Skip to content
TV

Secret Invasion: Marvel ignoruje swoją najpotężniejszą historię po zakończeniu gry

12 de lipiec de 2023
l intro 1689094327

Streaming Disney+

Ręce Varra skrzyżowane

W odcinku 3 „Secret Invasion” Nick Fury (Samuel L. Jackson) i jego żona Varra (Charlayne Woodard) próbują poradzić sobie z faktem, że czuje się tak, jakby Fury zostawił ją za sobą dwa razy, raz dobrowolnie i raz podczas Blip — kiedy Thanos (Josh Brolin) unieszkodliwia połowę wszystkich żywych istot, zanim Avengersi je przywrócą. Ta scena, choć efektowna, jest stosunkowo krótka i nasuwa pytanie, dlaczego Marvel Cinematic Universe jeszcze nie opowiedziało całej historii o Blipie, w przeciwieństwie do przypadkowych odniesień, które do tej pory były normą.

Inne godne uwagi przykłady projektów MCU zawierających Blip to „Spider-Man: Daleko od domu” – w którym wpływa on na wiek Petera Parkera (Tom Holland) i uczniów jego liceum względem siebie – oraz „Sokół i zimowy Żołnierz.” Blip odgrywa ważną rolę w fabule tego ostatniego, ale z powodów czysto politycznych iw skali makro. To, w jaki sposób Blip mógł wpłynąć na osoby pozostające ze sobą w bliskich relacjach, romantycznych lub nie, pozostaje w dużej mierze niezbadane poza rozmową między Fury i Varrą w odcinku 3 „Secret Invasion”.

Biorąc pod uwagę, jak poważnie Blip zmienia codzienne życie, wciąż istnieją niemal niekończące się historie o jego wpływie, jaki Marvel pozostawia na stole, skutecznie ignorując to, co może być jedną z jego najpotężniejszych historii od czasu „Avengers: Endgame”.

Marvel mógłby wydobyć historię z całego serialu telewizyjnego z tego jednego wydarzenia

Film lub program telewizyjny Blip najprawdopodobniej musiałby trzymać superbohaterów w tle historii, przede wszystkim o tym, jak nagłe zniknięcie i ewentualny powrót ukochanej osoby — czy to romantycznego partnera, czy domowego kota — drastycznie zmienia codzienne życie. Oczywiście fakt, że taki projekt nie miałby elementu superbohatera, który definiuje praktycznie każdy projekt Marvela, wydaje się być największą przeszkodą w jego realizacji. To powiedziawszy, ponieważ MCU jest teraz większe niż kiedykolwiek, przynajmniej nie jest całkowicie poza sferą możliwości, aby Marvel poświęcił projekt wydarzeniu, a nie bohaterowi lub grupie bohaterów. Co więcej, biorąc pod uwagę jego wagę, rodzaje historii, które mogą wyniknąć z tego wydarzenia, są niezliczone i teoretycznie mogłyby napędzać nawet wielosezonowy program telewizyjny.

Koncepcja tak duża, przekonująca i wyjątkowa jak Blip prawdopodobnie zasługuje na uwagę tak samo jak każdy superbohater. Niezależnie od tego, czy chodzi o brak supermocnych historii, czy być może bardziej ponury ton niezbędny do ożywienia takiego projektu, wpis skoncentrowany na Blip w Marvel Cinematic Universe może być trudny do sprzedania, ale w tym momencie fakt, że Marvel musi jeszcze zbadanie emocjonalnego ciężaru tego sztandarowego momentu zaczyna wydawać się wielką straconą szansą.

Czy ten post był pomocny?