Skip to content
TV

Star Trek: The Next Generation faktycznie przedstawiał młodą Kirsten Dunst

7 de maj de 2023
l intro 1682911182

Telewizja

Kirsten Dunst bierze udział w wydarzeniu

Rozwijająca się kariera telewizyjna i filmowa Kirsten Dunst trafiła na scenę programu „Saturday Night Live” 12 listopada 1988 roku. Sześcioletni aktor pojawił się jako jedna z wnuczek kultowego prezydenta Dany Carvey, George’a Busha, w programie „SNL”. Jednak rola Dunsta, wysysającej krew maszyny do zabijania, Claudii w Tomie Cruise’u i Brada Pitta w Wywiadzie z wampirem, naprawdę przyniosła aktorowi rozgłos sześć lat później, w 1994 roku. Ale zaledwie rok wcześniej młody aktor wystąpił gościnnie w ostatni sezon „Star Trek: Następne pokolenie”.

W sezonie 7, odcinku 7, „Dark Page”, Dunst wciela się w życzliwego telepatę o imieniu Hedril. Matka Deanny Troi (Marina Sirtis), Lwaxana (Majel Barrett-Roddenberry), jest zajęta nauczaniem niegdyś wyłącznie telepatycznego gatunku Cairn, jak komunikować się werbalnie, a mama Troi nazywa Hedrila swoim najlepszym uczniem. Niestety, bez wiedzy reszty załogi Enterprise-D, Hedril przypomina Lwaxanie jej pierworodną córkę Kestrę (Andreana Weiner), która zginęła tragicznie w wypadku, gdy Deanna była jeszcze niemowlęciem.

Dunst grał praktycznie każdy typ postaci, jaki można sobie wyobrazić, od ukochanej Petera Parkera (Tobey Maguire), Mary Jane Watson w trylogii Sama Raimiego „Spider-Man”, przez młodszą Amy March w pełnometrażowej wersji „Małych kobietek” z 1994 r. -ekranowa adaptacja Marii Antoniny. Ale nie daj się zwieść jej małej roli w „TNG”, ponieważ Hedril była integralną częścią fabuły „Dark Page”.

Dunst wcielił się w Hedrila w Star Trek: The Next Generation

Prawie rok przed tym, jak jej wampirzyca Claudia dołączyła do nieumarłej rodziny Lestata de Lioncourta (Cruise) i Louisa de Pointe du Lac (Pitt) w filmowej adaptacji powieści autorki Anne Rice „Wywiad z wampirem”, Kirsten Dunst wypaczyła jej drogę do XXIV wieku. To prawda, że ​​Hedril odegrała niewielką rolę w „Star Trek: Następne pokolenie”, ale ciepło i autentyczność Dunst dodały jeszcze więcej powagi i tak już rozdzierającej serce fabule, w której Lwaxana (Barrett-Roddenberry) w końcu musiała stawić czoła stracie swojego najstarszego córka Kestra (Weiner).

Niektórzy fani mogą być zaskoczeni umiejętnościami aktorskimi, które Dunst posiadał w tak młodym wieku, ale „TNG” nie było pierwszym rodeo aktora. Właściwie od małego pracowała zawodowo. „Miałem trzy lata w sklepie spożywczym” – powiedział Dunst podczas wywiadu dla Vanity Fair. „Ludzie przychodzili do mojej mamy i mówili:” Twoje dziecko jest słodkie. Powinieneś umieścić ją w roli dziecięcej aktorki lub modelki ”. I byliśmy w New Jersey. I tak jako mała dziewczynka podpisałem kontrakt z agencją modelek Forda ”.

„Wyszedłem na reklamę płatków śniadaniowych Kix i zarezerwowałem ją” – kontynuował Dunst. „A potem pojawił się” Wywiad z wampirem ”. I to, wiesz, był mój wielki przełom”. Dunst ostatnio wcieliła się w postać Rose Gordon w filmie The Power of the Dog u boku męża Jessego Plemonsa i doktora Strange’a z MCU, Benedicta Cumberbatcha.

Czy ten post był pomocny?