Skip to content
TV

She-Hulk, odcinek 4, podsumowanie: Blaze of Glory

8 de wrzesień de 2022
l intro 1662604015

Wong mówi

Mamy cztery odcinki „She-Hulk: Attorney at Law”, a Tytanię (Jameela Jamil) widzieliśmy tylko raz. Zgadywaliśmy, że złoczyńca – który pojawił się w ostatniej scenie pierwszego odcinka („Normalna ilość wściekłości”) – pojawi się w ostatnich trzech odcinkach, ale zamiast tego otrzymaliśmy kilka wątpliwych scen po napisach.

Odcinek 4 czasami traci koncentrację, niepewny, czy randki Donny’ego Blaze’a (Rhys Coiro) czy She-Hulk (Tatiana Maslany) są jego historią A. Ponownie pojawia się Wong, który musi naprawić błędy Blaze’a, nieudanego mistrza sztuk mistycznych, który sprowadza demoniczne nietoperze na Ziemię-616. Wong pozyskuje Jen, aby została jego prawniczką i służy Blaze’owi zaprzestanie używania prawdziwej magii. To interesująca historia, ale wydaje się, że służy jako sposób na zatrzymanie Wonga i sprawienie, by praca Jen w dziale prawa superbohaterów była warta zachodu.

Jen zdaje sobie również sprawę, że ma dużo więcej szczęścia w miłości – lub pożądaniu – gdy jest w formie She-Hulk. Zapałki pojawiają się w jej aplikacji randkowej, a ona znajduje zamroczonego onkologa dziecięcego, który spędza z nią noc w jej zielonej chwale. Niestety, nie jest pod wrażeniem jej ludzkiej postaci, a ich romans szybko staje się przygodą na jedną noc.

Więc jakie było znaczenie odcinka 4 z tymi jednorazowymi fabułami? Dokąd to zmierza? Czy Madisynn jest następną postacią, która dostanie niepotrzebny spinoff Disney+? GDZIE JEST TITANIA?

Wśród nas są nieudolni mistrzowie sztuk mistycznych

Pojawienie się Donny’ego Blaze’a w odcinku 4 „She-Hulk” przynosi odpowiedź na pytanie, którego nikt nie zadał. Ale to nie znaczy, że to niepotrzebne pytanie. Co dzieje się z mieszkańcami Karma-Taj, którzy nie do końca radzą sobie z cięciem? Czy są adoptowani do kochających rodzin jak owczarki niemieckie, które nie przeszły szkolenia policyjnego? Nie. Żyją sami z wątpliwymi świtą i organizują pokazy magii na poziomie C. Ale ci ludzie są bardzo realni i żyją wśród zwykłych obywateli.

W „Doctor Strange” dowiedzieliśmy się, że Jonathan Pangborn (Benjamin Bratt) opuścił Karma-Taj po wyleczeniu paraliżu, prowadząc codzienne życie, zanim Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor) pozbawił go mocy. Donny Blaze był przeciwny, został wyrzucony z Karma-Taj za transport beczek i braci bractwa. Musimy myśleć, że wokół jest więcej Jonathanów i Donny’ego, a oni są bardziej niebezpieczni, niż nam się wydaje. Niskobudżetowy magik udowodnił, jak groźne mogą być ci byli uczniowie. Potrafi otwierać portale do innych wymiarów, sprowadzając demony do naszego świata. Jest także d-bagiem klasy A, który kradnie dowcipy Niesamowitego Jonathana (np. sprawianie, by pojawił się ptak).

Kiedy nadawany jest sezon 1, odcinek 5 She-Hulk?

She-Hulk w garniturze

Piąty odcinek „She-Hulk” zadebiutuje w Disney+ 15 września o godzinie 3:00 czasu wschodniego. Odcinek wyznaczy półmetek serialu, który będzie trwał dziewięć odcinków. W tym momencie jesteśmy (prawie) pewni, że Titania pojawi się ponownie, gdzie prawdopodobnie zmierzy się z Jen Walters w sądzie.

Ostatnia scena odcinka 4 pokazuje Jenn, która otrzymuje papiery za używanie znaku towarowego, She-Hulk. Okazuje się, że Titania zarejestrowała tę nazwę, co oznacza, że ​​Jen używa jej nielegalnie. Mimo, że nie podaje sobie imienia, a nawet narzeka na jego oryginalność, Jen jest She-Hulk i teraz za to zapłaci. Ale czy to sztuczka Titanii? Nie ma mowy, żeby mogła wiedzieć, że żeński Hulk ma zostać stworzony i zarejestrował tę nazwę z wyprzedzeniem. Zrobiła to po tym, jak jej nowy wróg trafił na pierwsze strony gazet i chciała na tym skorzystać.

Titania jest osobą obdarzoną supermocami, chociaż nie znamy zakresu tych mocy poza super siłą. Mamy nadzieję, że zobaczymy kolejną bitwę między tymi dwiema kobietami, ale może się to nie wydarzyć w odcinku 5. Mamy nadzieję, że lepiej zrozumiemy motywy Titanii i podejrzewamy, że nie po raz pierwszy wyciągnęła coś takiego.

Czy ten post był pomocny?