Skip to content
TV

Rick And Morty Sezon 6 Odcinek 4 Podsumowanie: Noktowizor

26 de wrzesień de 2022
l intro 1664131927

Rick Sanchez patrzy, jak jego samochód płonie na Ricku i Morty

Sezon 6, odcinek 4 „Rick and Morty” rozpoczyna się cytatem z wiersza TS Eliota „Fragment of an Argon”, który mówi o przebudzeniu się z koszmaru. Jeśli chodzi o nadanie tonu, fragment kodu jest skuteczny — chociaż wybór Eliota jest na pewnym poziomie zagadkowy. Trudno powiedzieć, czy cytat ma być traktowany w pełni poważnie, czy to żart. Ale gdy odcinek właściwie się zaczyna, te poetyckie wersety nabierają sensu. Rick (Justin Roiland) ma maszynę, która pozwala ludziom programować się, aby robić rzeczy podczas snu, i chociaż twierdzi, że jest to niebezpieczne, cała rodzina chce z niego korzystać. Najwyraźniej nie nauczyli się niczego z pudełka Meseeksa, nie mówiąc już o niezliczonych innych urządzeniach, o których Rick ostrzegał ich w poprzednich odcinkach.

Sprawy szybko zaczynają się nasilać. Nocne jaźnie rodziny, których zadaniem jest po części zmywanie naczyń, żywią urazę do swoich dziennych kolegów, którzy nie zadają sobie trudu, by opłukać talerze przed włożeniem ich do zlewu. Ponieważ obie wersje rodziny dokładają wszelkich starań, aby uzyskać to, czego chcą, następują hijinks i wesołość. Znasz zasady. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jedna z najprostszych przesłanek dla każdego odcinka „Rick and Morty”, co czasami może sprawić, że poczujesz się jak szkic przeciągnięty przez całe 20 minut. Czuje się szczególnie lekki, gdy pojawia się na piętach burzliwego romansu klonów z zeszłego tygodnia.

Z drugiej strony, fabuła toczy się szybko, a dowcipy pojawiają się na tyle szybko, że „Nocna rodzina” jest lekkim, początkowym epizodem. Zacznijmy od początku.

Rick przynosi do domu jeszcze bardziej niebezpieczną technologię

„Nocna rodzina” otwiera się na Beth (Sarah Chalke), która schodzi na dół, kiedy nie może zasnąć, tylko po to, by znaleźć Ricka robiącego przysiady w salonie. Nikt nigdy nie robił przysiadów tak przerażających jak te. Rick wygląda jak zombie, jego powieki opadają, a szczęka opada. Wydaje się, że jej nie słyszy, kiedy pyta, co robi, i wymyka się z pokoju. Całość jest w równym stopniu niepokojąca i zabawna.

Kiedy Beth pyta Ricka o jego dziwne zachowanie podczas śniadania, wyjaśnia: „To była moja nocna osoba” i pokazuje nowe urządzenie, które podniósł w kosmosie, które pozwala mu zaprogramować zadania do wykonania, gdy śpi. Nazywa się Somnambulator (jedne z najlepiej nazwanych urządzeń, jakie widzieliśmy w tym programie, połączenie łacińskiego „somnum”, co oznacza sen i „ambulatus”, co oznacza spacer), a Rick używał go, by zdobyć tarkę do prania abs, stąd przysiady. „Nocna osoba” to nieprzytomne ciało użytkownika Somnambulatora – wyjaśnia.

Cała rodzina od razu chce wziąć udział w akcji. Rick ostrzega ich, że technologia jest dla nich zbyt zaawansowana, ale poddaje się bez większej walki. Somnambulator pobiera próbki krwi, a każdy członek rodziny programuje swoje pożądane cele. Morty (Justin Roiland) chce mieć mięśnie brzucha takie jak Rick, Summer (Spencer Grammer) chce się uczyć hiszpańskiego, Beth chce nauczyć się gry na trąbce, a Jerry (Chris Parnell) postanawia wykorzystać nocną osobę jako przyjaciela.

Powstanie rodziny nocy

Beth, Jerry i Morty Smith oraz Rick Sanchez o Ricku i Morty

Na początku wydaje się, że wszystko idzie dobrze. Summer mówi płynnie po hiszpańsku i jest zaszczytną uczennicą, Beth potrafi grać jak zespół, a Morty ma wystarczająco silne mięśnie brzucha, by wyrzucić w powietrze kulę do kręgli (on i Rick wspólnie rozpoczęli podcast o tematyce abs i mają nadzieję, że uda mu się zdobyć Nancy Pelosi jako gość). Jeśli chodzi o Jerry’ego, on i Night Jerry nawiązali przyjaźń jako korespondencyjny kumpel.

Podczas nagrywania podcastu Rickowi i Morty’emu przerywa Jerry, który został poinformowany przez Night Jerry, że nocna rodzina, której jednym z zadań jest zmywanie naczyń, byłaby wdzięczna, gdyby dzienna rodzina spłukała naczynia przed pozostawieniem ich w domu. zlew do czyszczenia. Rick jest wściekły na tę prośbę, twierdząc: „Naszą pracą nie jest ułatwianie ludziom nocnych obowiązków… Istnieją po to, by robić to, czego nie chcemy robić”. Następnego ranka budzi się (przez komicznie chory budzik, który wykluwa się, a następnie szybko postarza koguta) i idzie na dół, by przekonać się, że nocna rodzina rozbiła wszystkie naczynia w domu. Ale Rick nie chce się poddać. Udaje się na odległą planetę, na której gigantyczny kosmita produkuje zestaw niezniszczalnych naczyń.

W przeszłości Rick był bardzo uparty, ale i tak tym razem czuje się inaczej. Wbija się w pięty, aby zaoszczędzić kilka sekund na płukanie naczyń, co, choć nie wykracza poza sferę zwykłej twardogłowej Ricka, z pewnością przesuwa jej górne granice.

Świt nocy rodziny

Beth, Jerry i Morty Smith oraz Rick Sanchez o Ricku i Morty

Tej nocy Rick zostaje obudzony przez sole zapachowe i znajduje się przywiązany do łóżka, a reszta nocy stoi nad nim. Night Summer ujawnia, że ​​przejęła kontrolę nad nocną rodziną. Wszyscy jej odpowiadają. Rick jest niewzruszony i nadal odmawia spłukiwania naczyń, więc nocna rodzina przytrzymuje go, podczas gdy Nocne Lato zeskrobuje brud z brudnego talerza do ust. „Zawsze tu byłam, Rick”, mówi, „głęboko w umyśle twojego wnuka, czekając na wyjście. Twoja maszyna pozwoliła mi ukraść noc, a wkrótce zajmę się dniem”.

Następnego ranka dom zostaje pozbawiony mebli. Night Rick zablokował również Day Rickowi dostęp do jego technologii, więc improwizuje, budując generator pola siłowego z domowych śmieci, jednocześnie wymyślając plan. Następnie buduje garnitur do pozbawienia snu na lato. Wśród jego cech charakterystycznych są: rogi powietrzne przyczepione do każdego ucha, haczyki otwierające jej powieki, iPod Nano, widelce wbite w plecy, para szpilek utrudniających chodzenie oraz rurka do karmienia wypełniona Mountain Dew i DayQuil. Plan? Lato nie śpi, podszywa się pod Nocne Lato i umieszcza urządzenie dezaktywujące na Somnambulatorze.

W ciągu ostatnich kilku sezonów Rick stał się (własnymi słowami) w zasadzie Inspektorem Gadżetem, więc fajnie jest patrzeć, jak kończy się w sytuacji, w której musi improwizować od zera. Podczas gdy kombinezon do deprywacji snu nie pasuje do umiejętności Ricka w „Pickle Rick”, wciąż jest to imponujący kawałek inżynierii w locie.

Wojna o nocną rodzinę

Rick Sanchez i Beth Smith są ścigani przez killboty na Ricku i Morty

Lato podąża za nocną rodziną pod garażem, gdzie ustawili gigantyczną wersję Somnambulator, aby rozszerzyć jego zasięg poza dom. Podkłada dezaktywator, wzbudzając jedynie niewielkie podejrzenia u nocnej rodziny, po czym budzi Ricka. Dezaktywuje swoje pole siłowe, a rodzina ma zamiar świętować naleśnikami w Shoney’s, kiedy Summer ujawnia, że ​​przez cały czas była Nocnym Latem. Trio zabójczych robotów bierze rodzinę jako zakładników.

Od tygodni rodzina nocna trzyma rodzinę dzienną jako niewolników (do ich zadań należy wypalanie filmów z napisem „Dzień” w tytule i oczywiście zmywanie naczyń). Przed snem Jerry zostawia pod poduszką notatkę dla Night Jerry’ego, prosząc o pomoc. Night Jerry zobowiązuje się, uwalniając ich pod osłoną nocy, ale sprawy idą na bok, gdy Morty biegnie do samochodu Ricka i uruchamia laser, który oznacza samochód i ustawia na nich zabójcze roboty. Boty mogą strzelać tylko strzałkami ze środkiem usypiającym, więc rodzina wsiada do samochodu Beth, a ona strzela w dół ulicy.

W następującym pościgu jest to gra w bicie kreta, w której członkowie rodziny są usypiani i budzą się z powrotem. W końcu cała rodzina wpada do rowu na poboczu drogi i po odwróceniu wszystkich oprócz Ricka z powrotem do ich nocnych postaci, nocna rodzina stawia mu jedno ostateczne ultimatum: spłucz naczynia i wszystko może się skończyć.

Nie widzimy odpowiedzi Ricka, ale odcinek przecina Night Rick ze środkiem uspokajającym w klatce piersiowej, gdy nocna rodzina wraca do domu. Aż do gorzkiego końca Rick pozostaje uparty, nawet jeśli oznacza to oddanie swojej rodziny samym sobie w nocy.

Kiedy nadejdzie sezon 6, odcinek 5 Rick and Morty?

Rick dzierży strzelbę na Ricku i Morty

„Rick and Morty” sezon 6, odcinek 5 zostanie wyemitowany 2 października o 23:00 w Adult Swim. Zatytułowany „Final DeSmithation”, podany opis odcinka brzmi „Ciastka z wróżbą, brachu”. Tytuł jest wyraźnym nawiązaniem do filmu „Ostateczne przeznaczenie”, w którym ktoś, kto dzięki przeczuciu unika śmierci, nie może na zawsze uciec od tego losu. „Rick and Morty” nigdy nie stronił od parodiowania popularnych filmów, ale serial ma tendencję do nadawania materiału własnemu szaleństwu, co podkreśla odcinek „Szklana pułapka” z tego sezonu.

Podczas gdy zakończenie „Nocnej rodziny” sugeruje, że nocna rodzina przejęła rodzinę Smith-Sanchez na dobre, regularny gang powróci w przyszłym tygodniu. Scena po kredycie ujawnia, że ​​nocna rodzina wydała całe dzienne pieniądze na wakacje, koncerty i „nocne subskrypcje transmisji strumieniowych”, co doprowadziło bank do zamrożenia kont i odzyskania samochodu. Night Rick strzela do Somnambulatora, przywracając ciała rodziny do normalnego stanu. Wracają do świadomości, tylko po to, by odkryć, że byli opętani przez swoje alternatywne ja wystarczająco długo, by przerwać produkcję Klondike Choco Taco. Za wcześnie, „Rick i Morty”, za wcześnie!

Justin Roiland obiecał dobrą mieszankę odcinków opartych na kanonach i niezależnych, a „Night Family” zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii. Jak powiedział Roiland Global News: „Nadal uważam, że każdy sezon powinien mieć dużą liczbę odcinków z punktem wejścia”. Pod wieloma względami jest to odcinek butelkowy i chociaż nie osiąga szczytów podobnych pozycji, takich jak doskonały „Total Rickall” z sezonu 2, wciąż jest świetną zabawą i wydaje się wystarczająco ugruntowany, aby przyciągnąć nowych fanów na pokład .

Czy ten post był pomocny?