Skip to content
TV

Ms. Marvel, odcinek 4, może właśnie udowodnił tę szaloną teorię

29 de czerwiec de 2022
l intro 1656514023
Zawiera spoilery do „Ms. Marvel” sezon 1, odcinek 4

W tym tygodniu w „Ms. Marvel” Kamala (Iman Vellani) wybrała się w podróż do Pakistanu, aby dowiedzieć się więcej o jej nadludzkim dziedzictwie, tylko ze względu na niebezpieczeństwo, które opuściła w New Jersey, by tam za nią podążać. Nawet z pomocą jej bystrego sojusznika, Czerwonego Sztyletu (Aramis Knight), w bitwie z Clandestines bransoletka otrzymuje kolejny cios i stawia naszego bohatera w miejscu, które nawet zagorzali fani komiksowej wersji Ms Marvel mógł się spodziewać. W jakiś sposób Kamala zagubiła się w czasie podczas podziału Indii w 1947 roku, zupełnie nie mając pojęcia, jak wrócić.

Jeśli myślałeś, że moc Kamali Khan w „Ms. Marvel” nie może być bardziej odmienna od ich komiksowych początków, klif wieszak na końcu „Seeing Red” potrzebował czasu, aby udowodnić, że jest inaczej – w rzeczywistości przez dziesięciolecia. Robiąc to, tworzy jednak jeden z najważniejszych odcinków serialu telewizyjnego Marvel Cinematic Universe i może zawierać oszałamiający zwrot na osi czasu.

Podróż Kamali w czasie może być najważniejszym odcinkiem Ms. Marvel

Od początku serii podział Indii był stałym tematem rozmów w szczególności rodziny Kamali i jej babci, Sany (Samina Ahmed), i słusznie. Tak jak program dokonał genialnego wysiłku, aby rzucić pozytywne światło na kulturę Pakistanu i muzułmanów w sposób rzadko spotykany w zachodnim filmie i telewizji, tak też starał się podkreślić jeden z najciemniejszych rozdziałów na subkontynencie, który został mocno rozbity przez Babcia Kamali w tym tygodniu. „Mój paszport jest pakistański, moje korzenie wywodzą się z Indii, a pomiędzy tym wszystkim jest granica”, mówi, wracając myślą do przegrody. „Istnieje granica naznaczona krwią i bólem. Ludzie twierdzą, że mają swoją tożsamość w oparciu o pomysł niektórych starych Anglików”.

Jest to niewątpliwie uderzające stwierdzenie, które ma wpływ na Kamalę, której wiedza o podziale Indii jest silnie powiązana z historią dotyczącą jej babci, opowiedzianą w odcinku 2 i ponownie odwiedzoną w tym tygodniu. Po rozstaniu z rodziną młoda Sana cofnęła się w czasie, by złapać ostatni pociąg dzięki „szlakowi gwiazd”. Choć sama w sobie jest to słodka historia, czy może to być taka, w którą Kamala jest bardziej zaangażowana, niż myśli, zwłaszcza teraz, gdy znalazła się obecna w momencie, gdy ma się to wydarzyć?

Czy Kamala to szlak gwiazd jej babci?

Światło konstruuje Kamala w Pani Marvel

Chociaż nie możemy tego jeszcze potwierdzić, istnieje szansa, że ​​Kamala wylądowała w kluczowym momencie w historii swojej rodziny i może być powodem, dla którego nadal to trwa. Od początku sugerowano, że jej babcia widziała na niebie dosłowny ślad gwiazd prowadzących ją z powrotem, ale co, jeśli są to tak naprawdę konstrukty oparte na noor, które Kamala może stworzyć?

W tym odcinku widzimy, że ma teraz pojęcie o swoich mocach i używa ich do pokonywania odległości, budując błyszczące, podobne do gwiazd obiekty z powietrza. A jeśli zrobi dokładnie to, by zaprowadzić swoją babcię (która jest w tej chwili tylko dzieckiem) z powrotem do swojego pradziadka? To byłby świetny mały łącznik między przeszłością a teraźniejszością, czyniąc Kamalę bohaterką jej rodziny, zanim jeszcze się zorientowała.

Co ważniejsze, po retrospekcji w odcinku 3, czy jej podróż w przeszłość doprowadziła ją do odzyskania drugiej bransoletki, której brakowało, gdy Najma i Aisha odzyskały tę, którą nosi? A jeśli naprawdę chcesz się zaplątać w czasowe węzły, czy Kamala jest prawdziwym złodziejem nieobecnego akcesorium, które Clandestines początkowo zakładało, że zostało zabrane przez brytyjskich żołnierzy? Możemy mieć tylko nadzieję, że otrzymamy wszystkie te odpowiedzi i więcej, gdy „Ms. Marvel” powróci do Disney+ w przyszłym tygodniu.

Czy ten post był pomocny?