood Reporter. „Dać każdemu jego chwilę i mieć Sheldona, który po tylu latach nigdy nie może przeprosić – właściwie przeprosić – swoich przyjaciół jest niewiarygodny. A robienie tego przed ludźmi i dawanie siebie w ten sposób było nierealne”.

Inne godne uwagi momenty współczucia, które pojawiły się w ankiecie, to przekazanie przez Sheldona swojej części zysków z patentu dziecku Howarda (Simon Helberg) i Bernadette (Melissa Rauch) oraz uczynienie Amy (Mayim Bialik) jego kontaktem w nagłych wypadkach w pracy.

Czy ten post był pomocny?