Skip to content
TV

W bitwie ocen transmisji strumieniowej między pierścieniami mocy a domem smoka jedna seria nadal dominuje

7 de październik de 2022
l intro 1665150270

Elendil wygląda na zszokowanego

Chociaż wiele programów o podobnej tematyce regularnie ściera się ze sobą w krajobrazie telewizyjnym, niewiele jest tak bliskich pod względem treści, gatunku i zakresu, jak „Władca pierścieni: Pierścienie mocy” i „Dom smoka” być. Ponieważ oba programy opierają się na ogromnych właściwościach fantasy legendarnych autorów i są emitowane mniej więcej w tym samym okresie tej jesieni, wielu fanów zastanawiało się, która seria wyjdzie na górę.

Ponieważ oba projekty są prequelami, trudno powiedzieć, czy „Pierścienie władzy” lub „Dom smoka” wzniosą się na epickie wyżyny swoich przodków, ale to nie powstrzymało hype pociągów przed opuszczeniem stacji dla obu serii dotąd. Dodatkowo, ponieważ obie serie rywalizują ze sobą tak wyraźnie w oczach fanów, naturalne jest, że chce się porównać ich liczby i zobaczyć, jak układają się przeciwko sobie.

Jak dotąd Pierścienie Mocy pokonują Dom Smoka

Chociaż ani „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy”, ani „Dom Smoka” nie są na pierwszym miejscu pod względem oglądalności, nie radzą sobie słabo z żadnym obszarem wyobraźni (poprzez Ostateczny termin). W rzeczywistości obaj znajdują się w pierwszej piątce, a spin-off „Karate Kid” „Cobra Kai”, film MCU „Thor: Miłość i grzmot” oraz thriller Netflix „Diabeł w Ohio” dopełniają resztę czołówki sloty.

Mimo to „The Rings of Power” wydaje się wyprzedzać swojego konkurenta, ponieważ zajął czwarte miejsce przed „House of the Dragon”, który wylądował na 5. miejscu. Ponieważ obie serie zostały już odnowione na drugi sezon przez Amazon i HBO, odpowiednio, stawki nie są wystarczająco wysokie, aby anulować którykolwiek z programów, ale bez wątpienia jest to pocieszenie dla fanów fantasy, wiedząc, że jest tak duży rynek dla tego gatunku w telewizji.

Chociaż bitwa między „Pierścieniami mocy” i „Domem smoka” nie została jeszcze całkowicie rozstrzygnięta, a obie serie wciąż mają nadchodzące odcinki do wydania, oceny programów z pewnością będą warte uwagi, w szczególności gdy ich epickie finały sezonu wyłaniają się z bram.

Czy ten post był pomocny?