Skip to content

Czy odcinek 2 She-Hulk właśnie potwierdził istnienie Roberta Downeya Jr. w MCU?

25 de sierpień de 2022
l intro 1661376607

Robert Downey Jr. w okularach

Marvel Cinematic Universe bardzo różni się od naszego świata, ale z biegiem czasu, poprzez różne odniesienia do popkultury, uczymy się, co jest kanonem w życiu naszych superbohaterów. Tylko niektóre osoby, o których wiemy, że istnieją w MCU, to Kendrick Lamar, Beyoncé, Leonardo DiCaprio, Keanu Reeves, Patrick Swayze i Kevin Bacon. „Gwiezdne wojny”, Superman i Batman są również bardzo realni w MCU, w tym także każdy aktor, który kiedykolwiek pojawił się w serii Lucasfilm.

Przy tak wielu filmach i programach telewizyjnych wspomnianych w projektach MCU, niektórzy aktorzy, którzy faktycznie występują we wszechświecie, również są w nim kanonami. Ma sens? Na przykład Tony Stark (Robert Downey Jr.) nazywa Thora (Chris Hemsworth) „Lebowskim” w „Avengers: Endgame”, co oznacza, że ​​​​Jeff Bridges istnieje w MCU. Ale aktor gra także Obidiaha Stane’a w oryginalnym filmie „Iron Man”. Taka sytuacja miała miejsce po raz kolejny, dzięki Epizodowi 2 „She-Hulk: Attorney at Law”. Wygląda na to, że Robert Downey Jr. jest oficjalnie kanonem aktora w MCU, dzięki jednemu z jego projektów granych na ekranie telewizora w tle odcinka.

Włączenie Ally McBeal do She-Hulk sprowadza Roberta Downeya Jr. do MCU

W odcinku 2 Jennifer Walters (Tatiana Maslany) walczy o znalezienie pracy po tym, jak została zwolniona ze swojej firmy prawniczej z powodu jej nowych mocy superbohaterek. Jest odrzucana podczas rozmowy po rozmowie i nie ma szczęścia. Wędruje do lokalnego baru, który widzieliśmy kilka razy w programie i samotnie wypija swoje smutki. Zanim wiecznie suchy Holden Holliway (Steve Coulter) podszedł do niej, by dołączyć do jego firmy, Jenn siedzi cicho przy barze, podczas gdy w telewizorze nad nią gra „Ally McBeal”.

Fani prawniczej komedii końca lat 90. obserwowali, jak tytułowa postać, grana przez Calistę Flockhart, przechodzi przez kilka burzliwych związków. Jednym z nich był Larry Paul, kolega prawnik, grany przez Roberta Downeya Jr. Służący jako ukochany Ally w czwartym sezonie, Larry był dowcipnym bostończykiem, a obaj wydawali się być końcową rozgrywką. Ale Larry miał dziecko z poprzedniego małżeństwa, które przebywało w Massachusetts, gdy był w Detroit. W końcu Larry wraca do Bostonu, a on i Ally utrzymują swój związek na odległość. Obaj mieli się pobrać, ale Downey został zwolniony z serialu za oskarżenia o narkotyki (za pośrednictwem The Washington Post).

Ally McBeal znalazła się w She-Hulk z konkretnego powodu

Calista Flockhart i Robert Downey Jr.

Chociaż nie widzimy Roberta Downeya Jr. na ekranie podczas „She-Hulk”, wyraźnie widać, że gra „Ally McBeal”, ponieważ Flockhart jest nie do pomylenia. Spektakl jest uderzająco podobny do dramatu prawnego z lat 90., a jego włączenie do odcinka 2 było strategiczne. „Nigdy tak naprawdę nie rozmawialiśmy o Ally McBeal ani nie wspominaliśmy o niej. Ponieważ powiedziałbym, że większość naszych scenarzystów była trochę za młodą stroną, aby naprawdę poznać ten program w okresie jego świetności. Ale tak, ludzie nie mogą powstrzymać porównanie do Ally McBeal. Tak więc granie w barze Ally McBeal było wyborem dokonanym podczas postprodukcji” – wyjawił Gao Variety. Programy, które Gao zainspirował podczas pisania serialu, to „Fleabag” i „Better Call Saul”.

Jeśli „Ally McBeal” i Robert Downey Jr. istnieją w MCU, oznacza to, że każda inna nazwa z listy obsady również. Są to między innymi Jane Krakowski, Lucy Liu, Portia di Rossi, James Marsden, Hayden Panettiere i Gregg Germann. Nie wspominając o Bobbym Cannavale, który pojawił się w pięciu odcinkach „Ally McBeal”, a także jest gwiazdą filmów „Ant-Man”. Famke Jensen zagrał także byłą żonę Larry’ego, która jest legendą Marvela, grając Jean Grey we wczesnych filmach „X-Men”.

Czy ten post był pomocny?