Skip to content
TV

W debiucie prawa i porządku Kelli Giddish grała zupełnie inną postać

4 de wrzesień de 2022
l intro 1662065383

Kelli Giddish uśmiecha się

Kiedy Christopher Meloni opuścił „Prawo i porządek: Specjalny oddział ofiar” w 2011 roku, aktor, który przez dwanaście sezonów grał detektywa Elliota Stablera, zostawił wielkie buty do wypełnienia. Tak duży, że zamiast niego do serii dołączyły dwie nowe postacie, Nick Amaro i Amanda Rollins. Jako porywczy Amaro, Danny Pino przetrwał cztery sezony w „SVU”. Tymczasem jego jednorazowy partner stał się jedną z najdłużej działających postaci w serii.

W 24. sezonie Kelli Giddish odchodzi z „Law & Order: SVU” jako detektyw Amanda Rollins po ponad dziesięciu latach. Transfer z Atlanty, Rollins przeżył wiele trudności podczas swojej kadencji w „SVU”. Producent wykonawczy Julie Martin zapewnia widzów, że Rollins pozytywnie odejdzie w związku z jej związkiem z Dominickiem Carisi, granym przez Petera Scanavino.

Chociaż Giddish wcielił się w rolę Rollinsa w prawie 250 odcinkach „SVU”, widzowie mogą być zaskoczeni, że odchodzący detektyw nie był pierwszą rolą Giddisha we wszechświecie „Prawo i porządek”.

Giddish miał role w SVU i Criminal Intent przed zdobyciem roli Rollinsa

Na długo zanim Kelli Giddish zadebiutowała w „SVU” jako Amanda Rollins, aktorka pojawiła się jako zupełnie inna postać w odcinku 8 sezonu. Uznawany za Kara Bawson w odcinku „Outsider”, Giddish odgrywa integralną ofiarę pościgu Fina Tutuoli (Ice-T) za seryjnym gwałcicielem (przez IMDb).

Giddish nie jest jedynym członkiem obsady „SVU”, który odegrał niewielką rolę w serialu, zanim ostatecznie zdobył większą rolę. Diane Neal, najbardziej znana z roli starszego asystenta prokuratora okręgowego Casey Novak, po raz pierwszy pojawiła się w odcinku 3 sezonu jako prawniczka o imieniu Amanda Chase. Podobnie Peter Scanavino miał wczesną rolę „SVU”, zanim podpisał kontrakt z Carisi.

Ale „SVU” nie był jedynym serialem w uniwersum „Prawo i porządek”, w którym pojawił się Giddish. Kilka miesięcy po swoim debiucie w „SVU” w styczniu 2007 roku, aktorka zapewniła sobie rolę w odcinku 7 sezonu „Prawo i porządek: Criminal Intent”. Giddish został uznany za Danę Stipe, zawodowego nurka, który jest podejrzanym.

Choć rola Giddisha w „SVU” jest stała od ponad dekady, aktorka przyznała, że ​​fajnie jest wyprowadzić postać poza zwykłą orbitę „Prawa i porządku”. „Wspaniale jest wejść na inny plan”, powiedziała Giddish o swoim odcinku w „Chicago PD” (przez ScreenSlam). „Możesz grać tą samą postacią, ale to zupełnie inny zestaw… To wszystko to rzeczy z ręki, więc styl jest trochę inny niż” SVU ”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna sieci National Network dotycząca gwałtu, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czy ten post był pomocny?