Skip to content
TV

The Horrible Carpal Tunnel Deadliest członkowie załogi Catch znoszą to, co nie jest pokazywane w telewizji

30 de październik de 2022
l intro 1666966508

Kapitan Keith Colburn uśmiecha się

Majtkowie i członkowie załogi „Deadliest Catch” Discovery spędzają każdy dzień w obliczu najbardziej wstrząsających warunków pracy, jakie można sobie wyobrazić. Od dawna fani serialu wiedzą, że rybołówstwo komercyjne jest samo w sobie jednym z najbardziej śmiertelnych zawodów w Stanach Zjednoczonych, a CDC donosi, że śmiertelność rybaków komercyjnych jest 29 razy wyższa niż średnia krajowa.

Rzeczywiście, każdy członek załogi, którego spotkasz w „Deadliest Catch”, nieustannie walczy o życie podczas pracy na otwartym oceanie — znosząc burzliwe warunki pogodowe, niebezpieczny sprzęt rybacki i wszechobecne zagrożenie hipotermią — podczas pracy w i dzień na wyciągnięcie jak największej ilości kraba. „Deadliest Catch” wyjaśnia, że ​​majsterkowanie to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie, który wiąże się z pokonywaniem wielu przeszkód i zmagań.

W rzeczywistości jedna z najbardziej szkodliwych komplikacji, jakie może znieść członek załogi „Deadliest Catch”, nigdy nie jest pokazywana w telewizji – pomimo faktu, że może mieć wyniszczający wpływ na ich zdrowie.

Większość członków załogi rozwija ekstremalny i wyniszczający zespół cieśni nadgarstka na Deadliest Catch

W 2011 roku w wywiadzie dla Entertainment Weekly długoletnia gwiazda „Deadliest Catch”, Keith Colburn – kapitan Czarodzieja F/V – ujawnił, że prawie każdy członek załogi „Deadliest Catch” cierpi na zespół cieśni nadgarstka z powodu pracy z ciężkim sprzętem. „Ci faceci pracują tak ciężko, że wszyscy mają zespół cieśni nadgarstka” – powiedział Colburn. „Przenoszą 40-kilogramowe przedmioty przez cały dzień… Zaciskają się przez cały dzień, wiążąc węzły. I tak szybko w trakcie sezonu palce zaczynają drętwieć. ręce, w nadgarstki – niektórzy faceci aż do łokci”.

Colburn wyjaśnił, że wielu członków załogi budzi się każdego ranka, aby znaleźć ręce zamrożone w „pazurach” i że muszą używać gorącej wody, aby krew znów płynęła. Chociaż może to nie wydawać się poważnym problemem ze względu na inne śmiertelne aspekty komercyjnego przemysłu rybnego, długoterminowe skutki zespołu cieśni nadgarstka mogą być niezwykle wyniszczające.

Według Narodowego Instytutu Zdrowia ciężkie przypadki zespołu cieśni nadgarstka mogą prowadzić do osłabienia ręki, zaniku mięśni kciuka i uszkodzenia nerwu pośrodkowego biegnącego wzdłuż przedramienia. Komentarze Colburna rzucają światło na ekstremalne przypadki cieśni nadgarstka, które nękają członków załogi w „Deadliest Catch” – stan, który może pozostawić tych członków załogi z wyniszczającymi problemami długo po tym, jak przestali pracować we flocie łowiącej kraby.

Czy ten post był pomocny?