Skip to content
TV

Rick And Morty Sezon 6 Odcinek 3 Podsumowanie: Beths powracają do miasta

19 de wrzesień de 2022
l intro 1663462589

Space Beth nosi skafander na Ricku i Morty

Nadszedł czas Dziękczynienia dla rodziny Smith-Sanchez! Po zeszłotygodniowym przekierowaniu do Blipsa i Chitza na parodię „Szklana pułapka”, sezon 6 „Rick and Morty”, odcinek 3 jest pełen miłości i rodziny. Mówiąc dokładniej, chodzi o kochanie rodziny w sposób, który sprawia, że ​​dzieci i tata naukowiec są wyjątkowo niewygodne. Cofnijmy się trochę.

Odcinek zatytułowany „Bethic Twinstinct” rozpoczyna się od Morty’ego (Justin Roiland) korzystającego z nowej konsoli do gier wideo obcych, gdy Rick (Justin Roiland) pojawia się jako indyk (potencjalnie efekt przetrzymania z odcinka „Thanksploitation Spectacular”) z zeszłego sezonu) i pyta skąd dostał nową zabawkę. Space Beth, potencjalny klon Beth (obaj Sarah Chalke), jest w mieście na Święto Dziękczynienia i dał mu go, wyjaśnia Morty. Rick jest chętny do zabawy, ale najpierw przychodzi obiad na Święto Dziękczynienia.

Powrót Space Beth rzuca cień na obecnie uporządkowaną dynamikę rodziny, czego rezultatem jest jak dotąd najmniej science fiction w tym sezonie i zdecydowanie najbardziej zabawny. Z tym rozbijmy to.

Nikt cię nie kocha tak jak (inne wersje) siebie

Gdy rodzina zasiada do kolacji z okazji Święta Dziękczynienia, Jerry (Chris Parnell) wznosi toast. Zaczyna się dość słodko, kiedy Jerry mówi Beth, że jest za nią wdzięczny. Ale wkrótce wychodzi z torów, gdy Jerry upiera się, że jeśli Beth go opuści lub stanie się niewierna, zabije się. Rzuć kredyty tytułowe.

Podczas kolacji obie wersje Beth, po załataniu różnic w premierze sezonu, są ze sobą niesamowicie zaprzyjaźnione. W powietrzu unoszą się, delikatnie mówiąc, wibracje. Space Beth łamie plecy Beth, później Beth robi jej masaż. Nie mogą oderwać od siebie rąk. Prawie chcą się pocałować, ale zatrzymują się, gdy z domu dobiega hałas. Jest lato (Spencer Grammer), a ona jest na nich. Nie mogąc poradzić sobie z realiami sytuacji, udaje się na kanapę, aby odwrócić uwagę grami wideo.

W końcu dwie Beth przepraszają się na planetę o nazwie Gloppydrop, aby kupić lody. Ale to, co w końcu liżą, to oczywiście siebie nawzajem. Para wraca do domu bez lodów, nie mogąc trzymać swoich języków poza ustami. Są tak pochłonięci sobą, że nie zauważają Morty’ego tuż za samochodem. Morty również zagłębia się w gry wideo ze swoją siostrą, nie mogąc pogodzić się z myślą, że jego mama zdradzi tatę z samą sobą. „Trochę zauważasz rzeczy, zanim ja to zrobię” – mówi Morty. „Ale w końcu zauważasz” – odpowiada Summer. Obaj zgadzają się, że najważniejsza jest ochrona Jerry’ego przed prawdą.

Warto zauważyć, że gry wideo Morty’ego reklamują się jako realistyczne, ale okazuje się, że są nudne, by odzwierciedlać rzeczywistość. To przejmująca paralela do Beths, których kwestionowanie ich rzeczywistości doprowadziło ich do tego punktu.

Pełne San Junipero

Justin Roiland jako Rick Sanchez i Spencer Grammer jako Summer Smith w filmie Rick i Morty

Beth udaje się do garażu, gdzie Rick wypatruje cybernetycznego wieloryba kosmicznego w poszukiwaniu części do stworzenia kolejnego kontrolera do gier wideo i pyta go, czy ma jakieś lody Gloppydrop. Mówi jej, że jest na tym, co ona i Space Beth robią i ujawnia, że ​​spał wcześniej z wersjami siebie. Ale zostawia ją z ostrzeżeniem: „Kłamstwa piętrzą się jak dług na karcie kredytowej. Zachowujesz przewagę, pozostając płynnym”. Beth odpowiada, że ​​jej romans ze Space Beth to „transakcja gotówkowa, dobra i załatwiona”.

Po wygłupianiu się na dachu domu ze Space Beth, Beth wyraża pewne zastrzeżenia dotyczące ich nielegalnego związku. „Czy jesteśmy zakochani w sobie?” ona pyta. – Chodzi mi o to, czy to czyni nas najbardziej czy najmniej zdrową kobietą we wszechświecie? Pokrótce przyznaje, że nie musi naklejać etykietki na rzeczy, ale chce wiedzieć, jak wygląda „trwałość” ich związku, więc oboje udają się do Holodeck Ricka, aby uruchomić program, w którym mieszkają żyć razem.

Tymczasem Jerry, po ułożeniu puzzli, próbuje znaleźć dwie Beth, ale Summer i Morty szybko namawiają go do grania w grę wideo. Morty wybiera losową grę, która polega na ukrywaniu romansu. Gdy Jerry jest rozproszony, Rick, Summer i Morty udają się do Holodecku, gdzie znajdują Beths pod koniec wspólnego życia. – Zrobiłeś tutaj pełne „San Junipero”? – wykrzykuje Rick, nawiązując do słynnego odcinka „Black Mirror”, w którym dwoje kochanków żyje wiecznie w komputerowej symulacji. „O mój Boże, Beth. Mam na myśli masturbację, a potem… masturbacjaRick mówi Bethom, że muszą poinformować Jerry’ego o ich romansie, ale Space Beth staje się defensywny.

Roly-Poly Jerry

Chris Parnell jako Jerry i drugi dodatkowy Jerry w Ricku i Morty

Przy lodach (potajemnie zakupionych w garażu Ricka) napięcie jest wysokie, dopóki Space Beth nie wychodzi i zwraca się do słonia w pokoju. – Jerry, uprawiałem seks z twoją żoną. Albo jestem twoją żoną i uprawiałem seks z klonem, z którym sypiasz. Twój wybór. Słysząc to, Jerry przypomina sobie czasy w liceum, zanim był razem z Beth, kiedy przyjaciel ostrzegł go, że będzie dla niego „za dużo kobiety”. – Prędzej czy później rozerwie cię na strzępy – mówi przyjaciel. Wracając do teraźniejszości, Jerry wstaje i… zwija się w gigantyczną bułkę.

Rick wyjaśnia, że ​​kiedy on i Jerry byli pijani, zainstalował umiejętność zwijania się w skorupę jako mechanizm obronny. Jerry dosłownie wczołgał się do swojej skorupy. Space Beth chce go wypędzić, ale Rick ostrzega, że ​​to niemożliwe, nawet dla niego, i że jeśli trafi w nerwy, zamieni się w Shreka. „Na swój własny, smutny sposób, przejął kontrolę”.

W ostatniej próbie naprawienia sytuacji, Beths proszą Ricka, aby wymazał wszystkie romantyczne myśli o sobie nawzajem z ich umysłów. Rick ostrzega ich, że to zły pomysł, ale ma zamiar to zrobić, gdy Jerry wychodzi ze swojej skorupy, przepraszając za grożenie, że się zabije i udaje się na górę, by spakować swoje rzeczy.

Beth podąża za Jerrym na górę, a za nią Space Beth, aby porozmawiać z Jerrym, który nadal jest zły. Space Beth zauważa: „Nie jesteś zły, że chodziło o ciebie. Jesteś zły, że tak nie było”. Zwracając się do Beth, kontynuuje: „On chciał pozwolić na naszą miłość”. Jerry ripostuje: „To nie jest „Opowieść podręcznej” zapętlić się w twoim mężu” („Rick and Morty” jest zawsze pełen odniesień do popkultury, ale ten odcinek jest szczególnie bogaty w nie).

Rick dostaje kolejną lekcję

Justin Roiland to Rick Sanchez na Rick and Morty

Space Beth pyta sarkastycznie: „Bardzo proszę, Jerry, czy mogę się całować?” na co Jerry odpowiada: „Tak, możesz. Od tego momentu scena zmienia się, gdy sytuacja szybko staje się seksualna, a Beths poniżają Jerry’ego, który z kolei pozwala im kontynuować. „Jestem przerażona tym, jak jest gorąco” – mówi Beth.

W jadalni Morty, Summer i Rick słyszą wszystko i wszyscy czują się bardzo nieswojo. W końcu Summer i Morty wybuchają płaczem, podczas gdy Rick próbuje odwrócić ich uwagę, pytając, za co są wdzięczni.

Gdy Space Beth odlatuje następnego ranka, Jerry mówi, że wszyscy nauczyli się lekcji. Rick zgadza się i udaje się do kuchni, gdzie zamyka w tajnym sejfie obce wino, którym Beths cieszyli się na początku odcinka, a następnie umieszcza pilota zdalnego sterowania w śmietniku. Czy to oznacza, że ​​wino spowodowało, że rozwinęli wzajemne uczucia? Czy Rick planował to przez cały czas, czy też jego plany pokrzyżował zwrot akcji Jerry’ego? Możemy nigdy nie wiedzieć na pewno, ale Rick wydaje się nieszczęśliwy.

Pomimo szalonych wybryków science-fiction, które przewijają się przez „Rick and Morty”, serial osadza swoich bohaterów w ich pokręconej rzeczywistości. Doskonałym przykładem jest „Bethic Twinstinct”. Istnienie klona Beth jest traktowane nie tylko poważnie, ale i szczerze, a ich romans nigdy nie jest traktowany jako żart (puenty są w niewygodzie ich rodziny). Dziwaczny trójkąt między Beths i Jerry odzwierciedla nową rzeczywistość emocjonalną, w której wszystkie ich niepewności są projektowane w sposób freudowski, a jeśli nie pogodzone, to przekierowane w sposób, który pokazuje, jak bardzo postacie zmieniły się na przestrzeni lat.

Kiedy nadejdzie sezon 6, odcinek 4 Rick and Morty?

Pasaż Blips and Chitz na Rick and Morty

Sezon 6, odcinek 4 „Rick and Morty” zostanie wyemitowany 25 września o 23:00 czasu wschodniego w programie Adult Swim. Zatytułowany „Nocna rodzina”, jego opis brzmi po prostu: „Boję się, brachu”. Przy skąpych informacjach nie jest jasne, o czym będzie ten odcinek, chociaż tytuł może potencjalnie sugerować jakiś mroczny sobowtór rodziny Smith-Sanchez. Jednostka rodzinna była jak dotąd centralnym punktem sezonu 6, przy czym zarówno odcinek 1, jak i 3 obracały się wokół dynamiki relacji między nimi wszystkimi.

Justin Roiland obiecał, że sezon 6 będzie nadal zawierał mieszankę samodzielnych przygód i odcinków, które czerpią z obszernej teraz mitologii serialu. „Nadal uważam, że każdy sezon powinien mieć dużą liczbę odcinków z punktem wejścia” – powiedział podczas wywiadu dla Global News. Jak dotąd w tym sezonie pojawiły się dwa wpisy oparte na kanonach (odcinki 1 i 3), ale nawet bardziej samodzielna parodia „Szklana pułapka” z odcinka 2 z zeszłego tygodnia nadal wymagała pewnej wcześniejszej wiedzy. Jeśli odcinek 4 okaże się odcinkiem skupionym na rodzinie, może ponownie w dużym stopniu polegać na istniejącym kanonie.

Czy ten post był pomocny?