Skip to content
TV

The Walking Dead Sezon 11 Odcinek 6 Wyjaśnienie zakończenia

27 de wrzesień de 2021
l intro 1632708922

Jako seria, której akcja rozgrywa się podczas apokaliptycznej pandemii zombie, „The Walking Dead” zawsze stawiał jedną nogę w świecie horroru. Niektóre odcinki jednak bardziej skłaniają się do gatunku niż inne. „W środku” to jeden z takich odcinków.

Zniknięcie Connie (Lauren Ridloff) podczas zawalenia się jaskini w sezonie 10 spowodowało ból serca i konflikt u wielu Aleksandryjczyków. Widzowie dowiedzieli się, że wciąż żyła na długo przed tym, jak zrobili to sami bohaterowie, a w „In the Inside” w końcu dowiadujemy się z nią i Virgilem (Kevin Carroll), który znalazł ją po nieszczęsnej podróży na wyspę Bloodsworth z Michonne (Danai Gurira ).

Nasze spotkanie z tymi postaciami nie jest jednak radosne, ponieważ natychmiast wpadamy z parą uciekającą przed niewidzialnym stworzeniem, które ściga je przez wysoką trawę. W końcu znajdują schronienie w dużym dworku otoczonym spacerowiczami. Virgil postrzega to jako tymczasową bezpieczną przystań, która pozwoli im trochę czasu na odpoczynek i regenerację sił. Z drugiej strony Connie jest przekonana, że ​​nie grozi im jeszcze niebezpieczeństwo.

Druga główna fabuła odcinka rozgrywa się w innym napięciu. W Meridian Daryl (Norman Reedus) pełni teraz rolę podwójnego agenta wśród Żniwiarzy. Podczas gdy jego związek z Leah (Lynn Collins) zapewnia mu dobrą przykrywkę, narastająca bitwa między społecznością byłych wykonawców wojskowych a grupą Maggie (Lauren Cohan) grozi ujawnieniem jego kłamstw na tysiąc różnych sposobów. Najbardziej bezpośrednim zmartwieniem Daryla jest Frost (Glenn Stanton), jeden z ludzi Maggie, który został schwytany wraz z Darylem, którego Żniwiarze torturują w poszukiwaniu informacji. Darylowi udało się zinfiltrować grupę fanatyków, ale pozostanie w ich łaskach jest trudnym zadaniem i ma śmiertelne konsekwencje w przypadku porażki.

Connie i Virgil nie są sami

Po przepchnięciu się przez hordę piechurów na zewnątrz (i zabiciu tego, który wślizgnie się z nimi przez drzwi wejściowe), Connie i Virgil znajdują się w przerażającej starej rezydencji, która byłaby jak w domu w grze wideo z gatunku survival horror. Virgil szybko przegląda posiadłość i zachęca Connie do odpoczynku, ponieważ wyraźnie cierpi na skrajne wyczerpanie. Ale Connie jest przekonana, że ​​dom nie jest bezpiecznym miejscem do spania. Nalega na dokładniejsze przeszukanie nieruchomości i potwierdza swoje obawy, gdy zagląda do dziury w ścianie za apteczką i widzi, że ktoś na nią patrzy.

Pomimo jej oczywistego cierpienia, Virgil nie chce jej uwierzyć. Dopóki nie zostaną nagle rozdzielone przez przesuwający się panel ścienny. Tutaj dźwięk odcinka się zacina, dając widzom instynktowny wgląd w to, jak Connie, która jest głucha, przeżywa tę sytuację. Nie widzi tego, co prześladuje ją po domu, chociaż wie, że coś się gdzieś czai. Na szczęście dla Connie jest postacią znaną ze swojej wytrwałości.

Idąc korytarzami, Connie przykłada rękę do ściany i zatrzymuje się. Wyczuwa ruch za sobą w samą porę, by zacząć biec do przodu, aby uniknąć stworzenia, które obserwowało ją, odkąd po raz pierwszy przybyli do domu. Zdziczały mężczyzna biegnie korytarzem, ubrany tylko w przepaskę na biodrach i biegnie na rękach i nogach jak zwierzę. Spryt Connie pomaga jej zachować dystans między nią a prześladowcą, ale jest daleko od domu na wolności.

Connie organizuje odważną ucieczkę

Connie i Virgil udają się ponownie połączyć, ale szybko dowiadują się, że dziki mężczyzna, który ścigał Connie, jest tylko jednym z wielu. Para biegnie przez dom do drzwi wejściowych, odpędzając zdziczałych ludzi, którzy wyłaniają się z każdego zakamarka i szczeliny. Wygląda na to, że ten klan zdziczałych ludzi ma system polowań i pułapek na swoje ofiary. Na początku odcinka Connie i Virgil byli ścigani przez coś, czego nie mogliśmy zobaczyć – kamera pokazała tylko trawę poruszającą się za nimi, aby wskazać, że zbliża się w ich stronę. To był prawdopodobnie jeden z dzikich ludzi, którzy próbowali zagonić ich do domu.

Kiedy Connie i Virgil przybyli do domu, zdziczali ludzie nie dali się od razu poznać. Zamiast tego czekali, aż para opuści ich obronę. Wtedy wyszliby ze swojej sieci tajnych przejść, aby zaatakować i zabić swoją ofiarę, używając pułapek, takich jak przesuwane drzwi w korytarzu, aby upewnić się, że nie będą mogli się wydostać. Sterta kości, które Connie odnajduje w piwnicy posiadłości, potwierdza, że ​​wielokrotnie z powodzeniem stosowali tę technikę.

I uszłoby im to na sucho, gdyby nie upieranie się Connie, że coś jest nie tak w tym domu. Jej instynkty ratują ją ponownie po tym, jak ona i Virgil, który podczas ucieczki zostaje kilkakrotnie dźgnięty nożem, zostają osaczeni w foyer. Gdy zdziczali ludzie się zbliżają, Connie popycha Virgila do kąta, rozdziera się we wnętrznościach szwendacza, którego zabili wcześniej, i otwiera frontowe drzwi.

Szwendacze z zewnątrz napływają do środka. Dzięki wnętrznościom szwendaczy ignorują Connie i Virgila i zaczynają atakować klan dzikich ludzi, gdy para ucieka.

Umiejętności Daryla jako tajnego agenta zostają wystawione na próbę

Podczas gdy Connie i Virgil walczyli o życie, Daryl toczył własną bardziej subtelną, ale nie mniej intensywną walkę. Po torturowaniu miejsca spotkania Maggie z Frost (z pomocą Daryla, który został zmuszony do wspólnej zabawy, aby zachować swoją przykrywkę), drużyna Żniwiarzy wyrusza, by zebrać niczego niepodejrzewających Aleksandryjczyków.

Przyznanie Frosta na początku wydaje się katastrofą dla grupy Maggie, ale w rzeczywistości daje im strategiczną przewagę dzięki szybkiemu myśleniu Daryla. Kiedy Żniwiarze docierają na miejsce kryjówki, Daryl dzwoni kilka uszkodzonych linii energetycznych, aby zasygnalizować Maggie, że ma towarzystwo. Ona i reszta ukrywają się w piwnicy swojej kryjówki, do której Daryl stara się ukryć, gdy Żniwiarze wchodzą do środka, by przeszukać. Podczas gdy grupa Maggie słucha ze swojej kryjówki, Daryl prowadzi otwartą i szczerą dyskusję z Leah i Carverem (Alex Meraz) na temat szczegółów obecnej liczby Żniwiarzy i strategii obrony.

Carver jest bardzo podejrzliwy wobec Daryla i jego intencji i chociaż Daryl naraża się na wysyłanie sygnałów do grupy Maggie, nigdy nie daje Carverowi wystarczającej liny, by go powiesić. Najlepsze, co Carver może zrobić, to spróbować przypomnieć, jak bardzo Leah była zraniona po tym, jak związek jej i Daryla zakończył się po raz pierwszy. Ale Leah nie ma tego i nawet po tym, jak Carver odkrywa piwnicę, w której ukrywała się Maggie, jego kłótnia z Darylem dała grupie szansę na ucieczkę. Podsumowując, misja przebiega tak dobrze, jak Daryl mógł mieć nadzieję, ale kiedy wracają do kwatery głównej Żniwiarzy, odkrywa, że ​​może jeszcze nie wyszedł z lasu.

Jak ponowne pojawienie się Connie wpłynie na Aleksandryjczyków?

Connie niewiele wiedziała, gdy uciekała przed zdziczałymi ludźmi, ale Kelly (Angel Theory), Magna (Nadia Hilker), Carol (Melissa McBride) i Rosita (Christian Serratos) były na jej tropie. Po tym, jak Kelly znalazła jeden z jej opuszczonych obozów, grupa wiedziała, że ​​jest blisko i dzięki instynktownemu rozpoznaniu, udało im się ponownie zjednoczyć, gdy ona i Virgil wyszli z domu horroru.

Zjazd jest krótki i płaczliwy. Tworzy również kilka potencjalnie napiętych dynamik, które można zbadać w przyszłych odcinkach. Na życie Carol głęboko wpłynął jej udział w zniknięciu Connie i domniemanej śmierci, co wbiło klin między nią a Darylem. To, jak Connie reaguje na Carol teraz, gdy wróciła do grupy, może okazać się ważnym momentem w rozwoju obu postaci.

Magna może również zauważyć pewne problemy. Zachęca Kelly, by ruszyła dalej i przestała mieć nadzieję, że Connie wciąż żyje. Nie było to całkowicie nieuzasadnione, biorąc pod uwagę, że śmierć Connie była szeroko spekulowana. Jednak ponieważ między dwoma sojusznikami narastają już napięcia, odkrycie, że Kelly miała rację, aby utrzymać swoją nadzieję przy życiu, może pogorszyć sytuację.

A wszystko to nie wspominając nawet o czynniku Wergiliusza. Nie tylko wcześniej miał trochę chwiejny związek z Judith (Cailey Fleming) – w końcu raz pocięła go w nogę – ale był także z Michonne, kiedy znalazła dowody na to, że Rick (Andrew Lincoln) wciąż może być żywy. Do tej pory Judith trzymała w tajemnicy potencjalny los swojego ojca. Jeśli Wergiliusz zdecyduje się podzielić tym, co znalazł z Michonne, będzie to wielka rewelacja dla większości Aleksandryjczyków.

Papież nazywa blef Daryla

Tajna misja Daryla mająca na celu upewnienie się, że grupa Maggie nie zostanie złapana przez Żniwiarzy, zakończyła się sukcesem, ale dla Leah i Carvera wyprawa zakończyła się porażką. Kiedy jednak wracają do bazy, Pope uśmiecha się. Mówi zespołowi, że podczas ich nieobecności nadal przesłuchiwał Frosta, który najwyraźniej zginął podczas tortur, ponieważ jest teraz chodzikiem przywiązanym do słupka na zewnątrz. „Nie był zbyt rozmowny” – mówi Pope. – Ale wyciągnąłem od niego wszystko, czego potrzebowałem.

Pope następnie po prostu odchodzi, pozostawiając Daryl w bardzo niepewnej sytuacji. Istnieją dwie oczywiste interpretacje tego, co Papież mógłby tutaj robić. Albo udało mu się zmusić Frost do przyznania się, że Daryl okłamuje grupę i pozwala mu się wiercić, zanim planuje jakiś rodzaj odwetu, albo nie wyciągnął niczego z Frosta i ma nadzieję, że Daryl załamie się pod presją nie wiedzieć, co zostało powiedziane i pomylić się. Zabicie Mroza było sprytnym posunięciem ze strony Pope’a, ponieważ również sprawia, że ​​Daryl nie ma możliwości dowiedzenia się dokładnie, co zostało powiedziane.

Opcja druga wydaje się bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę sposób działania Pope. Kiedy kilka odcinków temu zabił jednego ze swoich, nie wskazywał, że ma z nim problem, aż do momentu, gdy wrzucił go do ogniska. Jeśli rzeczywiście dowiedziałby się, że Daryl kłamie, powiadomienie go mogłoby wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Papież lubi rządzić się strachem i zastraszeniem. Sprawienie, by Daryl pomyślał, że może być po swojej złej stronie, bez względu na to, jakich informacji dowiedział się od Frosta, może być po prostu jego strategią, aby utrzymać swojego nowego brata w ryzach.

Tak czy inaczej, to wyraźny znak, że Daryl nie jest tak bezpieczny w swojej pozycji wśród Żniwiarzy, jak mógłby mieć nadzieję.

Czy ten post był pomocny?