Skip to content
TV

Tom Selleck z Błękitnokrwistych odrobił pracę domową, aby zrozumieć mundurowe wstążki Franka

27 de grudzień de 2022
l intro 1672094644

Frank Reagan nie może się doczekać

Tom Selleck zagrał w kilku filmach i programach telewizyjnych w swojej karierze i musiał przygotować się inaczej, aby nadać autentyczności każdej części. Jeśli chodzi o popularny serial „Błękitnokrwiści” (za pośrednictwem Rotten Tomatoes), aktor zadbał o to, aby wszystko, co dotyczy komisarza NYPD Franka Reagana — od jego manier po zorientowany na szczegóły strój policyjny — było jak najbardziej realistyczne na ekranie.

Nawet w swoim 13. sezonie długotrwała policyjna procedura nadal jest ogromnym hitem wśród domowej publiczności (via The Wrap). Serial jest nadal jednym z najczęściej oglądanych programów CBS i wielu zgodzi się, że wykazuje niewielkie oznaki spowolnienia (za pośrednictwem TVSeriesFinale.com). Chociaż widzowie mają do dyspozycji szeroki wachlarz podobnych programów, ulubiona dynastia telewizji zajmująca się wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych zdołała utrzymać imponującą pozycję wśród innych znanych konkurentów. Istnieje prawdopodobnie wiele powodów, dla których serial odniósł długotrwały sukces na małym ekranie, a niektórzy twierdzą, że dokładne przedstawienie policji pokazane w „Błękitnokrwistych” jest jedną z tych atrakcji, które pomagają serialowi wyróżnić się na tle innych.

Spośród wielu imponujących graczy, którzy tworzą znakomitą listę autentycznych procedur policyjnych, Selleck jest jednym z najbardziej doświadczonych członków obsady „Błękitnokrwistych”. Jednym z powodów, dla których osiągnął tak imponujące CV, jest nie tylko jego zaangażowanie w wartościowe przygotowania, ale także dbałość o szczegóły, takie jak nagrody za jego charakter.

Dla komisarza NYPD ważne jest wyrównanie wstęg

Jeśli chodzi o tworzenie serialu policyjnego, który ludzie są zainteresowani oglądaniem, pewne rzeczy muszą pójść dobrze, w tym garderoba. Widzom nie jest trudno dostrzec na ekranie wyglądający na podrobiony strój organów ścigania, co prawdopodobnie zepsułoby ogólne wrażenia. Właśnie dlatego programy zwykle robią wszystko, co w ich mocy, jeśli chodzi o dopasowanie tego, co nosi prawdziwa okazja, służąc społeczności. Dlatego dla Toma Sellecka granie komisarza nowojorskiej policji, Franka Reagana, oznaczało, że wszystko — w tym wstążki — powinno być zrobione dobrze.

„Starając się być dobrym aktorem, kiedy dowiadujemy się o dokładności, chciałem dobrze ustawić wstążki, więc odrobiłem pracę domową” – powiedział Selleck w wywiadzie dla CBS News (za pośrednictwem YouTube). „To po prostu przypomina… nam wszystkim o odpowiedzialności”. Aktor nie tylko chciał, aby wszystko było jak najbardziej autentyczne, ale także chciał okazać szacunek tym, którzy noszą wstążki w prawdziwym życiu.

Nie da się zaprzeczyć, że Selleck włożył dodatkowy wysiłek, aby ożywić Franka Reagana na ekranie, szukając inspiracji nawet u byłego komisarza nowojorskiej policji Billa Brattona — prawdziwego funkcjonariusza organów ścigania. Wysiłki Sellecka jako Reagana przyniosły mu szacunek prawdziwego personelu organów ścigania, a niektórzy funkcjonariusze salutowali aktorowi, gdy przechodzili obok. Dbałość Sellecka o szczegóły niezaprzeczalnie zwiększyła wrażenia, które fani nadal uważają za zabawne.

Czy ten post był pomocny?