Skip to content
TV

Scenarzysta Andora mówi, że ostateczna ofiara Cassiana w Rogue One napędza głęboką narrację serialu

14 de listopad de 2022
l intro 1668384248

Cassian Andor rozważa propozycję Luthena Raela.

W listopadzie dobiega końca pierwszy sezon najbardziej zadziornego serialu Disneya, „Andor”, co oznacza, że ​​raczkująca rebelia zasiała ziarno rewolucji w całej galaktyce. Główny bohater serialu, Cassian Andor, jest teraz częścią czegoś znacznie większego niż on sam, gdy wszczyna bunt w więzieniu na Narkinie 5, ale wciąż jest daleki od postaci, którą spotykamy w pierwszym filmie Disneya Gwiezdne Wojny poza dziewięć głównych filmów z serii, „Łotr 1.”.

Ostrzeżenie spoilera dla tych, którzy nie widzieli tego filmu, Cassian umiera, ale nie przed ukończeniem misji uchwycenia planów Gwiazdy Śmierci i przekazania ich Flocie Rebelii. Ale to jedyna rzecz w serialu „Andor”, która wzbudziła pewne obawy fanów — że koniec historii Cassiana jest już znany. Bez względu na to, jak napisana jest historia, koniec jest taki sam, gdy Cassian umiera na Scarif w kulminacyjnym momencie „Rogue One”. Ale scenarzysta serialu uważa, że ​​wiedza o losie Cassiana faktycznie dodaje do serialu, zamiast go odbierać.

Droga do ostatecznego poświęcenia Cassiana na Scarifie to opowieść warta opowiedzenia

Przed nakręceniem pierwszej sceny showrunnerzy musieli zmierzyć się z dylematem, że zakończenie historii zostało już opowiedziane, ale jeden z autorów serialu widział to inaczej. Świadomość, że Cassian umiera na plaży Scarif, gdy Gwiazda Śmierci spogląda ponad horyzont, nie oznacza, że ​​ścieżka, która prowadzi Cassiana do tego pamiętnego momentu wraz z innym buntownikiem Jyn Erso, nie jest warta opowiadania. „Mieliśmy tę przewagę, że wiedzieliśmy, gdzie kończy się ta historia, czyli Łotr 1” – powiedział scenarzysta serialu Beau Willimon w wywiadzie dla CNet.

Willimon uważa, że ​​znajomość zakończenia jest zaletą w procesie opowiadania historii, ale jak wyjaśnia w wywiadzie, dzieje się tak dlatego, że bardzo uważnie zastanawiał się, jak chciał to opowiedzieć: „Jeśli zdecydujesz się nie opierać siły swojego opowiadania na fabule i suspensu w tym sensie, ale jeśli chodzi o charakter, emocjonalne podróże i to, jak ludzie ewoluują w czasie, pytanie nie brzmi, czy umrze na końcu – wiemy, że umrze w Łotrzyku 1. Pytanie brzmi: w jaki sposób stał się osobą, która chce umrzeć w Łotrzyku 1?

Opowiadanie historii Cassiana było pracą z miłości dla wszystkich zaangażowanych w „Andor” i naprawdę pojawia się na ekranie, ale czy będzie w stanie wiernie przenieść postać aż do pierwszej sceny „Łotra 1” bez denerwowania fanów?

Cassian jest na drodze do zostania altruistycznym bohaterem, którego znamy z Łotr 1

Cassian Andor przygląda się swojemu otoczeniu w więzieniu na Narkinie 5.

Z Internetem tryskającym o „Andor”, co wydaje się być regularne, a fani, którzy dają serii solidne oceny na temat Rotten Tomatoes i IMDB, wybory dokonane do tej pory przez pisarzy wydają się być dokładnie tym, czego ludzie szukają. Opowiadanie historii Cassiana poprzez osobistą ewolucję postaci jest dokładnie tym, co było potrzebne, aby wszystko się posuwało i nadal ułożyło, jak ostatecznie stanie się jednym z najważniejszych graczy w buncie.

„A to sprowadza się do poświęcenia, ponieważ masz postać, która pod koniec tej podróży dokona ostatecznego poświęcenia. A teraz, jeśli mogę opowiedzieć historię o tym, jak ktoś odchodzi od bycia tak daleko od chęci zrobienia tego , by stać się tą osobą. To jest o wiele bardziej trzymające w napięciu i fascynujące niż tanie niespodzianki fabularne” – wyjaśnił Willimon.

Z pewnością będzie to szalona przejażdżka dla Cassiana i jego buntowniczych towarzyszy w drugim sezonie „Andora”, ale nie martw się, mamy dobre przeczucie, że przeżyje serię. Serial ma rozpocząć zdjęcia do drugiego sezonu w listopadzie, ale Disney nie ogłosił jeszcze daty premiery.

Czy ten post był pomocny?