Skip to content
TV

Keith Colburn z The Time Deadliest Catch poprowadził obsadę do tajfunu

27 de wrzesień de 2022
l intro 1664291870

Kapitan Keith Colburn z Deadliest Catch uśmiecha się

Najwyższym priorytetem każdego kapitana w „Deadliest Catch” Discovery Channel jest bezpieczne sprowadzenie załogi do domu i złapanie wielu krabów – ale czasami te dwa priorytety są ze sobą sprzeczne. Kapitan Czarodzieja, Keith Colburn, wie, że jest to cienka linia, którą muszą kroczyć kapitanowie krabów, a dokonywanie złych wyborów może być śmiertelne. Było więc nie lada niespodzianką, gdy Colburn podjął dziwną decyzję o rozpoczęciu 16. sezonu serialu.

Na początku 16. sezonu kapitanowie łodzi na Morzu Beringa musieli podjąć ważną decyzję, gdy rozpoczął się sezon na kraby królewskie – czy warto ryzykować, aby rozpocząć podróż, ponieważ tajfun wciąż jest aktywny nad łowiskami? Tajfun Hagibis właśnie siał spustoszenie w wyspiarskim kraju Japonii i nadal wirował nad Morzem Beringa, gdy rozpoczął się ich sezon połowowy w 2019 roku.

Niemal każdy kapitan decydował się zostać w porcie i poczekać, aż burza minie, kapitan Czarodzieja miał plan, który, jak sądził, może dać mu przewagę w życiu.

Ważenie, czy warto ryzykować, jest ogromną częścią bycia kapitanem

„W tym roku popełniłem błąd” – przyznał kapitan Keith Colburn w wywiadzie dla Matta Forte z Build. Colburn zwodował swoją łódź na początku sezonu krabów królewskich, mimo że tajfun Hagibis wciąż pływał nad Morzem Beringa. Tajfun zabił ponad 100 osób i został wymieniony jako najbardziej kosztowny tajfun od 1980 r., który powstał w basenie Pacyfiku.

Colburn powiedział Forte, że ma nadzieję przejechać się na fali sztormowej tajfunu – serii fal, które pochodzą z frontu sztormu – ale z powodu niskiego ciśnienia Morze Beringa nie współpracowało. Colburn powiedział, że fale miały co najmniej 40 stóp, a niektóre szczyty były znacznie wyższe; był to niebezpieczny początek sezonu krabów królewskich dla Colburna i jego załogi na pokładzie Czarodzieja.

Na szczęście dla Colburna i jego załogi udało mu się bezpiecznie dostać do domu swój 155-stopowy statek – ale nie bez żalu ze strony kapitana weterana. „Mam dużą łódź, bezpieczną łódź i przetrwaliśmy burzę, ale… muszę sobie cały czas przypominać: „Keith, wiesz co? Pamiętaj, jakie są twoje obowiązki tutaj. załoga i wszyscy są bezpieczni w domu” – ujawnił Colburn. Kapitan miał nieskazitelną reputację – wielu fanów w ogóle go nie lubi – ale przynajmniej jest w stanie przyznać, że popełni błąd i, miejmy nadzieję, również wyciągnie z tego wnioski.

Czy ten post był pomocny?