Skip to content
TV

Star Trek: Lower Decks Star Carl Tart dania o przywracaniu Tamarian z powrotem do telewizji – na wyłączność

7 de październik de 2021
l intro 1633535209

28 września 1991 roku „Star Trek: The Next Generation” wyemitował drugi odcinek piątego sezonu: „Darmok”. Odcinek przedstawia niełatwą próbę zawarcia sojuszu między Gwiezdną Flotą a „niezrozumiałą” rasą zwaną Dzieciami Tamy. Kapitan Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) zostaje siłą przetransportowany przez tamaryjskiego kapitana Dathona (Paul Winfield), gdzie para mierzy się z niewidzialną bestią.

W proroczym epizodzie Picard musi nauczyć się w locie języka tamaryjskiego, który, jak się okazuje, jest językiem poetyckich memów i odniesień. W skrócie: jeśli kiedykolwiek widziałeś dwóch podobnie myślących nerdów komunikujących się ze sobą poprzez dyskusje na temat ich ulubionych programów telewizyjnych, filmów i książek, to rozumiesz, o co chodzi z Tamarianami – i dlaczego Picardowi zajęło trochę czasu zrozumienie Ich język.

„Darmok” oznaczał jedyne pojawienie się Dzieci Tamy przez 30 lat. Jednak dzięki „Star Trek: Lower Decks” (programowi Trek, który nie brakuje czasu na odwoływanie się do historycznej przeszłości serii), The Children of Tama powracają w postaci pierwszego tamaryjskiego oficera Gwiezdnej Floty, Kayshon (Carl Tart). .

Looper usiadł z Tartem, aby porozmawiać o tym, jak to jest przywrócić do życia jednego z najbardziej kultowych, jednorazowych kosmitów Treka.

Zostanie Tamarianem jest trudniejsze niż myślisz

W języku tamaryjskim jest coś więcej, niż większość ludzi prawdopodobnie zdaje sobie sprawę. Looper zapytał Carla Tarta, jak przygotował się do sprowadzenia ich z powrotem.

„Zdecydowanie musiałem się trochę pouczyć” – mówi Tart. „A podczas sesji nagraniowych musieliśmy ćwiczyć pewne słowa i pewne rzeczy, aby upewnić się, że mam to poprawnie, ponieważ [fans are] poważnie o tym. Więc nie chciałem niczego zepsuć. Ale tak, to było interesujące – kiedy po raz pierwszy otrzymałem scenariusze i otrzymałem to, co chciałem powiedzieć – pomyślałem: „Och, okej, będzie mi trudno to przećwiczyć”, ale scenarzyści są tacy fajni, są tak bardzo w to zanurzeni i wiedzą, jak to działa”.

Tart opowiedział również o tym, jak praca z główną obsadą (z niektórymi z nich jest już zaprzyjaźniony dzięki pracy w Brygadzie Obywateli Upright) pomogła mu nawiązać kontakt z Tamarian Kayshon.

„Ben Rodgers, który jest jednym ze scenarzystów i który również brał udział w serialu, oraz Chris Kula, inny facet, którego znam” Tart mówi o tych, którzy pomogli mu w wprowadzeniu do Tamarians. „Pomógł mi chyba najbardziej, ponieważ jest ze mną na każdej sesji nagraniowej”.

Naszym największym pytaniem było jednak, czy Kayshon wypowie epicką tamaryjską frazę „Shaka, kiedy upadły mury”, która reprezentuje tragiczną porażkę. Już raz to powiedział, że nie jest w stanie nakłonić kobiety do wypicia z nim drinka, ale czy powie to naprawdę przed końcem drugiego sezonu „Dolnych pokładów”?

– Och, nie wiem. Nie wiem. Musisz oglądać.

„Star Trek: Lower Decks” transmituje nowe odcinki w czwartki na Paramount+.

Czy ten post był pomocny?